لیگ کشتی احتیاج به روح تازه ای دارد، استارت مسابقات بعد از جهانی

به گزارش خبرنگاران، برگزاری مسابقات لیگ برتر کشتی در سالیان نه چندان دور به عنوان یکی از شریان های حیاتی کشتی کشور با نتایج مثبت فراوانی همراه بود. برگزاری رقابتهای لیگ آن دوران علاوه بر ایجاد پویایی و سرزندگی در کشتی، منبع درآمد بسیار خوبی هم برای کشتی گیران و مربیان و برگزارکنندگان لیگ محسوب می شد. همچنین کارزار لیگ کشتی باعث ظهور و حضور استعدادهای ناب و جوان کشتی نیز شده بود و هر از گاهی شاهد شکست و پیروزی مدعیان نامدار بودیم که همین اتفاقات نیز به جذابیت لیگ می اضافه نمود. علاوه بر این دستاوردهای ارزشمند، وجود لیگی پویا و منظم و مهیج به افزایش شور و اشتیاق علاقمندان به این رشته و گرایش بیشتر نوجوانان و جوانان به کشتی هم می انجامید و برگزاری پیکارهای هفتگی و پرهیجان می توانست در جذب هر چه بیشتر نیروهای علاقمند و مستعد یاری شایانی کند.

لیگ کشتی احتیاج به روح تازه ای دارد، استارت مسابقات بعد از جهانی

اما این میدان مهیج و سازنده داخلی مدتها با فراز و فرودهای فراوانی همراه شد و در زمان ریاست رسول خادم در فدراسیون کشتی با تغییرات اساسی در ساختار اجرایی رو به افول گذاشت. منطقه ای کردن پیکارهای لیگ و برگزاری پراکنده و نامشخص مسابقات نوعی سردرگمی و بلاتکلیفی را به بار آورد و رفته رفته لیگ برتر را به صحنه ای خالی از هیجان و ستاره و سودآوری بدل کرد.

حالا با توجه به رویکردهای جدید فدراسیون کشتی، گویا توجه ویژه ای به نقش مهم برگزاری لیگی پویا و دیدنی شده که انتصاب فوری رئیس جدید کمیته لیگ فدراسیون کشتی گواه همین نگاه خاص علیرضا دبیر به مقوله لیگ است. هرچند هنوز بر سر این موضوع که واژه کمیته لیگ صحیح است یا سازمان لیگ اختلاف نظر و ابهام وجود دارد اما نام این زیرمجموعه فدراسیون هر چه که باشد باید خبر احیا شدن لیگ را به فال نیک گرفت.

آنچه فدراسیون کشتی در نظر دارد، شروع رقابتهای لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی با فرم و شکلی متفاوت نسبت به گذشته به بعد از رقابتهای جهانی 2019 قزاقستان موکول شده که با این حساب باید فعلا منتظر شروع این پیکارها در مهرماه سالجاری ماند.

از سویی دیگر گفته می گردد رئیس کمیته لیگ فدراسیون کشتی نیز با جدیت در حال رایزنی با اسپانسرهای اقتصادی است تا بتواند شروعی پرقدرت را در مسئولیت جدید خود داشته باشد و به گفته خودش، لیگ را به روزهای اوج خود بازگرداند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 1854

به "لیگ کشتی احتیاج به روح تازه ای دارد، استارت مسابقات بعد از جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ کشتی احتیاج به روح تازه ای دارد، استارت مسابقات بعد از جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید