زن خوش شانس اتفاقی صاحب گنج باستانی شد!

به گزارش دَبی بلاگ، در طول قرن ها، انسان ها طلا و نقره را به جواهرات، سکه ها و سایر اقلام خیره کنده تبدیل نموده اند. بعضی از این اشیاء براق قیمتی همراه با اجساد مدفون و بعضی دیگر نیز در گذر زمان گم شده اند.

زن خوش شانس اتفاقی صاحب گنج باستانی شد!

به گزارش گجت نیوز، با مرموزترین گنج های کشف شده در سال 2022 آشنا شوید که قدمت بعضی از آنها به هزاران سال پیش بازمی گردد.

حلقه وایکینگ

زمانی که یک زن در نروژ بسته ای از جواهرات مقرون به صرفه قیمت را در یک حراج آنلاین خرید، انتظار چیزی بیش از چند لباس سرگرم کننده برای پوشیدن را نداشت. در عوض، او با تحویل بسته، یک حلقه وایکینگ طلایی بزرگ که از رشته های فلزی پیچ خورده ساخته شده بود را کشف کرد.

زن نروژی انگشتر را به باستان شناسان نشان داد و آن ها بر اساس سبک آن، اثر باستانی مذکور را قدمت گذاری کردند. به گفته کارشناسان، این حلقه احتمالا به یکی از حاکمان قدرتمند وایکینگ ها در حدود هزار سال پیش تعلق داشته است.

کشف ذخیره ای از سکه های باستانی در حین بازسازی آشپزخانه

بازسازی عادی یک آشپزخانه، منجر به کشف گنجینه ای از سکه های طلا شد که در زیر تخته های چوبی خانه ای متعلق به قرن هجدهم در بریتانیا مدفون شده بود. این گنجینه شامل 260 سکه طلا متعلق به سال های 1610 تا 1727 میلادی است و ارزش آنها در حدود 290 هزار دلار برآورد می گردد.

نقاب خاکسپاری طلایی

مقبره 3000 ساله یک نجیب زاده در مرکز چین امروزی، با گنجینه ای غنی شامل یک ماسک خاکسپاری که یکی از قدیمی ترین اشیای طلایی یافت شده در این منطقه است، کشف شد. به گفته محققان، این ماسک به مقدار ای بزرگ است که صورت یک بزرگ سال را بپوشاند و ممکن است به عنوان نمادی برای جسم طلایی فاسدنشدنی شخص متوفی ساخته شده باشد.

گردنبندی از جنس طلا و سنگ گارنت

مقبره یک زن عالی رتبه که طی قرن هفتم در انگلستان دفن شده بود، به همراه یک گردنبند خیره کننده ساخته شده از طلا، سنگ گارنت و آویزهای سکه رومی کشف شد. محل دفن شامل دو صلیب چشم گیر بود که نشان می دهد این شخص قرون وسطایی احتمالا یکی از اولین رهبران زن مسیحی بوده است.

کشف کمربند طلای باستانی در مزرعه چغندر

یک کشاورز چغندر در جمهوری چک، به طور غیرمنتظره ای یک ورق طلای مچاله شده را در زمین خود کشف کرد. باستان شناسان پس از آنالیز این اثر نتیجه گرفتند که گنج کشف شده احتمالا قسمت جلوی یک کمربند چرمی است که مربوط به عصر برنز در حدود 2500 سال پیش است.

به گفته باستان شناسان، دایره های متحدالمرکزی که بر روی ورقه طلا تزئین شده اند، ممکن است نشان دهنده نظم کیهانی باشند. تعیین نیست که این کمربند متعلق به چه کسی بوده، اما بدون شک به فردی عالی رتبه تعلق داشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 دی 1401 بروزرسانی: 17 دی 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 28573

به "زن خوش شانس اتفاقی صاحب گنج باستانی شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زن خوش شانس اتفاقی صاحب گنج باستانی شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید