زنوزی: وزارت ورزش تیم های خاص را مدیریت می کند، پیروزی، استقلال و تراکتور می توانند 15 درصد اقتصاد را در دست بگیرند

به گزارش دَبی بلاگ، مالک باشگاه تراکتور گفت:نفوذ وزارت ورزش در فدراسیون از مسائل اساس است و آن ها تیم های خاص را مدیریت می کنند.

زنوزی: وزارت ورزش تیم های خاص را مدیریت می کند، پیروزی، استقلال و تراکتور می توانند 15 درصد اقتصاد را در دست بگیرند

به گزارش ، محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور در یکی از برنامه های تلویزیونی گفت: خوشبختانه من طرفدار تراکتور و ماشین سازی هستم که در گذشته نامش گسترش فولاد بود. ما طرفدار تیم های ترک هستیم. من به فوتبال هم علاقه داشتم و سال 75 با گسترش فولاد از فوتسال شروع کردم و در دهه 80، این تیم را به تیم فوتبال تبدیل کردم و کار را از لیگ استانی شروع کرده و به لیگ برتر رساندم.

او بیان نمود: مسائل اساسی شامل نفوذ وزارت ورزش در فدراسیون است و تیم های خاص را مدیریت می کنند که سهام دار این تیم ها نیز هستند. پرسپولیسی بودن وزیر ورزش شایعه است؟ انصاری فرد از این تریبون خاطرنشان کرد که وزیر ورزش و جوانان شبانه با هیئت مدیره جلسه گذاشته و تصمیم می گیرند و تقریباً 3، 4 روز قبل، انصاری فرد این موضوع را خاطرنشان کرد. در تمامی موضوعات، این شکلی است. وقتی که هر کسی را در پست خودش استفاده نکنید، یک سری مسائل به وجود می آید. در صنعت و اقتصاد نیز چنین است. وقتی یک کننده رأی نمی آورد، یکی از دوستانش در دولت او را در یک بخش اقتصادی کشور می گذارد و همانطور که من کار سیاسی نمی توانم بکنم، یک سیاست مدار هم نمی تواند کار اقتصادی کند و این فرد کار را خراب می کند و باعث زمین خوردن بعضی شرکت ها می شود.

زنوزی درباره اینکه اعضای تیم تراکتور ویروس کرونا نگرفتند، گفت: خوشبختانه هیچ کس از تیم ما کرونا نگرفته و از امروز تمرینات تیم تراکتور هم تعطیل شد تا ببینیم چه تصمیمی در آینده گرفته می شود. پیش بینی می کنم امسال در کل جهان دیگر فوتبال برگزار نشود و بهتر هم هست، چون که ارزش انسان بسیار بیشتر است.

زنوزی درباره اینکه تیم کهکشانی درست کرد و چرا دنیزلی از این تیم جدا شد، گفت: دنیزلی از زلزله ترسیده بود و خودش رفت. در فوتبال فراز و نشیب هست و هر تیمی هر چقدر هم که کهکشانی باشد، گاهی اوقات به مشکل برمی خورد. مسائل اصلی ما داخل تیم نیست، بلکه چیز های دیگر است که کاری از دستمان برنمی آید تا اصلاح کنیم. این موضوع را زیاد می گوییم، اما کسی گوش نمی دهد.

زنوزی اضافه نمود: وقتی کارمند روابط عمومی یک باشگاه را به عنوان مجری و گزارشگر می گذارد، این مسائل رخ می دهد. مدیریت باید به فرد خاطی تذکر دهد، چرا که مجری که در آن جایگاه نشسته باید عدالت ایجاد کند. ان شالله هر موقع بگذارند تراکتور قهرمان لیگ برتر می شود. دلیل باخت های ما چه چیزی است؟ شما فیلم ها را نگاه کنید، بنده نمی گویم در داوری ها اتفاق خاص می افتد، اما معتقدم که تعصب در داوری ها وجود دارد، البته اگر از جای دیگر سفارش نشده باشد. درباره فساد سازماندهی شده در فوتبال صحبت می کنم و دلایل لازم را دارم.

زنوزی درباره غیر قانونی بودن مالکیت 2 باشگاه تراکتور و ماشین سازی گفت: کار ما غیر قانونی است، اما همه دارند این کار را انجام می دهند. وزارت ورزش، صنایع و ... هر کدام چند تیم دارند و شائبه هایی هم در مورد نتایج بود که من معتقدم هیچ موقع تراکتور بیشتر از 3 امتیازی که در بازی رفت مقابل ماشین سازی نیاز داشت، نمی تواند نیاز داشته باشد که تراکتور با تمام قدرتش به ماشین سازی 2 بر صفر باخت. این در حالی است که تراکتور برای بازگشت به کورس قهرمانی، به آن 3 امتیاز نیاز داشت. من وجدانم راحت است و می خواهم وقتی سرم را روی بالش بگذارم، راحت بخوابم. مثل بعضی ها شب ها جلسه نمی گذارم تا یکسری کار ها را انجام دهم.

مالک باشگاه تراکتور گفت: شرایط کشور برای طرح اقتصادی تیم های فوتبال مناسب نیست، من هزینه را انجام می دهم، اما بعضی ها از حاشیه های فوتبال سود می برند. این کار ها می تواند در باشگاه هم رخ دهد تا هزینه های تیم تأمین شود. 3 تیم پیروزی، استقلال و تراکتور می توانند 15 درصد اقتصاد کشور را در دست بگیرند.

زنوزی درباره اینکه هواداران پرسپولیس ناراحت هستند که تیمشان را پیروزی خطاب می کند، گفت: ما باید اول یاد بگیریم که به همدیگر احترام بگذاریم و متاسفانه می خواهیم از حقوق همدیگر سوء استفاده کنیم، کسانی از جایگاه های مختلف نشسته و قضاوت های با عدالت انجام نمی دهند، یک مجری به خاطر تیم خودش کارشناسی ها را هدایت شده از کارشناس داوری سئوال می کند. فنایی، هفته گذشته در مورد صحنه تراکتور گفت که شما صحنه پنالتی را نشان ندادید. وقتی عدالت اجرا نمی شود تیم ها و هواداران به جان هم می افتند.

او شرح داد: این موضوعات مدیریت می شود که این اتفاقات رخ داده و هواداران با همدیگر مشکل پیدا کنند. 3 تیم پرطرفدار را همه می شناسیم، معتقدم هواداران تراکتور بیشتر از تیم های تهرانی است، به اندازه آنان به تراکتوری ها هم بها دهند.

زنوزی گفت: شرایط کشورمان در حالت بحرانی است و انتظار داریم مردم نترسند، مردم، مسئولان و کادر پزشکی همه کار خود را انجام می دهند و این بحران را هم مثل بحران های بزرگتر از این، پشت سر می گذاریم. کمی کار های کسب و کار به مشکل برخورده و انتظار دارم مسئولان وارد موضوع شده و صاحبان بنگاه های اقتصادی را حمایت کنند؛ به ویژه بنگاه های کوچک را کمک کنند. شاید کسی باشد که با فروش خانه و بدهی آن چنانی، کارگاه کوچک ساخته است و برای خانه کسب روزی حلال کند، این افراد نیازمند کمک رسانی هستند. مسئولان با صدور بخشنامه کمک می کنند، اما انتظار بیشتری داریم.

او در پایان خاطر نشان کرد: من اگر امروز زنوزی شدم، با حمایت شما همشهریان من بوده است. تراکتور برای ما یک هویت است که ان شاالله یک جام از 2 جام را امسال کسب کنیم و یا فصل های آینده به جایگاهی که سزاوار است، دست یابیم. از مردم تقاضا دارم از کرونا نترسند، اما مواظب باشند. امیدوارم سال خوبی برایتان باشد، شاید امسال نتوانیم عید را به خوبی برگزار کنیم، اما پس از گذر از این مرحله، سال خوبی در انتظارمان است.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 6564

به "زنوزی: وزارت ورزش تیم های خاص را مدیریت می کند، پیروزی، استقلال و تراکتور می توانند 15 درصد اقتصاد را در دست بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنوزی: وزارت ورزش تیم های خاص را مدیریت می کند، پیروزی، استقلال و تراکتور می توانند 15 درصد اقتصاد را در دست بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید