والیبال بانوان ایران به جمع 4 تیم برتر آسیا نرسید

به گزارش دَبی بلاگ، تیم ملی والیبال بانوان ایران در اولین بازی مرحله دوم جام ملت های زنان آسیا در 3 ست نتیجه را به تایلند واگذار کرد.

والیبال بانوان ایران به جمع 4 تیم برتر آسیا نرسید

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال بانوان ایران در دومین مرحله از جام ملت های آسیا از ساعت 14:30 دقیقه امروز (پنج شنبه) برابر تیم تایلند به میدان رفت و در سه ست بازی را واگذار کرد. با این نتیجه تیم های کره جنوبی و تایلند به جمع 4 تیم برتر آسیا راه پیدا کردند.

ست اول: 25-16 تایلند

این ست با امتیازگیری تیم تایلند شروع شد اما در ادامه بازیکنان ایران توانستند اختلاف امتیاز را کم تر نمایند. جای خالی زیبای مهسا کدخدا و پس از آن بیرون رفتن توپ بازیکن تایلند حساب کار را 7 بر 6 کرد اما پوران زارع سرویس خود را با اختلاف زیادی به بیرون زد تا اولین وقت استراحت فنی بازی برای تایلند ثبت گردد.

در ادامه رالی زیبای بازیکنان ایران باعث شد تا مهسا کدخدا حساب کار را 9 بر 8 کند اما سرویس شبنم علیخانی با فاصله از زمین بیرون رفت و پس از آن دفاع ناقص تیم ایران دو امتیاز پی در پی برای تایلند به دنبال داشت.

بازیکنان ایران با بی دقتی در زدن سرویس چندین امتیاز را به تایلند تقدیم کردند. در حالی که اختلاف امتیاز 13 بر 9 بود جواد مهرگان اولین وقت استراحت را درخواست کرد تا از این طریق روند امتیازگیری حریف را متوقف و نکات لازم را به بازیکنان ایران یادآوری کند پس از آن دفاع مونا دریس محمودی امتیاز 10 را برای ایران ثبت کرد. با این حال تایلند اختلاف امتیاز خود را حفظ کرد و دومین وقت استراحت فنی را هم گرفت. با ورود تیم ها به زمین تیم ایران اختلاف امتیاز را به سه رساند تا سرمربی تایلند اولین وقت استراحت را برای تیم خود درخواست کند.

در ادامه پوران زارع امتیاز 14 را برای ایران گرفت اما سرویس خود را بیرون زد و در نتیحه اختلاف دو تیم به 20 بر 14 رسید. در حالی که تیم تایلند برای پیروزی در این ست به دو امتیاز احتیاج داشت دفاع خوب مائده برهانی امتیاز ایران را به 16 رساند اما تایلند در ادامه دو امتیاز پی در پی گرفت و 25 بر 16 پیروزی این ست شد.

ست دوم: 25 - 21 تایلند

در ست دوم این بازیکنان ایران بودند که 6 بر 3 پیش افتادند، همین باعث شد تا سرمربی تایلند خیلی زود درخواست وقت استراحت کند. با ورود تیم ها به زمین با جای خالی تایلند و دفاع این تیم مقابل آبشار صابری سه امتیاز برای این تیم به دست آمد. در ادامه مائده برهانی پیروز نشد آبشار بازیکن تایلند را دفاع کند و در مقابل آبشار صابری با دفاع خوب حریف رو به رو شد تا تایلند اولین وقت فنی بازی را بگیرد.

جواد مهرگان در امتیاز 10 بر 7 اولین وقت استراحت را برای تیم ایران گرفت اما پس از ورود تیم ها جای خالی زیبای بازیکن تایلند باز هم اختلاف امتیاز را بیش تر کرد. در حالی که رالی زیبایی بین دو تیم شکل گرفته بود خطای تور ندا چملانیان امتیاز را به حریف داد. تایلند دومین وقت استراحت فنی بازی را در امتیاز 16 بر 9 به نفع خود گرفت.

در ادامه دفاع زیبای مائده برهانی دوازدهمین امتیاز را برای ایران به ثبت رساند اما جای خالی حریف با دریافتی از طرف بازیکنان ایران همراه نبود و اختلاف امتیاز به 6 رسید. دفاع شبنم علیخانی و سرویس زیبای مونا آشفته دو امتیاز متوالی را برای ایران به ارمغان آورد که باعث شد سرمربی تایلند درخواست وقت استراحت کند. مونا آشفته با سرویس های زیبای خود و هم چنین عملکرد سایر بازیکنان سه امتیاز متوالی دیگر برای ایران به ارمغان آوردند و حساب کار به 18 بر 19 رسید. در ادامه تایلند چند امتیاز گرفت اما دفاع بازیکنان ایران روند امتیازگیری این تیم را متوقف کرد. هر چند ملی پوشان در این ست عملکدر بهتری داشتند اما در نهایت با نتیجه 25 بر 21 این ست را نیز واگذار کردند.

ست سوم: 25 - 13 تایلند

این ست با رجحان تایلند شروع شد به گونه ای که جواد مهرگان در امتیاز 4 بر 1 اولین وقت استراحت را برای ایران گرفت. تیم ایران سه امتیاز دیگر گرفت اما در امتیاز 8 بر 4 تایلند اولین وقت استراحت فنی بازی را از آن خود کرد. در حالی که بین دو تیم رالی زیبایی شکل گرفته بود آبشار مونا آشفته بدون برخورد با دفاع حریف به بیرون رفت اما این بازیکن امتیاز بعدی را برای ایران گرفت و سپس با سرویس خوب خود حریف را دچار مشکل کرد تا دفاع دریس محمودی برای ایران امیتاز به دست آورد. اختلاف امتیاز 12 بر 7 باعث شد تا جواد مهرگان دومین وقت استراحت را برای تیم ایران درخواست کند. دو امتیاز متوالی ایران باعث شد تا سرمربی حریف درخواست وقت استراحت فنی کند. با ورود تیم ها این تایلند بود که باز هم اختلاف امتیاز را به 5 رساند و در امتیاز 16 بر 11 دومین وقت استراحت فنی بازی را گرفت. در این ست اشتباهات تیم ایران بیش تر شده بود و تایلند نیز با بازی بهتر خود اختلاف امتیاز را به 22 بر 12 رساند و در ادامه هم ست سوم را با حساب 25 بر 13 پیروز شد.

تیم ملی ایران فردا در آخرین بازی مرحله دوم از ساعت 7 صبح به وقت تهران به مصاف چین تایپه می رود.

تیم ایران با ترکیب مونا دریس محمودی، نگین شیرتری، شبنم علیخانی، مهسا صابری، فرزانه مرادیان گنجه، مائده برهانی، مهسا کدخدا، ندا چملانیان، پوران زارع، هاله متقیان، مونا آشفته، شکوفه صفری، زهرا بخشی و تهمینه درگذنی در این مسابقات حضور دارد.

جام ملت های والیبال زنان آسیا از 27 مرداد ماه به میزبانی کره جنوبی شروع شده است و تا 3 شهریورماه ادامه دارد.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

kurdeblog.ir: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 2244

به "والیبال بانوان ایران به جمع 4 تیم برتر آسیا نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال بانوان ایران به جمع 4 تیم برتر آسیا نرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید