خریداران گوشی به هنگام خرید هوشیار باشند و موارد ایمنی را در نظر بگیرند

به گزارش دَبی بلاگ، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری هشدار داد: فروشندگان و خریداران نسبت به قاچاق نبودن گوشی های تلفن همراه اطمینان حاصل کنند.

خریداران گوشی به هنگام خرید هوشیار باشند و موارد ایمنی را در نظر بگیرند

به گزارش ، ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری، گوشی همراه و لوازم جانبی با تأکید بر حساسیت بازار صنف متبوع خود به لحاظ ورود گوشی های قاچاق از طریق سوداگران سودجو گفت: برای کنترل بازار به واحدهای صنفی تحت پوشش این اتحادیه کما فی السابق تأکید می شود به هنگام تهیه گوشی های همراه از طریق واردنمایندگان نسبت به قاچاق نبودن و اینکه از طریق مراجع و منابع قانونی وارد شده است اطمینان حاصل نمایند.

درستی با اشاره به جمع آوری گوشی های قاچاق در یکی از پاساژهای تهران گفت: شب گذشته چند واحدصنفی که اقدام به عرضه و فروش گوشی های قاچاق در یکی از پاساژهای تهران می نمودند از طریق دستگاه های اطلاعاتی و نظارتی شناسایی و جمع آوری شدند.

او با تأکید بر اینکه خریداران گوشی نیز به هنگام خرید هوشیار باشند و موارد ایمنی را در نظر بگیرند گفت: افراد به هنگام خرید با مراجعه به واحدهای صنفی دارای پروانه کسب گام اول را برای یک خرید سالم بر می دارند؛ چرا که تخلفات گزارش شده عمدتاً در واحدهای بدون پروانه کسب است و علاوه بر آن نسبت به استعلام صحت اصالت کالا از طریق سامانه همتا اقدام نمایند که مسلماً این رویه به نفع خود آن ها است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری، گوشی همراه و لوازم جانبی در خصوص گوشی های مسافری نیز بیان نمود: واحدهای صنفی که از قبل گوشی هایی را از طریق مسافری وارد یا خریداری کرده اند نیز با مراجعه و اعلام آن به مراکز ذی صلاح، مجوزهای لازم را اخذ نمایند تا گوشی ها مشمول کالای قاچاق نشود و ناخواسته دچار عواقب و جریمه نشوند.

درستی ضمن تشکر از بردباری واحدهای صنفی سراسر کشور با تأکید بر رعایت قانون و حرکت در چارچوب موازین به عنوان یک وظیفه برای تمامی واحدهای صنفی گفت:خوشبختانه واحدهای صنفی تحت پوشش این اتحادیه کاملاً با ورود و عرضه گوشی های قاچاق و تقلبی مخالف بوده و اتحادیه نیز تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا با کنترل بازار هم حقوق مصرف نماینده پایمال نشود و هم فروشندگان و واحدهای صنفی در فضایی سالم، کسب و کار خود را داشته باشند.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 3794

به "خریداران گوشی به هنگام خرید هوشیار باشند و موارد ایمنی را در نظر بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خریداران گوشی به هنگام خرید هوشیار باشند و موارد ایمنی را در نظر بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید