پاسخ تابش به سازمان لیگ: سکوت کنید؛ چون می دانید قانون 50-50 وجود نداشته، برای حفظ امنیت مقابل پرسپولیس بازی نمی کنیم

به گزارش دَبی بلاگ، مدیرعامل باشگاه سپاهان خاطرنشان کرد که اگر قرار باشد ظرفیت استادیوم نقش دنیا برای بازی مقابل پرسپولیس 50-50 باشد, برای حفظ امنیت شهر و منطقه از جام حذفی انصراف خواهند داد.

پاسخ تابش به سازمان لیگ: سکوت کنید؛ چون می دانید قانون 50-50 وجود نداشته، برای حفظ امنیت مقابل پرسپولیس بازی نمی کنیم

مسعود تابش در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره اینکه گفته می گردد باشگاه سپاهان قرار است به دلیل 50 - 50 بودن ظرفیت استادیوم نقش دنیا در دیدار چهارشنبه 8 خرداد مقابل پرسپولیس در نیمه نهایی جام حذفی به میدان نرود، گفت: با توجه به جلساتی که در تهران و اصفهان داشته ایم و به ما توصیه شده که کمتر مصاحبه کنیم، سعی کردم اخیراً کمتر جوابگو باشم تا برای این مسابقه جوی آرام وجود داشته باشد و بازی جوانمردانه ، سالم و بدون تنشی را ببینیم اما متاسفانه می بینم دوستانی که توصیه می نمایند ما کمتر مصاحبه کنیم، خودشان مدام در صدا و سیما، برنامه زنده یا غیرزنده و در خبرگزاری ها صحبت می نمایند.

وی درباره تصمیمی که سازمان لیگ برای 50-50 بودن سکوهای استادیوم نقش دنیا در دیدار سپاهان و پرسپولیس گرفته است، گفت: دوستان در مصاحبه های شان اعلام می نمایند که این قانون در سال 96 در آئین نامه ای نوشته و ابلاغ شده است. من مجبورم پاسخ این اظهارات را بدهم، چون اطلاع رسانی غلط صورت گرفته و اگر جواب ندهم همه فکر می نمایند این صحبت ها درست است. آقایان می گویند در سال 96 دستورالعملی تنظیم شده که در مسابقات جام حذفی سکوهای استادیوم چه برای تیم میزبان و چه برای تیم میهمان 50-50 است، در صورتی که اینطور نیست.

تابش ادامه داد: این آئین نامه و دستورالعمل هیچ وقت نه به باشگاه ما و نه به هیچ باشگاه و هیئت فوتبال دیگری ابلاغ نشده است. وقتی به هیچ جا ابلاغ نشده و فقط دوستان در یک مصاحبه این موضوع را اعلام می نمایند ما باید چه کار انجام دهیم؟ این آئین نامه کجا ابلاغ شده است؟

مدیرعامل باشگاه سپاهان اعلام نمود: زمانی که آئین نامه ای تنظیم می گردد باید مراحل قانونی اش را طی کند و به هیئت رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برسد. وقتی این اتفاق رخ نداده، چطور این آئین نامه اجرایی می گردد؟! می گویند آئین نامه را ابلاغ نموده اند اما به چه وسیله ای؟ این آئین نامه ایمیل شده یا فکس؟ در باشگاه مان سیستم اتوماسیون اداری داریم و بر چه اساس و مدرکی می گویید که ابلاغ نموده اید؟

تابش ادامه داد: شاهد زنده من سعید آذری (مدیرعامل باشگاه ذوب آهن) است که در سال 96 عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ بوده اما ایشان نیز از این آئین نامه اطلاعی ندارد. من با هر باشگاه و هیئت فوتبالی که صحبت کردم آنها گفتند که چنین چیزی نبوده است، آن وقت چطور انتظار دارید که این را بپذیریم؟ با یک مصاحبه تنشی را در سطح کشور ایجاد می نمایند؛ من اگر این موضوع را بپذیرم حق باشگاه و طرفداران مان را ضایع نموده ام. ضمن اینکه با همین مصاحبه، التهاب عجیبی ایجاد شده، تا حدی که مسئولان و شورای تامین استان همگی اعتقاد دارند که بازی با پرسپولیس نباید 50-50 برگزار گردد.

وی یادآور شد: پرسپولیس در بازی قبلی جام حذفی میزبان بوده و ما میهمان بوده ایم، طبق جدول چون آنها میزبان بودند و ما میهمان بودیم، ما در این بازی باید میزبان باشیم. با این حال اگر قرار باشد ظرفیت استادیوم 50-50 باشد باشگاه ما از میزبانی چه سودی می برد؟ اگر اینطور است با زحماتی که کشیده می گردد، این دیگر میزبانی نیست، حَاقتصادی است. اگر قرار است قانون 50-50 اجرا گردد چرا در بازی قبلی ما که در کرمان میهمان بودیم اعلام نکردند؟ سپاهان باشگاه پرهواداری است و ما به راحتی می توانستیم 50 درصد استادیوم را در بازی قبل پُر کنیم. بازی با مس به ضربات پنالتی کشیده شد و ممکن بود سپاهان حذف گردد. اگر از ابتدا 50 درصد استادیوم را پر می کردیم شاید بازی به پنالتی کشیده نمی شد. بنابراین مصاحبه نکنید و سکوت کنید، چرا که خودتان می دانید این قانون وجود نداشته است.

مدیرعامل باشگاه سپاهان با بیان اینکه اگر قرار باشد بازی 50-50 برگزار گردد، سپاهان از حضور در جام حذفی انصراف خواهد داد، گفت: هیئت مدیره، طرفداران و همه مردم موافق هستند که اگر قرار باشد به ناحق بازی با قانون 50-50 برگزار گردد، این مسابقه می تواند حوادث ناگواری به همراه داشته باشد. اگر قرار است اینطور باشد ما به راحتی از جام حذفی انصراف می دهیم و امنیت شهر و منطقه را برای این مسابقه به خطر نمی اندازیم.

تابش یادآور شد: بهاروند (رئیس سازمان لیگ) مصاحبه می نماید و می گوید که ما این مسئله را ابلاغ نموده ایم و باشگاه سپاهان حتما به دلیل تغییرات مدیریتی که داشته، این ابلاغ را ندیده است. آقای عزیز! سپاهان دارای تشکیلات، سازمان و برنامه است و در این باشگاه همه مسائل حساب شده است، اگر در سال، 10 مدیرعامل نیز عوض گردد سیستم و برنامه سرجای خودش است. همانطور که گفتم من قصد مصاحبه نداشتم، اما با این اظهارات مجبور می شوم که پاسخ دهم.

وی در ادامه گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به دیدار گذشته سپاهان و پرسپولیس در لیگ برتر که با حوادث ناگواری در تهران همراه بود، گفت: بعد از رخ دادن آن اتفاقات تلخ، سعی کردیم شرایط و فضای خوبی را برای این بازی آماده کنیم، دنبال این بودیم که مسابقه خوبی را در اصفهان برگزار کنیم و الان نیز اگر قرار باشد بازی طبق روال گذشته برگزار گردد این آمادگی را داریم. از طرفداران خواهش نموده ایم که به استادیوم بیایند و با نشان دادن فرهنگ بالایی شان رسم میزبانی را به جای بیاورند اما در صورتی که سکوها 50-50 گردد مسائل بدی به وجود خواهد آمد که ما برای به دست آوردن یک جام راضی به رخ دادن آن نیستیم و نمی خواهیم شرایط بدی برای شهر و کشور به وجود بیاید.

مدیرعامل باشگاه سپاهان مطرح نمود: بهاروند می گوید که باشگاه نمی تواند برای ما مشخص تکلیف کند، مگر من برای شان مشخص تکلیف کردم؟! من برای خودمان تکلیف می کنم. طبیعی است که اگر بخواهد این بازی با عدم امنیت همراه باشد انصراف مان را از حضور در جام حذفی به صورت کتبی اعلام می کنم و حتماً دلایل انصراف مان را نیز ذکر خواهم کرد. پس خواهش می کنم مصاحبه نکنید که مجبور نشوم وجواب شما را بدهم. بهتر است یک تصمیم معقول گرفته گردد.

تابش در پاسخ به این سوال که اگر قرار باشد قانون 50-50 در این بازی اجرا گردد، انصراف باشگاه سپاهان تصمیم قطعی خواهد بود، توضیح داد: بله، در این صورت این تصمیم نهایی است، چرا که برگزاری بازی به این نحو خطرناک است. هیئت مدیره باشگاه نیز روی این مسئله اتفاق نظر دارد و صلاح نمی داند که برای یک بازی امنیت شهر به خطر بیفتد.

وی درباره اینکه آیا امکان دارد باشگاه سپاهان به دلیل همین قانون دست به شکایت به مجامع بین المللی و فیفا بزند، گفت: در این باره باید به وقتش صحبت کنیم، الان امیدوارم تصمیم معقولی گرفته گردد، چرا که کاملا حق با ما است. این اتفاق را از مراجع داخلی پیگیری خواهیم کرد، چرا که تمایل نداریم این بحث ها در مراجع بین المللی پیگیری گردد. چون ممکن است برای فوتبال ما مشکل ایجاد گردد و برای همین در مرحله اول از مراجع داخلی موضوع را پیگیری می کنیم.

مدیرعامل باشگاه سپاهان درباره مصاحبه سیاوش یزدانی بعد از دیدار پرسپولیس و سپاهان در لیگ برتر که به محرومیت این بازیکن منجر شد، گفت: همین مسائل است که باعث تبعیض بین باشگاه ها شده و ما را اذیت می نماید. یزدانی مصاحبه ای کرد و با احترام گفت که از پرسپولیسی ها می خواهد که برای بازی جام حذفی به اصفهان نیایند، هرچند بعد از آن نیز صحبت کرد و گفت قدم طرفداران فهیم پرسپولیس روی چشم، اما باز هم بازیکن ما محروم می گردد. از آن طرف بازیکنان دیگری هستند که این اتفاق برای شان رخ نمی دهد. یزدانی ظرف 4 ساعت محروم شد اما در موارد دیگر این سرعت عمل دیده نمی گردد. الان می بینیم که بازیکنان یا دوستان ما از تیم دیگر در رابطه با طرفداران سپاهان صحبت می نمایند و می گویند که طرفداران سپاهان فحاشی می کردند، در صورتی که شاهد بودیم در بازی پیش 4 ساعت به صورت ریتمیک و صدهزار نفره به سپاهان فحاشی شد. ما این مسائل را با چشم دیدیم و با گوش شنیدیم.

تابش اضافه کرد: فردی دیگر در باشگاه پرسپولیس درباره سپاهان مدام حرف می زند و همه اینها تنش ایجاد می نماید. خودمان به بازیکنان و مربیان توصیه می کنیم که مصاحبه ننمایند. الان هم تاکید می کنم که بنده تصمیمی برای مصاحبه نداشتم اما زمانی که در آن سو مرتباً مصاحبه و مواردی را که درست نیست مطرح می نمایند، من هم مجبور می شوم پاسخ دهم.

وی درباره اینکه گفته می گردد محتمل است قلعه نویی فصل آینده راهنمایی استقلال را بر عهده بگیرد، گفت: قلعه نویی گفته که هیچ پیشنهادی از استقلال ندارد و گفته انتخاب اول، دوم و سومش سپاهان است. انتخاب ما در باشگاه سپاهان نیز برای فصل بعد قلعه نویی خواهد بود، ما با ایشان قرارداد داریم و موافق این نیستیم که در باشگاه تغییرات مکرر داشته باشیم. قلعه نویی مدیریت خوبی در فصل پیش اعمال کرد و ما از هر نظر تمایل داریم که با ایشان ادامه دهیم. قلعه نویی قرارداد دو ساله با ما دارد و فصل بعد نیز قطعا سرمربی سپاهان خواهد بود.

تابش

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 1153

به "پاسخ تابش به سازمان لیگ: سکوت کنید؛ چون می دانید قانون 50-50 وجود نداشته، برای حفظ امنیت مقابل پرسپولیس بازی نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ تابش به سازمان لیگ: سکوت کنید؛ چون می دانید قانون 50-50 وجود نداشته، برای حفظ امنیت مقابل پرسپولیس بازی نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید