نونهالان تکواندو ایران روی سکوی قهرمانی آسیا

به گزارش دَبی بلاگ، به گزارش خبرنگاران، سومین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان آسیا که با حضور 233 تکواندوکار از کشورهای مختلف از روز گذشته به میزبانی اردن در امام شروع شده بود با قهرمانی تیم ملی کشورمان به انتها رسید. نونهالان کشورمان در مجموع دختران و پسران با کسب 9 مدال طلا، 2 نقره، 5 برنز و 148 امتیاز توانست برای سومین دوره متوالی قهرمانی قاره کهن را به نام خود ثبت نموده و با شایستگی قهرمان آسیا گردد.

نونهالان تکواندو ایران روی سکوی قهرمانی آسیا

در انتها این دوره از رقابت ها، تیم ملی تکواندو کشورمان در مجموع دختران و پسران با کسب 9 مدال طلا، 2 نقره، 5 برنز و 148 امتیاز توانست برای سومین دوره متوالی قهرمانی قاره کهن را به نام خود ثبت نموده و با شایستگی قهرمان آسیا گردد. کره جنوبی با 4 مدال طلا، 5 نقره، 3 برنز و 109 امتیاز عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد و تایلند با 4 طلا، 4 نقره، 3 برنز و 92 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد. چین تایپه و قزاقستان به ترتیب چهارم و پنجم شدند.

در بخش پسران ملی پوشان با غیرت ایران با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره، 3 برنز و 78 امتیاز توانستند آقایی خود بر تکواندو آسیا را تداوم بخشیده و بر سکوی قهرمانی آسیا بایستند. کره جنوبی با 3 مدال طلا، 2 برنز و 55 امتیاز عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و تیم تایلند با یک مدال طلا، 3 نقره ،2 برنز و 44 امتیاز سوم شد. تیم های چین تایپه و قزاقستان به ترتیب چهارم و پنجم شدند. راهنمایی تیم نونهالان پسر برعهده مرتضی کریمی به عنوان سرمربی، یوسف جنگجو و جواد خاوری به عنوان مربیان است.

ماهان باقری، حمیدرضا جعفری، کمیل غدیری و نیما محمد کمک چهار مدال طلا، ابوالفضل زندی و حسین فتحی دو مدال نقره، متین رضایی، امیدرضا رحیمی و مهدی شاه نظری نیز سه مدال برنز برای تیم کشورمان کسب کردند.

دختران شایسته کشورمان نیز توانستند برای سومین بار و با کسب 5 مدال طلا، 2 برنز و 70 امتیاز عنوان قهرمانی آسیا را کسب کنند. تیم کره جنوبی با یک مدال طلا، 5 نقره، یک برنز و54 امتیاز نایب قهرمان شد و تایلند نیز با 3 مدال طلا، یک نقره، یک برنز و 48 امتیاز بر سکوی سومی ایستاد. تیم های قزاقستان و چین تایپه نیز به ترتیب چهارم و پنجم شدند. راهنمایی تیم دختران برعهده اعظم درستی به عنوان سرمربی، محبوبه محمدنژاد و راضیه آقاجان پور به عنوان مربیان است.

مونا عبری، مهدیس علیزاده، ساناز عباس پور، مبینا نعمت زاده و پونه جعفر صالحی 5 مدال طلا، بیتا توپچیان و فاطمه رحمانی هم دو مدال برنز برای تیم دختران ایران کسب کردند.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

kurdeblog.ir: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 1806

به "نونهالان تکواندو ایران روی سکوی قهرمانی آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نونهالان تکواندو ایران روی سکوی قهرمانی آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید