شکار لحظه ای استثنایی: تصاویری از بو کشیدن گل زرد توسط سنجاب

به گزارش دابی بلاگ، شما هم با دیدن تصاویر بالا، گمان کردید عکسی ویرایش شده و فتوشاپی است؟

شکار لحظه ای استثنایی: تصاویری از بو کشیدن گل زرد توسط سنجاب

این روزها به قدری عکس های فیک و دستکاری شده در وب و شبکه های مجازی منتشر شده که تا حدودی حق دارید نسبت به هر عکس خارق العاده و استثنایی بدگمان باشید و باور نکنید چنین عکسی واقعا توسط یک عکاس ثبت شده است.

اما داستان این عکس واقعی است. عکاس هلندی به نام دیک ون (Dick van) در ماه ژوئن از شهر وین اتریش بازدید می نماید. این عکاس حیات وحش و طبیعت به طور ویژه به وین سفر می نماید تا از سنجاب های زمینی مشهور این شهر عکاسی کند.

این عکاس پیروز می گردد درست در وسط شهر و با شلوغی زیاد، از سنجابی عکس بگرید که در حال بو کشیدن از گلی است. مجموعه عکس های بی نظیری که همه را به تحسین وا می دارد و به معنای واقعی کلمه شکار لحظه ها توسط یک عکاس حرفه ای است.

دیک ون به سایت پیکسل شرح می دهد که روز اول در شهر وین فقط مشغول تماشای رفتار سنجاب ها بودند و سراسر روز دوم به عکاسی از این موجودات دوست داشتنی می پردازند.

این عکاس هلندی ماجرای این عکس ها را این طور شرح می دهد که درست در عصر روز دوم و کمی قبل از غروب آفتاب، هنگامی که نور خورشید برای عکاسی بسیار نرم و ملایم است؛ یکی از سنجاب های زمینی به سمت گل زردی قدم برمی دارد و بعد آغاز به نگه داشتن و بو کشیدن آن می نماید.

دیک ون می گوید: وقتی داشتم این صحنه را در منظره یاب دوربین خود تماشا می کردم؛ فهمیدم لحظه ای بسیار زیبا و صمیمی است و باید بدون مکث شاتر دوربین را فشار دهم.

این عکاس از شکار این لحظه بسیار شاد و خرسند است و می گوید از کارش راضی است.

فارغ از المان های طبیعی و حرفه ای رعایت شده در این عکس مانند کادربندی، نور، زوم و کیفیت عکس، همان طور که دیک ون می گوید؛ یک ارتباط عاطفی عمیقی در عکس موج می زند که احساسات هر بیننده ای را تکان داده و او را بشاش و سرزنده می نماید.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 2694

به "شکار لحظه ای استثنایی: تصاویری از بو کشیدن گل زرد توسط سنجاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکار لحظه ای استثنایی: تصاویری از بو کشیدن گل زرد توسط سنجاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید