تعبیر خواب خندیدن از منظر امام صادق (ع)

به گزارش دابی بلاگ، خنده در عالم بیداری به اصطلاح درمان هر دردی است اما در عالم خواب تعابیر مختلفی دارد.

تعبیر خواب خندیدن از منظر امام صادق (ع)

به گزارش خبرنگار، همه ما در زمان شادی می خندیم و به اصطلاح خنده بر هر درد بی درمان دواست، اما برخی از افراد در عالم خواب نیز لب های خندان دوستان و اقوامشان را می بینند. برخی از افراد نیز در عالم خواب می خندند که این خواب ها تعابیر مختلفی دارند.

به روایت امام صادق (ع) تعبیر خواب قهقهه، غم و اندوه و مصیبت و تعجب و حیرت از قضا و قدر و امور الهی است.

ایشان فرموده اند: اگر (در خواب) ببینی بعد از گریه آغاز کردی به خندیدن، یـعـنـی به زودی از جهان می روی؛ و اگر در خواب خودت را شاد و خشنود ببینی، یـعـنـی به زودی از جهان می روی.

از منظر امام صادق (ع) اگر خواب دیدی نوزادی از اقوام خودت می خندد و یا لبخند روی لبانش جاری ست به این نشانه است که در مدت زمان کوتاهی بواسطه کوشش و پشتکار خودت خداوند به رزق و روزی ات برکت می دهد.

دانیال نبی (ع) فرموده اند: چنان چه ببینی مرده ای از خویشان خودت بدون دلیل می خندد به این علامت است که زندگی بر شما تلخ و سخت خواهد شد.

از نظر جابر مغربی خنده و خشنودی در رویای مردان به نشانه این باشد که بخاطر گرفتاری خانواده اش و یا همسرش چند روزی را پکر و غمگین می گردد.

او گفته است خنده و شادی برای زنان و دختران مجرد یا متاهل به نشانه غم، گریه و رنج بخاطر مسائل و یا گرفتاری هایی است که برای فرزندشان پیش می آید.

ابن سیرین هم گفته است تعبیر خواب خنده غم و اندوه است. اگر ببینی با قهقهه و صدای بلند می خندی، یـعـنـی اندوه و ناراحتی تو بیشتر می گردد.و اگر ببینی با صدای آهسته تری میخندی، یـعـنـی دچار غم و اندوه کمتری نسبت به خندۀ بلند خواهی شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 2728

به "تعبیر خواب خندیدن از منظر امام صادق (ع)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب خندیدن از منظر امام صادق (ع)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید