ریسک بزرگ اپل با تغییر بزرگ در یکی از محبوب ترین محصولاتش، عکس

به گزارش دَبی بلاگ، امروزه به نظر می رسد همه شرکت ها سعی داردند با ساخت دستگاه تاشو مردم را قانع کنند که این فناوری قدم بزرگ بعدی است. اپل هم از این قائله مستثنی نیست و قصد دارد مک بوک بسیار متفاوتش را با صفحه 20 اینچی تا سال 2026 یا 2027 معرفی کند.

ریسک بزرگ اپل با تغییر بزرگ در یکی از محبوب ترین محصولاتش، عکس

بامداد زندباف: تغییر در سری مک می تواند مثل ایفون اکس برای سری آیفون تمام خط تولید آن را نه تنها برای اپل بلکه برای تمام این صنعت دستخوش تغییر کند. این نشان دهنده ریسک بزرگ اپل است.

از آیفون های قدیمی به درستی به عنوان گوشی های نوآورانه ای یاد می شود ولی یکی از مهمترین اتفاقات در این صنعت عرضه آیفون اکس به عنوان اولین آیفون بدون دکمه هوم(Home button) است. بعد از آن همه در پی این بودند که دستگاهی تمام صفحه بر پایه کنترل لمسی و بدون هیچ دکمه فیزیکی بسازند. اپل در این زمینه پیشگام بود و بقیه در پی این شرکت از این فناوری استفاده کردند.

اگر مک بوک بدون صفحه کلید فیزیکی پیروز باشد همین اثر را در سری مک بوک هم خواهیم دید. مک بوک؛ همانند آیفون در دهه گذشته میلادی, دستگاه جا افتاده ای است. تغییراتی که در این سری ایجاد می شوند معمولا جزئی هستند, مانند اضافه کردن چند پورت اضافه یا بهبود صفحه نمایش. بیشتر این تغییرات داخلی هستند(مانند تراشه فوق العاده اپل). اما برای نوسازی امکانات بیرونی نیاز به تغییرات اساسی وجود دارد.

یک صفحه نمایش تاشو و بزرگ به همراه کیبورد جدا شونده به جای کیبورد مجازی دقیقا همان چیزی است که نیاز است. این ویژگی می تواند با حذف کیبورد مجازی در مواقع مورد نیاز فضای نمایش بیشتری در فیلم ها, بازی ها, اپلیکشن های یا هر جا که نیاز است به ما بدهد. تصور کنید می توانید از مک بوک خود به عنوان یک مانیتور یا صفحه نقاشی بزرگ استفاده کنید. این ویژگی می تواند نحوه استفاده از مک بوک را به کلی تغییر دهد.

این تغییرات شباهت زیادی به آیفون اکس دارد. آیفون اصلی برای دسترسی به صفحه نمایش بزرگتر کیبورد فیزیکی را کنار گذاشت اما به دلیل فناوری های محدود آن زمان دارای حاشیه ضخیم و دکمه هوم جداگانه بود. آیفون اکس نزدیک ترین مدل به ایده استیو جابز برای آیفون بود. با دارا بودن صفحه نمایش بزرگتر و کیبورد مجازی آیفون اکس انعطاف پذیری بالایی داشت. هیجان انگیزاست که مک بوک هم می تواند به چنین چیزی دست یابد.

اما این کار ریسک هایی هم دارد. اگر اپل اشتباه کند ,از دست دادن صفحه کیبورد فیزیکی می تواند ضربه مهلکی باشد. افرادی که با کیبورد لمسی تایپ می کنند ناراضی خواهند شد و کیبورد جدایی که احتمالا عرضه خواهد شد فقط بار اضافه برای حمل کردن است. همه این ها می تواند باعث رخ دادن یک فاجعه شود.

با این حال هنوز جای امیدواری هست, اپل حق استفاده از صفحه کیبورد شیشه ای که در زمان نیاز تبدیل به کلید می شود را به ثبت رسانده. این فناوری بسیار نوآورانه به نظر می رسد. اگر اپل بتواند در مک بوک از این فناوری استفاده کند ما می توانیم از صفحه کیبورد فیزیکی و صفخه نمایش بزرگی که کلید های قدیمی آن را محدود نمی کنند استفاده کنیم.

اگر اپل به خوبی عمل کند ما می توانیم هم زمان از این دو ویژگی فوق العاده بهره مند شویم.

این دستگاه ریسک بزرگی است. اما آیفون اکس هم ریسک بزرگی بود اما در نهایت اثر بزرگی در صنعت تلفن همراه گذاشت و باعث تثبیت نقش پیشرو اپل در زمینه نوآوری شد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 آذر 1401 بروزرسانی: 29 آذر 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 28318

به "ریسک بزرگ اپل با تغییر بزرگ در یکی از محبوب ترین محصولاتش، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریسک بزرگ اپل با تغییر بزرگ در یکی از محبوب ترین محصولاتش، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید