هشدار عفو بین الملل نسبت به اخراج پناهجویان افغان از آلمان

به گزارش دابی بلاگ، عفو بین الملل خواهان لغو اخراج پناهجویان افغان از آلمان شد و خاطرنشان کرد که حملات متعدد در جریان برگزاری انتخابات پارلمانی در افغانستان نشان می دهد این کشور به اندازه ای امن نیست که بتوان پناهجویان را به آنجا بازگرداند.

هشدار عفو بین الملل نسبت به اخراج پناهجویان افغان از آلمان

به گزارش دابی بلاگ، قرار است امروز (سه شنبه) موج جدیدی از پناهجویان افغان از آلمان به کشورشان بازگردانده شوند. اخراج این پناهجویان که با تقاضای پناهندگی آنها مخالفت شده، در شرایطی انجام می گردد که شرایط امنیتی در افغانستان چندان مناسب نیست.

آنیکا بِشر، کارشناس امور آسیا در شاخه آلمان سازمان عفو بین الملل در این باره گفت که اخراج پناهجویان افغان در تضاد با حقوق بین الملل و کنوانسیون اروپایی حقوق بشر است .

این کارشناس امور آسیا در سازمان عفو بین الملل در این باره گفت: انتخابات پارلمانی در افغانستان در روزهای پایانی ماه اکتبر نشان داد که وضعیت امنیت در افغانستان تا چه حد شنماینده است.

بشر در ادامه اظهار کرد: سازمان ملل متحد اعلام نموده که در این انتخابات بیش از 100 مورد حمله انجام گرفته و طی این حملات دست کم 56 تن کشته و 379 تن زخمی شده اند. به این ترتیب شمار قربانیان این حملات بیش از چهار انتخابات پیشین در افغانستان بوده است.

این کارشناس امور آسیا در سازمان عفو بین الملل توضیح داد: سازمان ملل متحد اعلام نموده که قبل از این انتخابات نیز موارد اعمال خشونت در 9 ماه نخست امسال میلادی بسیار زیاد بوده و در جریان حملات مختلف در این مدت زمانی در این کشور 2798 تن کشته و 2552 تن زخمی شده اند.

بشر به خاطر شمار بسیار بالای قربانیان حملات در افغانستان خواهان توقف بازگرداندن پناهجویان افغان به کشورشان شده است. او از وزیر کشور آلمان و وزرای امور داخلی ایالت های این کشور خواسته است، پروازهای آتی پناهجویان افغان را که با تقاضای پناهندگی آنها مخالفت شده، لغو نمایند و برنامه ای نیز برای بازگرداندن شمار دیگری از این پناهجویان نداشته باشند.

بر اساس گزارش دویچه وله، این کارشناس امور آسیا در سازمان عفو بین الملل بر این باور است که اخراج هر پناهجویی از افغانستان به کشورش نقض حقوق بین الملل است زیرا برمبنای این حقوق هیچ فردی را نباید به کشوری بازگرداند که در آنجا خطر مرگ جان او را تهدید می نماید.

در طوماری که از طرف سازمان عفو بین الملل تهیه شده، حدود 30 هزار تن خواهان توقف فوری بازگرداندن پناهجویان افغان به کشورشان شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 فروردین 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 16

به "هشدار عفو بین الملل نسبت به اخراج پناهجویان افغان از آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار عفو بین الملل نسبت به اخراج پناهجویان افغان از آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید