برگزاری مانور نظامی مشترک روسیه و قزاقستان در دریای خزر

به گزارش دابی بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، ارتش روسیه با صدور بیانیه ای رسمی از برگزاری مانور نیروی دریایی جنوبی این کشور با نیروی دریایی قزاقستان در آب های دریای خزر اطلاع داد.

برگزاری مانور نظامی مشترک روسیه و قزاقستان در دریای خزر

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

بر اساس این گزارش، کشتی های نظامی دو طرف امروز با هدف گیری دشمن فرضی اقدام به آتش گشودن به سمت اهداف مذکور کردند.

گفتنی است این مانور دریایی از روز دوشنبه 18 ماه جاری میلادی شروع شده و تا روز 24 مِی ادامه خواهد داشت. محل برگزاری این مانور هم در میانه دریای خزر واقع در آب های بین المللی این دریا اعلام شده است.

در بیانیه مذکور آمده است: گروهی متشکل از کشتی های جنگی فلوتیلا روسیه واقع در منطقه جنوبی نیروی دریایی ارتش روسیه با نیروی دریایی ارتش قزاقستان به انجام مانور نظامی پرداخته که با موفقیت، اهداف دشمن فرضی را مورد هدف قرار دادند. خدمه کشتی های نظامی هر دو طرف اقدام به آتش گشودن به سمت اهداف شبیه سازی شده از کشتی های جنگی دشمن فرضی نموده اند.

گفتنی است ارتش روسیه با صدور بیانیه ای مجزا پیش از شروع این مانور دریایی تاکید نموده بود که این مانور تنها یک تمرین نظامی مشترک میان روسیه و قزاقستان بوده و هیچ کشور ثالثی را منظور اهداف خود قرار نداده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 18711

به "برگزاری مانور نظامی مشترک روسیه و قزاقستان در دریای خزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مانور نظامی مشترک روسیه و قزاقستان در دریای خزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید