جنجال دوباره بر سر مهاجرت فغانی

به گزارش دابی بلاگ، مهاجرت علیرضا فغانی باعث شده تا بعضی از داوران داخلی به حضور او در لیست داوران بین المللی ایران معترض شوند

جنجال دوباره بر سر مهاجرت فغانی

به گزارش دابی بلاگ به کوشش هایی برای حذف نام علیرضا فغانی از لیست داوران بین المللی ایران در حال اجرا است. ماجرایی که کاملا مرتبط با مهاجرت علیرضا فغانی است.

روزنامه ایران ورزشی در این خصوص نوشت: شهریور ماه هر سال موعد ارسال لیست هفت نفره داوران بین المللی کشورها به کنفدراسیون فوتبال آسیاست. سال گذشته بعد از مهاجرت علیرضا فغانی به استرالیا، پیش از ارسال این لیست، زمزمه هایی از سوی راهنمایی ممبینی مبنی بر حذف فغانی از این لیست مطرح شده بود. ممبینی معتقد بود حالا که فغانی در لیگ ایران قضاوت نمی کند، باید از لیست داوران بین المللی خارج گردد تا شانس حضور در این لیست به یکی از داوران داخلی برسد. مهدی تاج و بعضی دیگر از اعضای هیأت رئیسه اما در نهایت با این پیشنهاد موافقت نکردند. به لحاظ شانس بالایی که او برای حضور در رقابت های بین المللی می تواند داشته باشد، فغانی شانس کسب افتخار برای ایران را دارد و حذف او منطقی نیست. به خصوص که داوران دیگری که در لیست داوران بین المللی هستند از نظر توانایی های فنی به هیچ عنوان قابل مقایسه با فغانی نیستند.

با نزدیک شدن به موعد ارسال لیست، بار دیگر زمزمه های حذف فغانی از لیست مطرح شده است. این بار این نفر دوم لیست داوران بین المللی یعنی موعود بنیادی فر است که مدعی قرار دریافت در مقام اولی لیست و به جای علیرضا فغانی است. گویا دلیل اصلی امتناع او از قضاوت، قهر بوده و نه مصدومیت! موعود بنیادی فر مدعی است که حق او دومی لیست داوران بین المللی نیست و با حذف فغانی از لیست او باید نفر اول گردد. این در حالی است که توانایی های بنیادی فر به هیچ عنوان با فغانی قابل مقایسه نیست. با این حال اما او به وسیله هیأت فوتبال استان شهرکرد، در کوشش است تا فدراسیون فوتبال را برای حذف نام فغانی تحت فشار قرار دهد.

دعوای اولی و دومی بین داوران بین المللی فوتبال البته اتفاق تازه ای نیست. حتی زمانی که مسعود مرادی نفر اول لیست داوران بین المللی بود و محسن ترکی نفر دوم، ترکی بارها و بارها در اعتراض به دومی اش و برای قرار دریافت در صندلی مرادی قهر کرد تا اعتراضش را به گوش مسئولان داوری برساند. اعتراض های مکرر ترکی البته در شرایطی بود که او و مرادی از نظر کیفیت داوری فاصله زیادی با یکدیگر نداشتند و هر دو در یک سطح بودند. به همین خاطر شاید می شد به ترکی حق داد که درخواست صندلی اول در لیست و قرار دریافت در معرض شانس قضاوت در جام جهانی را داشته باشد. موعود بنیادی فر اما حتی در قضاوت های داخلی اش هم در سطح فغانی ظاهر نشده است و به همین دلیل خواسته اش دور از ذهن به نظر می رسد.

با این حال اما با توجه به این که سرپرستی فدراسیون فوتبال در حال حاضر در اختیار حیدر بهاروند است و تاج به عنوان حامی اصلی حضور فغانی در لیست داوران بین المللی در فدراسیون حضور ندارد، بعید نیست فشار رئیس هیأت فوتبال شهرکرد، بار دیگر زمزمه های حذف نام فغانی از لیست داوران بین المللی را در هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال پیش بکشد. اتفاقی که نه تنها فغانی که محمدرضا منصوری و محمدرضا ابوالفضلی، دو دستیار او در قضاوت های بین المللی را هم از شانس قضاوت در مسابقات مهم بین المللی محروم خواهد نمود.

با این حال علیرضا فغانی در تمام این سال ها یکی از افتخارهای داوری ایران بوده و کسی که وجهه خوبی از فوتبال و داوری ایران را به فوتبال جهان نشان می دهد. با این شرایط آیا در میان همه مسائل و اشتباهات اخیر، فدراسیون فوتبال حاضر می گردد دست به کاری غیرعقلانی بزند و نام فغانی را از لیست داوران بین المللی فوتبال ایران حذف کند؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 10817

به "جنجال دوباره بر سر مهاجرت فغانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال دوباره بر سر مهاجرت فغانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید