سرگرمی در خانه ، معرفی و آنالیز بازی فکری گروهی Blokus

به گزارش دابی بلاگ، شرح درباره چگونگی انجام بازی ها کسل کننده و گاهی غیر لازم است. اما با این حال نمی توان بازی Blokus را بدون معرفی قوانین آن انجام داد. در این بازی، هر بازیکن مجموعا 21 مهره پلاستیکی دارد که نسبتا به مهره های بازی تتریس شبیه هستند.

سرگرمی در خانه ، معرفی و آنالیز بازی فکری گروهی Blokus

جهت دریافت خدمات نقشه ساخت ویلای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

دابی بلاگ - در آغاز بازی هر فرد یک مهره را در یکی از گوشه های زمین قرار داده و سپس با توجه به نوبت خود به گذاشتن مهره ها ادامه می دهند و باید توجه نمایند که این مهره ها تنها باید از گوشه و نه حاشیه و لبه با مهره دیگر ارتباط داشته باشند.

این موضوع را باید مد نظر داشت که قرار دریافت مهره ها در کنار مهره های سایر بازیکنان مسئله ای ندارد و تنها نباید با مهره های خود یک لبه مشترک داشته باشند. هدف اصلی این بازی قرار دادن بیشترین تعداد مهره در صفحه بازی است.

ممکن است در ابتدا تصور کنید که این بازی بسیار ساده و کسل نماینده است، در صورتی که به دلیل منحصر به فرد بودن شکل این مهره ها، در قرار دادن آن ها محدودیت خواهید داشت و بازی شما را به چالش می کشد. در این بازی نمی توانید یک دژ نظامی و غیر قابل نفوذ بسازید، بلکه دیوارهای شما متخلخل است و بازیکنان دیگر به راحتی می توانند از آنها عبور نمایند. این نوآوری ساده در Blokus باعث خاص و منحصر به فرد بودن آن شده است.

اولین کاری که بعضی از بازیکنان تازه کار انجام می دهند اختصاص دادن یک محوطه به خود است، که معمولاکار بیهودهای بوده و موجب باختن آنها میشود. بهترین عملکرد زمانی است که شما قطر صفحه بازی را طی کنید و تا جایی که ممکن است جلوی پیشروی حریف خود را بگیرید و در اصطلاح او را بلاک کنید.

این بازی دارای یک صفحه شطرنجی مانند نقره ای و مهره هایی با 4 رنگ آبی، قرمز، زرد و سبز است و میتوان این بازی را به صورت 2،3 و یا 4 نفره انجام داد.

منبع: thegamesjournal

منبع: چمدان
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 6900

به "سرگرمی در خانه ، معرفی و آنالیز بازی فکری گروهی Blokus" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرگرمی در خانه ، معرفی و آنالیز بازی فکری گروهی Blokus"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید