جرات نشستن در این هواپیما را دارید؟!

به گزارش دَبی بلاگ، آژانس مسافرتی kiwi.com با یاری کمپانی Zuri در چک نمونه مفهومی از یک هواپیمای بدون خلبان طراحی نموده که قادر به طی کردن مسافت به طول 434 مایل معادل 698 کیلومتر(از لندن در انگلیس تا آلمان) است.

جرات نشستن در این هواپیما را دارید؟!

به گزارش، هواپیما شبیه پهپاد تعریف شده و از سیستم تیک آف VTOL با 8 موتور الکتریکی بهره می برد که قابلیت حمل 4 سرنشین را دارد.

با ساخت این نوع هواپیما که طول بال های آن به 11 متر رسیده و تنها 900 کیلوگرم وزن دارد، هزینه نهایی کاهش پیدا می نماید چراکه احتیاج به خلبان ندارد. به گفته طراحان قابلیت های بالگرد و هواپیما در ساخت این هواپیما بکار رفته است چراکه قادر به نشست وبرخاست به صورت افقی است.

این هواپیما برای مسافرت بین جزیره ای گزینه مناسبی است چراکه احتیاج به تعویض هواپیما با قایق و خودرو نیست! هرچند این طرح در حد گرافیک رایانه ای است، اما ساخت چنین هواپیمایی ازلحاظ مهندسی یک طرف و پذیرش آن از سوی مسافران به عنوان وسیله حمل ونقل ایمن، داستان دیگری است که به این زودی ها تحقق نخواهد یافت.

اینکه چه کسی چرات می نماید داخل هواپیمای بدون خلبان آن هم 700 کیلومتر بنشیند، تصورش آسان نیست! و آیا شرکت های بیمه چنین محصولی را همراه با سرنشین بیمه خواهند کرد یا نه؟! شاید فناوری بتواند در آینده نه چندان نزدیک مشکل را حل نماید.

منبع:خبرآنلاین

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 902

به "جرات نشستن در این هواپیما را دارید؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جرات نشستن در این هواپیما را دارید؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید