مرگ 10 هزار نفر بر اثر گرما در آلمان در سال 2018

به گزارش دَبی بلاگ، گرمای بی سابقه در آلمان شمار مرگ و میر در این کشور را افزایش داده است. فرانکفورتر آلگماینه می نویسد که کارشناسان شمار فوتی های ناشی از افزایش دما در این کشور را در سال 2018 حدود 10هزار نفر اعلام نموده اند.

مرگ 10 هزار نفر بر اثر گرما در آلمان در سال 2018

به گزارش دویچه وله، روزنامه فرانکفورتر آلگماینه بر پایه آمار مقدماتی دریافتی از مقام های مسئول آلمان می نویسد که ماه های تابستان برای شهروندان آلمان به شدت مرگ آفرین شده است؛ در حالی که به طور نسبی شمار مرگ و میر در ماه های ژوئیه و اوت کم است و بیش ترین میزان مرگ و میر مربوط به فصل زمستان و زمان شیوع سرماخوردگی می گردد.

به گفته اداره فدرال آلمان، در اوت سال گذشته (2018) میزان مرگ و میر به 14/ 8 درصد از کل سال رسید که از سال 2003 به این طرف سابقه ندارد.

فرانکفورتر آلگماینه می نویسد که کارشناسان شمار فوتی های ناشی از افزایش دما در این کشور را در سال 2018 حدود 10هزار نفر اعلام نموده اند.

هنوز تفسیر روشنی درباره این افزایش شدید آماری به دست نیامده ولی بتینا زومر، کارشناس اداره فدرال آمار آلمان می گوید: این که در اوت سال 2018 نسبت به سال های دیگر تعداد بیش تری فوت نموده اند می تواند ناشی از گرمای شدید باشد.

با این همه یورگن کروپ از مؤسسه تحقیقات آب و هوایی پوتسدام به این روزنامه می گوید، نمی توانیم به طور مستقیم رابطه این دو را اثبات کنیم. به باور او، بر اساس داده های فعلی هنوز نمی توان سناریویی فاجعه بار از تلفیق افزایش دمای هوا و شدت مرگ و میر تعریف کرد.

کروپ می گوید، امواج گرما توانسته خطر مرگ در افراد مسن را افزایش دهد اما گرمای شدید به خودی خود به مرگ منجر نشده است.

ولی اندریاس ماتساراکیس از اداره هواشناسی آلمان نظری دیگر دارد و معتقد است: داده های موجود می توانند نشانه ای باشند از این که مرگ و میر تابستانی در سال های اخیر افزایش یافته است.

او ادامه می دهد: دوره های گرما طولانی تر و شدیدتر می گردد و این می تواند ناشی از تغییرات آب و هوایی باشد.

این کارشناس اداره هواشناسی آلمان در عین حال می گوید، با این همه هنوز داده ها به اندازه ای نیست که بتوان نظری قطعی در این باره داد.

  • سالمندان و بیماران، دو گروه پرخطر

روزنامه فرانکفورتر آلگماینه گزارش می دهد که بر اساس آمار برگرفته از 15 ایالت در آلمان، میزان مرگ و میر در روزهای داغ بین 23 ژوئیه و نهم اوت در سال گذشته بالا رفته و نسبت به سال 2017 بیش از هشت هزار نفر افزایش یافته است.

در تابستان سال 2018 تنها در ایالت بادن ـ وورتمبرگ حدود دوهزار نفر به دلیل پیامدهای ناشی از گرمای هوا جان خود را از دست دادند. هفت و نیم درصد از حدود 26هزار فوتی ماه های تابستانی ژوئن، ژوئیه و اوت بر اثر گرما جان سپرده اند.

به ویژه سالمندان بر اثر گرما در معرض ناراحتی های قلبی ـ عروقی و اختلالات جسمانی ناشی از تشنگی قرار می گیرند.

در تابستان 2003 در گرمایی که در طول قرن بی سابقه بود نزدیک به دوهزار و 700 نفر جان خود را از دست دادند. در تابستان 2006 و 2015 نیز حدود دوهزار نفر در فاصله ماه های ژوئن و اوت بر اثر گرما جان باختند.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 1968

به "مرگ 10 هزار نفر بر اثر گرما در آلمان در سال 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 10 هزار نفر بر اثر گرما در آلمان در سال 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید