عواقب فروش بدون نسخه و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک

به گزارش دَبی بلاگ، دبیر بخش بین الملل کنگره ارتقاء خدمات آزمایشگاهی با اشاره به مصرف خودسرانه آ نتی بیوتیک و فروش آزاد و بدون نسخه آن گفت: این مسئله سبب افزایش مقاومت میکروبی در بدن افراد شده است.

عواقب فروش بدون نسخه و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک

میرمجید مصلایی نایب رئیس سابق انجمن دکتری علوم آزمایشگاهی در آستانه برگزاری کنگره بین المللی ارتقاء خدمات آ زمایشگاهی، گفت: در حوزه بین الملل این کنگره خوشبختانه توانستیم حمایت های علمی چندین انجمن معتبر بین المللی از جمله IFCC ، انجمن بیوشیمی ترکیه، انجمن بیماری های عفونی اروپا و انجمن آزمایشگاه های اروپا EFLM را جلب کنیم.

وی اضافه کرد: مهمانان و سخنرانان خارجی این کنگره از کشورهایی همچون کانادا، ترکیه، هلند، انگلیس، افریقا، آمریکا، ایتالیا، فرانسه و آلمان حضور می یابند که جمعا حدود 16 مهمان هستند.

نایب رئیس سابق انجمن دکتری علوم آزمایشگاهی با اشاره به اینکه این کنگره 29 فروردین تا اول اردیبهشت ماه سال 98 در سالن همایش های بین المللی برج میلاد با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می شود، گفت: چندین کارگاه آموزشی نیز در حوزه آزمایشگاه برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: آزمایشگاه بالینی و مسئولیت پذیری، تعهد اجتماعی، آزمایشگاه بالینی و پیوند اعضاء، آزمایشگاه بالینی و آلرژی، آزمایشگاه بالینی و علت شناسی ناباروری مردان و آزمایشگاه بالینی و ژنتیک از محورهای این کنگره است.

دبیر بخش بین الملل کنگره ارتقاء خدمات آزمایشگاهی گفت: آزمایشگاه بالینی و سم شناسی، آزمایشگاه بالینی و سازمان های بیمه گر، آزمایشگاه بالینی و استانداردهای ملی و چالش ها و راهکارها، بررسی مسائل صنفی آزمایشگاه ها و همچنین موضوع اخلاق و حقوق در آزمایشگاه بالینی از دیگر محورهای اصلی این همایش است.

وی با اشار به اینکه بقایای آزمایشگاه بالینی در بحران، عفونت های بیمارستانی و عفونت های منتشره قارچی از دیگر محورهای این کنگره به شمار می رود، گفت: امروزه عفونت های بیمارستانی در سراسر دنیا فراگیر شده و مقاومت میکروبی در برابر آنتی بیوتیک ها مساله جدی است.

این دکترای علوم آزمایشگاهی گفت: مصرف خودسرانه آ نتی بیوتیک و فروش آزاد و بدون نسخه آن در داروخانه ها به مقاومت میکروبی دامن زده که آزمایشگاه در شناسایی و مدیریت عفونت بیمارستانی می تواند نقش موثری داشته باشد.

pariha.com: پریها: اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما، هنر، گردشگری

منبع: انتخاب
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 3904

به "عواقب فروش بدون نسخه و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عواقب فروش بدون نسخه و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید