بقایای یک شمشیر وایکینگی در یک مزرعه خانوادگی در نروژ کشف شد

به گزارش دَبی بلاگ، ایسنا/ براساس آخرین گزارشات منتشر شده، بقایای یک شمشیر وایکینگی در یک مزرعه خانوادگی در نروژ کشف شد.

بقایای یک شمشیر وایکینگی در یک مزرعه خانوادگی در نروژ کشف شد

یک مرد نروژی هنگام پاک کردن بخشی از مزرعه خود یک شمشیر کمیاب عصر وایکینگ را که گمان می رود حدود یک هزار سال قدمت داشته باشد، کشف کرد.

لایوساینس نوشت، این مرد نروژی بقایای این شمشیر را زمانی کشف کرد که علف های بخشی از زمین را که سالهای زیادی شخم نخورده بود، جدا میکرد. او وقتی با یک تکه آهن قدیمی روبرو شد، در ابتدا قصد داشت آن را دور بیاندازد اما با آنالیز بیشتر معین شد این تکه آهن شبیه به یک شمشمیر چند صد ساله است. این مرد نروژی بر اساس قوانین نروژ با باستان شناسان تماس گرفت و ماجرا را به آنها خبر داد.

باستان شناسان اعلام کردند این شیء تاریخی در حقیقت بقایای یک شمشیر آهنین متعلق به عصر وایکینگ (793 تا 1066 میلادی) است.

نکته قابل توجه درباره این شمشیر آن است که به نظر می رسد نوعی شمشیر کمیاب فرانکی باشد که معینه شاخص آن منبت کاری شدن عباراتی روی تیغه آن است.

بقایای این شمشیر 37 سانتیمتر طول دارد و از یک دسته و بخشی از تیغه تشکیل شده است. بخش دیگر این شمشیر یعنی حدود نیمی از آن از بین رفته است.

تا به امروز حدود 4000 شمشیر عصر وایکینگ در نقاط مختلف اروپا کشف شده است که در این بین حدود 170 مورد آنها در نروژ کشف شده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 17 خرداد 1403 بروزرسانی: 17 خرداد 1403 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 31747

به "بقایای یک شمشیر وایکینگی در یک مزرعه خانوادگی در نروژ کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بقایای یک شمشیر وایکینگی در یک مزرعه خانوادگی در نروژ کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید