خبرنگاران منطقه آزاد اروند تامین تجهیزات مدارس آبادان، خرمشهر و اروندکنار را برعهده گرفت

به گزارش دابی بلاگ، آبادان - خبرنگاران - مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: منطقه آزاد اروند آمادگی برای جبران کمبود و تامین تجهیزات موردنیاز مدارس آبادان، خرمشهر، اروندکنار و چوئبده را دارد.

خبرنگاران منطقه آزاد اروند تامین تجهیزات مدارس آبادان، خرمشهر و اروندکنار را برعهده گرفت

به گزارش دابی بلاگ اسماعیل زمانی چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به اینکه 20 درصد از دانش آموزان عمدتا در مناطق محروم بوده و تجهیزات الکترونیکی برای آموزش در فضای مجازی را ندارند این دانش آموزان توسط مدیران آموزشگاه ها شناسایی و به منطقه آزاد اروند معرفی شوند.

وی افزود: همچنین دانش آموزان صاحب صلاحیت که در تامین هزینه تحصیلی مشکل دارند از طریق مدیران و معلمان شناسایی و معرفی شوند و منطقه آزاد اروند به عنوان وظیفه اخلاقی هزینه تحصیل آنها را تقبل می کند.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان در این نشست گفت: با پیگیری ها امتحانات پایه نهم غیرحضوری برگزار گشت اما دغدغه اولیای دانش آموزان پایه دوازدهم را داشتیم ولی خوشبختانه با همت همه نیروهای آموزش و پرورش توانستیم امتحانات پایه دوازدهم را برگزار کنیم.

ناصر علی فر افزود: برای آغاز سال تحصیلی سه طرح در پیش داریم که در طرح اول اگر شرایط کرونایی سفید باشد کلاس ها عادی برگزار می شوند و در کنار آن سامانه شاد که بیش از 14 میلیون مخاطب دارد را هم تقویت می کنیم.

وی افزود: طرح دوم در شرایط کرونایی زرد کلاس ها به صورت حضوری و در کنار آن استفاده از فضای مجازی تعریف شده و در طرح سوم اگر شرایط قرمز ادامه داشته باشد استان و شهرستان ها آموزش را از طریق فضای مجازی و با استفاده از سامانه شاد انجام می دهند.

علی فر با بیان اینکه 80 درصد دانش آموزان شهرهای خوزستان به سامانه شاد دسترسی دارند گفت:بقیه 20 درصد دانش آموزان هم به سامانه شاد دسترسی ندارند.

وی افزود: اداره های آموزش و پرورش شهرستانهای آبادان، خرمشهر در این فرصت باقی مانده جزوه های آموزشی مورد نیاز آموزش 20 درصد دانش آموزان در مناطق محروم را تهیه کنند.

علی فروی در ادامه گفت: طبق برنامه ششم توسعه تا سال 1400 باید 50 درصد دانش آموزان در هنرستانها تحصیل کنند اما متاسفانه بنا به مسائل ساختاری آموزش فنی و حرفه ای در کشور محقق نشده است و در استان خوزستان ظرفیت پذیرش سال قبل پایه دهم دراین حوزه 31 درصد بوده و جای خوشحالی دارد که در شهرهای آبادان و خرمشهر 34 درصد جذب داشتیم ولی با توجه به اینکه منطقه صنعتی و نفتی است انتظار داریم این رقم افزایش یابد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر در این نشست گفت: در سال تحصیلی گذشته سرویس آمد و شد معلمان مدارس غرب کارون قرار بود تامین شود اما به دلیل ایجاد وقفه در تامین هزینه ها این کار امکان پذیر نشد.

محمد حیدری افزود: این معلمان برای رسیدن به محل آموزشگاهها با مشکل روبرو بودند و معلمان و مردم ازاین شرایط ابراز نارضایتی می کردند.

وی با اشاره به ایجاد کنندگی آموزش و پرورش در منطقه غرب کارون گفت: برای ایجاد کنندگی آموزش و پرورش در روستاهای غرب کارون نیاز به یک ساختار است و قطعا تامین کادر اداری و خدماتی لازم و ضرورت خواهد داشت تا این کنندگی بتواند فعالیت آموزشی در آن منطقه را مدیریت کند.

حیدری پیشنهاد کرد : برای تامین سرویس آمد و شد برای دانش آموزان و معلمان دراین منطقه با یک شرکت پیمانکار قرارداد بسته شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 10227

به "خبرنگاران منطقه آزاد اروند تامین تجهیزات مدارس آبادان، خرمشهر و اروندکنار را برعهده گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران منطقه آزاد اروند تامین تجهیزات مدارس آبادان، خرمشهر و اروندکنار را برعهده گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید