نمد شهرکرد به جهان معرفی می گردد

به گزارش دَبی بلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: نمد شهرکرد به نقاط مختلف کشور و جهان معرفی و عرضه خواهد شد.

نمد شهرکرد به جهان معرفی می گردد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، مهرداد جوادی در نخستین نشست هماهنگی راه اندازی دبیرخانه شهرکرد شهر ملی نمد، اظهار کرد: معرفی شهرکرد با نماد نمد و توجه به کوی نمدمالان این شهر باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: البته این موضوع در سال های اخیر مورد غفلت قرار گرفته و به علت چرخه مالی ضعیف جوانان از ادامه فعالیت در این هنر صنعت خودداری نموده اند.

جوادی توضیح داد: کوشش برای پیوستن لکه های فرهنگی شهرکرد در محلات هدف بر اساس طرح جامع و تفضیلی شهرداری می تواند در رونق نمدمالی تأثیرگذار باشد، همچنین برای تسریع در روند احیای این مهم می توان از طرح بازآفرینی شهری بهره گیری کرد.

وی گفت: با راه اندازی گذر صنایع دستی شهرکرد از میدان فردوسی تا میدان ابوعلی سینا در این شهر می توان فراوریات هنر صنعت های مختلف استان را در آن عرضه کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اعلام کرد: گرچه در این راستا باید کارگاه های واقع در کوی نمدمالان شهرکرد تقویت و زمینه بازدید مشتریان از روند فراوری این هنر صنعت فراهم گردد.

جوادی تاکید نمود: چهارمحال و بختیاری ظرفیت های فراوریی دیگری مانند گز بلداجی دارد که به برند تبدیل شده اند، در این راستا ضرورت دارد تا نسبت به معرفی و عرضه این محصولات فراوریی مهم به گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ورودی به چهارمحال و بختیاری برنامه ریزی و اقدام گردد.

در ادامه معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: تشکیل دبیرخانه شهرکرد شهر ملی نمد در رسیدن به اهداف مورد نظر برای تبدیل این شهر به عنوان شهر جهانی نمد تأثیر دارد.

مهرداد رئیسی اضافه کرد: تبدیل خیابان ملت غربی حدفاصل میدان فردوسی تا میدان ابوعلی سینا به بازارچه صنایع دستی استان در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واقع شده است، همچنین این برنامه از مهم ترین خواسته های کسبه و هنرمندان خیابان ملت غربی شهرکرد حدفاصل میدان فردوسی تا میدان ابوعلی سینا است.

وی اعلام کرد: مسئولان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به دنبال صنعتی شدن 100 درصدی صنایع دستی نیستند و از طرفی ایجاد نوآوری و خلاقیت در فراوریات محصولات صنایع دستی مورد تاکید مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، ارتقای آموزش، افزایش فراوری، بهبود بازاریابی و برندسازی فراوریات صنایع دستی استان را از دیگر برنامه های در دست اقدام این اداره کل برشمرد.

وی گفت: برای تشکیل و شروع فعالیت دبیرخانه شهرکرد شهر ملی نمد، استانداری چهارمحال و بختیاری، فرمانداری شهرستان شهرکرد، شهرداری شهرکرد و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به عنوان عضو ثابت و تعدادی از دستگاه های اجرایی مرتبط حضور خواهند داشت.

رئیسی اعلام کرد: حفظ بافت قدیمی کوی نمدمالان و جلوگیری از تغییر کاربری آن از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان و شهرداری شهرکرد باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 1006

به "نمد شهرکرد به جهان معرفی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمد شهرکرد به جهان معرفی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید