درخواست جمعی از دفاتر عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل از جبلی ، برای انتشار اخبار موثق سخنگو معین کنید

به گزارش دَبی بلاگ، جمعی از دفاتر عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور در نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیما خواهان سرعت و دقت در انتشار اخبار حادثه متروپل آبادان شدند.

درخواست جمعی از دفاتر عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل از جبلی ، برای انتشار اخبار موثق سخنگو معین کنید

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، جمعی از دفاتر عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور در نامه ای به رییس صدا و سیما مواردی را در مورد پوشش رسانه ای حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان متذکر و خواهان سرعت و دقت در انتشار اخبار و معین سخنگو از جانب ستاد متولی حادثه و مخابره اخبار به وسیله صدا و سیما شدند.

متن نامه به توضیح زیر است:

جناب آقای دکتر پیمان جبلی

ریاست محترم صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

با مردم در کنار مردم و در میان مردم باشید

(رهبر معظم انقلاب اسلامی)

نیک مستحضرید که در چند روز اخیر، در شهر آبادان استان خوزستان، ساختمان متروپل که در اثر تخلف از قوانین و با وجود هشدار هایی از جانب سازمان نظام مهندسی و بی توجهی از سوی مسئولین ذی ربط به آن، مجوز بهره برداری و افتتاح گرفته بود، فرو ریخت. اتفاقی که جان شماری از هموطنان عزیزمان را گرفت.

در شرایط بحرانیِ اکنون مردم استان خوزستان، اذهان عمومی آماده پذیرفتن هر خبر نادرستی مبنی بر وقایع ساختمان متروپل و دشمنان آماده وارونه رساندن اخبار و متشنج کردن افکار عمومی هستند، دستگاه های رسانه ای نامناسب در این شرایط حاکم شده اند و به دلیل ابهامات خبری و اخبار گاهی کذب و ضد و نقیضی که از رسانه ملی منتشر می گردد و موارد ضروری که منتشر نمی گردد، شاهد سلب اعتماد از رسانه ملی در زمینه حادثه متروپل هستیم.

درخواست می گردد تا صدا و سیما به عنوان رسانه ملی و تریبون مردم، در مدت زمان به جای مانده تغییرات ذیل را در رویه خود اعمال کند:

1) معین سخنگو از جانب ستاد متولی حادثه و مخابره اخبار به وسیله صدا و سیما: طبق قانون اساسی و قانون خط مشی کلی و اصول برنامه های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ماده7 صدا و سیما باید منعکس نماینده زندگی و احوال تمامی اقوام و بخش های مختلف کشور باشد. و طبق ماده 15 صدا و سیمای جمهوری اسلامی زبان گویای ملت و چشم و گوش حساس کشور است. در حالی که در شرایط کنونی هر ارگان و نهادی اخبار متفاوتی را نشر می دهد لذا انتظار میرود با معین سخنگوی واحد و انتشار اخبار از سوی مرجع سخنگو معین، شاهد مورد وثوق قرار گرفتن ارگان صدا و سیما باشیم.

2) سرعت و دقت در انتشار اخبار: به موجب ماده 18- صدا و سیما و موظف به انتشار آخرین اخبار و اطلاعات صحیح و مهم کشور وجهان است. با وجود گذشت یک هفته از این اتفاق در این شرایط رسانه حالت مطلوب خود را ندارد. در حالت مطلوب رسانه ملی اخبار همانگونه که در سانحه پلاسکو مردم ایران اخبار این حادثه را از رسانه ملی پیگیری می کردند، درخصوص متروپل نیز چنین انتظاری می رفت. اینکه یا اعلام گردد انتشار اخبار متروپل در حد 2 ساعت بس است، یعنی در رسانه ملی در بر همان پاشنه می چرخد.

3) صدا و سیما نسبت به سایر خبرگزاری ها پیشران باشد: در شرایط کنونی که مردم آخرین اخبار حادثه متروپل را از رسانه هایی غیر از رسانه ملی و از خبرنگار نما هایی که وابستگی رسمی به هیچ خبرگزاری ندارند، دریافت می نمایند و شبکه های اجتماعی گوی سبقت را از صداوسیما ربوده اند. به علاوه این درحالی است که اخبارشان با یکدیگر در تضاد است و منجر به سردرگمی بیشتر مردم و انتشار اخبار کذب می گردد؛ لذا انتظار می رود صدا و سیما با پوشش خبری درست و اعزام تیم خبری مجرب از سوی سازمان و استقرار ایشان در محل حادثه با روایت و تبیین اخبار به کنار مردم بیاید و مرهمی بر درد مردم باشد و این میدان را به اخبار رسانه های خارجی ندهد و همانگونه که لقب ملی را یدک می کشد ملی نیز عمل کند.

دفتر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

دفتر انجمن اسلامی دانشجویان

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

دفتر انجمن اسلامی دانشجویان

دانشگاه شهید چمران اهواز

دفتر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

دانشگاه علوم پزشکی آبادان

دفتر انجمن اسلامی دانشجویان

دانشگاه علوم پزشکی دزفول

دفتر انجمن اسلامی دانشجویان

دانشگاه مازندران

دفتر انجمن اسلامی دانشجویان

دانشگاه بوعلی سینا همدان

دفتر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

دانشگاه رازی کرمانشاه

دفتر انجمن اسلامی دانشجویان

دانشگاه پیغام نور مرکز اصفهان

دفتر انجمن اسلامی دانشجویان

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

دفتر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

دانشگاه یاسوج

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 25550

به "درخواست جمعی از دفاتر عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل از جبلی ، برای انتشار اخبار موثق سخنگو معین کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست جمعی از دفاتر عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل از جبلی ، برای انتشار اخبار موثق سخنگو معین کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید