ستاد تنظیم بازار بهتر از هر مرجعی به دلایل رسوب کالا اشراف دارد

به گزارش دَبی بلاگ، تهران (پانا) - اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران اظهار داشت مسائل واردکنندگان برای ترخیص کالاهای رسوبی بر تمامی مسئولان واضح و مبرهن است و ستاد تنظیم بازار بهتر از هر مرجعی نسبت به دلایل رسوب کالا در بنادر و گمرکات و عدم ترخیص اشراف دارد.

ستاد تنظیم بازار بهتر از هر مرجعی به دلایل رسوب کالا اشراف دارد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران (اوندا)، در خبری به نقل از ستاد تنظیم بازار آمده است ستاد تنظیم بازار تصویب کرد کد تخصیص ارز واردات نهاده های دام و طیور در صورت عدم انجام اقدام به موقع توسط واردکنندگان ابطال خواهد شد.

ستاد تنظیم بازار در مورد نهاده های دام و طیور که تخصیص و تأمین ارز آنها انجام ولی اقدام مؤثر و به موقع توسط واردکنندگان انجام نشده و کالا وارد کشور نشده است، مقرر کرد که نسبت به ابطال کد تخصیص ارز اقدام و کد به وارد کنندگان واجد شرایط واگذار گردد.

خبری که به نقل از ستاد تنظیم بازار نقل شده است مبنای کارشناسی ندارد و این احتمال وجود دارد که خبر به درستی نقل نشده باشد زیرا مسئولان ستاد تنظیم بازار بهتر و بیشتر از هر مرجعی نسبت به دلایل عدم ترخیص کالا و رسوبی شدن آنها اشراف دارند.

طی 6 ماه اخیر واردکنندگان نهاده های دامی به کشور درخواست های متعددی برای ترخیص درصدی کالاهای رسوبی در گمرکات که ارز آنها تامین نشده است، ارائه کردند تا بتوانند با ترخیص 90 درصد کالاهای رسوبی از یک سو مانع ایجاد خسارت بیشتر، افت کیفیت و فساد کالاهای اساسی شوند و از سوی دیگر با تسهیل فرآیند ترخیص کالاهای اساسی امکان تامین مواد اولیه برای صنایع دام و طیور مهیا شده و تنظیم بازار نهاده های دامی بر هم نخورد اما تا دو هفته گذشته این امکان برای واردکنندگان میسر نبود.

گفتنی است؛ برای بخشی از کالاهای رسوبی درگمرکات تخصیص ارز اجرا شده اما به دلیل تحریم های بانکی در بعضی موارد با گذشت بیش از دو ماه از زمان صدور حواله، پول به حساب فروشنده واریز نشده که این امر منجر به ایجاد خسارت بیشتر به واردکنندگان شده است.

هر چند واردکنندگان نهاده های دام و طیور با مسائل متعددی در راستا تامین و تخصیص ارز، انتقال وجه، عدم ترخیص اعتباری و .... روبرو هستند اما براساس آمار ارائه شده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران از ابتدای سالجاری تا به امروز میزان واردات ذرت در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 900 هزار تن افزایش یافته است و واردات این کالا حتی بیشتر از ارزی که برای واردات ذرت تامین شده، بوده است.

اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران و فعالان در این زمینه باور دارند که اشراف کارشناسی اعضا و دبیرخانه ستاد تنظیم بازار کشور به مسائل تامین کالاهای اساسی بیش تر از آن است که چنین تحلیل هایی به نقل از ایشان ارائه گردد .

البته موضوع افزایش شدید قیمت های جهانی اقلام اساسی طی ماه های اخیر و ضرورت اصلاح قیمت های داخلی هم مورد توجه و رصد ستاد تنظیم بازار بوده که هیچگونه ارتباطی با موضوع فرایند عرضه توسط واردکنندگان ندارد.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 13466

به "ستاد تنظیم بازار بهتر از هر مرجعی به دلایل رسوب کالا اشراف دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد تنظیم بازار بهتر از هر مرجعی به دلایل رسوب کالا اشراف دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید