برگزاری اولین نشست کمیسیون آموزش المپیک

به گزارش دَبی بلاگ، اولین نشست اعضای کمیسیون آموزش به ریاست فضل الله باقرزاده در محل کمیته ملی المپیک برگزار گردید.

برگزاری اولین نشست کمیسیون آموزش المپیک

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، در ابتدای این نشست باقرزاده ضمن معرفی اعضا توضیحاتی در خصوص اهداف تشکیل این کمیسیون توضیحاتی ارائه کرد و گفت: کمیسیون آموزش یکی از مهمترین ارکان کمیته بین المللی المپیک و کمیته های ملی المپیک کشورهاست، چراکه هدف اصلی IOC یعنی مطلع سازی حردم بخصوص نسل جوان با منشور و آرمان های المپیک را در برنامه دارد.

وی ادامه داد: تدوین استراتژی آموزش، آیین نامه و توضیح وظایف کمیسیون در راستای حمایت از تربیت بدنی، قرار دادن آموزش ارزش های المپیک در برنامه مدارس و در نظر دریافت برنامه های مناسب ورزشی در داخل و خارج از مدارس از مهمترین اولویت های کمیسیون است که امیدوارم با یاری و هدایت تک تک اعضا بتوانیم به آنها دست یابیم.

در ادامه نشست سایر اعضا نظرات و پیشنهادات خود را جهت فعالیت های کمیسیون عنوان داشتند و مقرر شد تا آموزش و حصول اطمینان از یادگیری اصول، فلسفه و ارزش های ورزشی، یادگیری اهمیت ورزش در بهداشت، درمان و سلامتی و همچنین درک اهمیت بازی ها و جشنواره های ورزشی بعنوان بخش دیگر وظایف این کمیسیون در آیین نامه اجرایی که تنظیم خواهد شد لحاظ گردد.

ضمنا با تاکید اعضا، تعامل با دیگر کمیسیون ها و دپارتمان های اجرایی کمیته و آموزشگاه ملی المپیک نیز بعنوان اصولی ترین رویه این کمیسیون تعریف شد.

در سرانجام مقرر شد به منظور آشنا نمودن دانش آموزان، دانشجویان، دبیران، مربیان و ورزشکاران با روح و آرمان های نهضت المپیک، اساتید برجسته دیگری در زمینه آموزش و پرورش و نماینده ای از جامعه ورزشکاران به این کمیسیون اضافه شوند.

در این نشست خلیلی، شهبازی، رواسی، علین ژاد و معصومه شجاعی اعضای کمیسیون و آقای مهندس شهنازی (میهمان) حضور داشتند.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 122

به "برگزاری اولین نشست کمیسیون آموزش المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری اولین نشست کمیسیون آموزش المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید