جو ناپایدار در اغلب مناطق کشور، وقوع وزش باد شدید و رگبار

به گزارش دابی بلاگ، طی سه روز آینده در نوار شمالی کشور، جنوب شرقی، بخش هایی از مرکز و جنوب غربی کشور شاهد ناپایداری جوی و رگبار های پراکنده و رعد و برق و وزش باد خواهیم بود.

جو ناپایدار در اغلب مناطق کشور، وقوع وزش باد شدید و رگبار

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بر اساس پیش بینی نقشه های همدیدی و آینده نگری و با توجه و آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز در نوار شمالی کشور رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد رخ می دهد.

همچنین در ساعات بعد از ظهر برای جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان فارس، شمال بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد شرایط جوی ناپایدار و گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود.

در نوار شرقی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، غرب اصفهان و در دامنه های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی نیز در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

یکشنبه و دوشنبه در ساعات بعدازظهر برای سواحل دریای خزر رگبار و رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد و در ارتفاعات استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، جنوب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، خوزستان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده رخ خواهد داد.

بعد از ظهر سه شنبه برای نوار شمالی کشور دامنه های البرز و در استان های البرز و تهران و بخش هایی از آغاز مرکزی ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

در دو روز آینده بارش در جنوب فارس شمال هرمزگان جنوب کرمان جنوب سیستان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

طی سه روز آینده در نیمه شرقی به ویژه در شرق کشور وزش باد شدید ادامه خواهد داشت و در سه روز آینده شرح دریا مهمان روز دوشنبه مرکز خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.

دمای هوا در تهران در دو روز آینده بین 38 تا 25 درجه سلسیوس پیش بینی شده و در روز دوشنبه با کاهش سطح ناپایداری جوی یک درجه در بیشینه و کمینه هوا افزایش دما خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 10547

به "جو ناپایدار در اغلب مناطق کشور، وقوع وزش باد شدید و رگبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جو ناپایدار در اغلب مناطق کشور، وقوع وزش باد شدید و رگبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید