توضیحات سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص چرایی رد پیشنهاد بورل از سوی ایران در زمان کنونی

به گزارش دابی بلاگ، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود:با توجه به مواضع و اقدامات اخیر آمریکا و سه کشور اروپایی، جمهوری اسلامی ایران زمان را برای برگزاری جلسه غیررسمی پیشنهادی توسط هماهنگ کننده اروپایی برجام مناسب نمی داند.

توضیحات سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص چرایی رد پیشنهاد بورل از سوی ایران در زمان کنونی

به گزارش خبرنگاران، سعید خطیب زاده یکشنبه شب(10 اسفند) در یک موضع گیری مطبوعاتی با اعلام مطلب فوق، تاکید نمود: هنوز هیچ تغییری در مواضع و رفتار ایالات متحده صورت نگرفته و دولت بایدن نه تنها سیاست شکست خورده فشار حداکثری ترامپ را کنار نگذاشته، بلکه حتی تعهد خود به اجرای کلیات وظایفش در برجام و قطعنامه 2231 را اعلام ننموده است.

وی گفت: اجرای تعهدات همه طرف ها در برجام موضوع مذاکره و بده بستان نیست و همه بده بستان ها 5 سال پیش صورت گرفته است. راستا پیش رو بسیار روشن است: آمریکا باید به تحریم های غیرقانونی و یکجانبه خود خاتمه دهد و به تعهدات برجامی خود بازگردد. این امر نه به مذاکره نیاز دارد نه به قطعنامه در شورای حکام!

این دیپلمات ارشد کشورمان اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران عمل را با عمل پاسخ خواهد داد و همان گونه که متناسب با برطرف تحریم ها، به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت، به اقدامات و رفتارهای خصمانه نیز به همان شکل و صورت پاسخ خواهد داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خاتمه تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران به رایزنی های نزدیک خود با کشورهای عضو کنونی برجام و نیز با آقای بورل به عنوان هماهنگ کننده برجام به صورت دوجانبه و چندجانبه ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 15871

به "توضیحات سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص چرایی رد پیشنهاد بورل از سوی ایران در زمان کنونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص چرایی رد پیشنهاد بورل از سوی ایران در زمان کنونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید