انتها موفقیت آمیز عملیات نجات 12 نوجوان تایلندی و مربی شان

به گزارش دابی بلاگ، مقامات تایلند از نجات تمامی 12 نوجوان گرفتار شده در غار به همراه مربی شان خبر دادند.

انتها موفقیت آمیز عملیات نجات 12 نوجوان تایلندی و مربی شان

با تور تایلند اسفند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید و بازار های بانکوک، سواحل پاتایا و پوکت را ببینید و از آرامش چیانگ مای لذت ببرید.

به گزارش دابی بلاگ، یکی از مقامات واحد نیروی دریایی تایلند در صفحه رسمی فیسبوک خود با اعلام خاتمه موفقیت آمیز عملیات خطرناکی که توجه جهان را به خود جلب نموده بود از نجات تمامی 12 نوجوان گرفتار شده در غار و مربی شان پس از 17 روز اطلاع داد.

این تیم فوتبال نوجوانان به همراه مربی شان در تاریخ 23 ژوئن پس از تمرین فوتبال برای گردش علمی به مجمع غاری در استان شمالی چیانگ رای تایلند رفته بودند که بارندگی های شدید فصلی موجب طغیان سیل و مسدود شدن غار شد.

غواصان انگلیسی دوشنبه هفته گذشته این 13 نفر را گرسنه و در تاریکی در بخشی آب گرفته در چند کیلومتری داخل مجمع غار یافتند.

پس از روزها سنجیدن چگونگی نجات این 13 نفر، خاتمه غواصان امدادگر طی یک عملیات نجات در روز یکشنبه چهار نفر از پسران گرفتار را از غار بیرون آوردند.

چهار نفر دیگر نیز در روز دوشنبه و چهار نفر آخر به همراه مربی تیم خاتمه امروز بعد از ظهر (سه شنبه) از غار خارج شده و نجات یافتند.

به گزارش رویترز، نجات این 13 نفر در حالی باعث خوشحالی های بسیار شده که آدینه گذشته یک غواص سابق نیروی دریایی تایلند روز آدینه طی یک عملیات برای نجات این نوجوانان جان خود را از دست داده و باعث اندوه بسیاری شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 4743

به "انتها موفقیت آمیز عملیات نجات 12 نوجوان تایلندی و مربی شان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها موفقیت آمیز عملیات نجات 12 نوجوان تایلندی و مربی شان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید