سافاری آفریقا، بخش اول: از برنامه ریزی تا انتخاب نوع سفر

به گزارش دَبی بلاگ، گشت وگذار (سافاری) آفریقا یک ماجراجویی واقعی است. سفری به سبک و سنت تجار ثروتمند قرن 13 میلادی که برای شکار حیوانات بزرگ و نصب آن ها بر روی دیوار هایشان، دشت های آفریقا را در می نوردیدند. امروزه مسافرین برای شکار موقعیت عکاسی به اینجا می آیند نه اشتیاق کشتن اما با همان صحنه ها رو به رو شده و جذب اعماق تاریخ می شوند: هزاران گورخر که بر پهنه دشت های سبز و زمردین مهاجرت می کنند، دسته های براق و فلئورسنتی فلامینگو ها که صحنه ای رنگین را بر دریاچه های درخشان به وجود می آورند و شیر هایی که پس از شکاری سخت، بر ضیافت غذا نشسته اند.

سافاری آفریقا، بخش اول: از برنامه ریزی تا انتخاب نوع سفر

بسکمک از مسافرین برای یافتن گروه 5 بزرگ به سفر آفریقا می فرایند: بوفالو، شیر، پلنگ، فیل و کرگدن. دیدن این حیوانات در محیط طبیعیشان شاید تجربه ای باشد که فقط یک بار در زندگی شانسش را داشته باشیم اما سفر به آفریقا ممکن است شبیه هر چیزی باشد به جز دیدن حیوانات در باغ وحش. سافاری می تواند از نظر فیزیکی سخت و خسته نماینده باشد و همه حیواناتی را که انتظار داشتید نبینید.

از جایی که بیشتر مقاصد سافاری در کشور های بیابانی و درحال توسعه قرار دارند، مسافرین باید یک سری از پیش گیری های ایمنی و سلامت را رعایت نمایند. اگر قصد برنامه ریزی یک سافاری را دارید، ت احد ممکن خود را آماده کنید. چند کتاب راهنمای خوب بگیرید، با دوستانی که در آفریقا بوده اند صحبت کنید، تحقیق کنید، تحقیق کنید و تحقیق کنید. ما در اینجا چند نکته مهم را برای برنامه ریزی سافاری آفریقا برای شما آماده کرده ایم: از انتخاب مقصد گرفته تا راهنمای واکسینه شدن. امیدواریم به شما در داشتن یک ماجراجویی پیروز کمک کنیم.

انواع سافاری

در بیشتر موارد، سافاری ها یکی از تفریحات پرهزینه هستند. اما مثل دیگر انواع سفر، می توانید آن را نسبت به بودجه خود تنظیم کنید. طول سافاری می تواند بر روی هزینه اثر گذارد. از طرفی ممکن است بخواهید طول سفر را کم کرده تا مقداری پول صرفه جویی شود، از طرف دیگر در سفر های کوتاه تر نرخ های اقامت شبانه حساب می شوند که کمی گران تر است. اگر در سفرتان در پی بخش های مجلل هستید (هرچیزی بیشتر از آب تمیز و تخت راحت)، آماده پرداخت هزینه های اضافه باشید.

مسافرینی با بودجه محدود باید به فکر سفرهای خودران (بدون راننده و راهنما) یا سفر گروهی در کمپ ها (Overland) که شرحش را خواهیم داشت باشید. این نوع سفر دقیقا برعکس سفر اختصاصی است و باید خود را برای خوابیدن در کمپ هایی با چادر های کوچک در میان بوته های صحرای آفریقا آماده کنید. اگر تنها سفر می کنید احتمالا باید کمی پول بیشتر به عنوان هزینه الحاقی پرداخت نمایید چراکه بیشتر بسته های پیشنهادی بر طبق اقامت در اتاق های دونفره یا بیشتر قیمت گذاری شده اند.

سافاری های مجلل

سافاری های مجللی که از طریق پیمان کاران مشهور برنامه ریزی می شوند، معمولا چند هزار دلار برای هر نفر در هفته هزینه دارند. این هزینه ها شامل برنامه های تماما اختصاصی و کامل هستند، از تور و غذا گرفته تا گردش های بیرون شهری. بسته های مجلل برنامه ریزی شده به مسافران راحتی خانه را در قلب آفریقا می دهند.

شرایط اقامتی شامل سوییت های کولردار و چادر های لوکس و شیکی می شوند که به شما حس بودن در اردو را می دهند البته یک اردو با آب گرم، ملحفه گران قیمت و البته خدمات درجه یک. سافاری های فوق مجلل ممکن است تا شبی 4 میلیون تومان قیمت داشته باشند.

سافاری زمینی یا متحرک (Overland)

سافاری های زمینی یا متحرک معمولا ارزان ترین نوع سافاری سازماندهی شده در تور هستند. این نوع سافاری معمولا در اردوگاه ها و به صورت گروهی انجام می شود. سافاری های زمینی یا Overland معمولا به صورت شراکتی هستند، به این معنی که شما در برخی از فعالیت ها مثل پخت وپز و برپاکردن چادر کمک می دهید.

سافاری خود ران (Self-Drive)

آیا شما نیز از افراد ماجراجو هستید؟ یکی از پارک های عمومی تفریحی در آفریقا را انتخاب کرده، یک ماشین کرایه کنید و به تنهایی و مستقل در بین بوته های آفریقایی به سیاحت و گشت وگذار بپردازید. از جایی که این نوع سافاری فقط در پارک های تفریحی عمومی امکان پذیر هستند که معمولا هم جهت های صاف، علامت گذاری شده و سنگ فرش شده دارند، پس نیازی نیست نگران گم شدن در صحرای آفریقا یا بدل شدن به غذای شیر های گرسنه باشید! برای ارزان ترین سافاری ممکن، سافاری خود ران بهترین شانس شماست. شما می توانید برای تور ، غذا یا اقامت گاه به صورت جداگانه هزینه بپردازید. با این روش می توانید در ارزان ترین لژ ها اقامت کرده یا به جای استخدام یک راهنما، خودتان به گشت وگذار بپردازید.

اما یکی از معایب سفر خودران این است که با توجه به نداشتن اطلاعات لازم از منطقه ممکن است خیلی از صحنه های و مجذوب نمایندهیت های حیات وحش را از دست بدهید. برای جلوگیری از این مشکل، از یک کتاب راهنمای خوب برای یافتن محل های مناسب استفاده کنید، یک محلی را با خود ببرید یا از مسافرینی که در جهت می بینید برای یافتن نقاط مجذوب نماینده سوال بپرسید. این روش در پارک های تفریحی عمومی مشهور راحت تر است.

نظر شما خبرنگارانیی های عزیز چیست؟ کدام روش را بیشتر دوست دارید؟ با خبرنگاران در بخش دوم نیز همراه باشید تا قاصد مناسب این نوع سفر را باهم بررسی کنیم.

منبع: کجارو / independenttraveler.com
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 22894

به "سافاری آفریقا، بخش اول: از برنامه ریزی تا انتخاب نوع سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سافاری آفریقا، بخش اول: از برنامه ریزی تا انتخاب نوع سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید