پرونده اربعین سال جاری بسته شد؛ عراق زائر می پذیرد؟ ، ماجرای مصاحبه استاندار کربلا چیست؟

به گزارش دابی بلاگ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد تاکید نمود که پرونده اربعین در عراق بسته شده است و این کشور به هیچ زائر خارجی از جمله ایرانی اجازه ورود به عراق برای انجام آیین اربعین را نمی دهد.

پرونده اربعین سال جاری بسته شد؛ عراق زائر می پذیرد؟ ، ماجرای مصاحبه استاندار کربلا چیست؟

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، ایرج مسجدی گفت: متاسفانه امروز فیلم مصاحبه ای از استاندار کربلا در فضای مجازی و بعضی رسانه های کشور منتشر شد که از سخنان وی سوء برداشت شده است.

وی اظهار کرد که نصیف الخطابی، استاندار کربلا در این مصاحبه گفته بود که امیدوار است ویروس کرونا از جامعه بشری رخت بربندد تا همه عاشقان امام حسین (ع) و اربعین بتوانند به زیارت اماکن مقدس در عراق مشرف شوند و اینجانب در خدمت آنان باشم.

سفیر ایران در بغداد تاکید نمود که دولت مرکزی عراق با توجه به بحران همه گیر کرونا به ما اعلام نموده است که به هیچ وجه اجازه ورود زوار اربعین از ایران و دیگر کشورهای خارجی را نمی دهد و در عمل این به معنای آن است که پرونده اربعین 99 و ورود زوار خارجی در این کشور بسته شده است.

وی گفت که دولت عراق مدت هاست که این تصمیم را اعلام نموده است و به هیچ عنوان اجازه ورود زائر خارجی اربعین به کشور را نمی دهد.

مسجدی ادامه داد که سفارت جمهوری اسلامی ایران جزء ستاد اربعین در کشور عراق است و هیچ تردیدی در برگزار نشدن اربعین برای زائران خارجی از جمله ایرانی ها وجود ندارد.

وی یادآور شد که از ماه ها پیش در رایزنی و برگزاری نشست های مختلف با مقامات عراقی پیگیر شرایط آیین اربعین بودیم و حتی اگر هم استاندار یا مسوول محلی یک موضوعی را مطرح کند، سندیت ندارد و به هیچ وجه قابل اجرا نخواهد بود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد اضافه نمود که متولی اربعین مسوولان دولت مرکزی این کشور هستند و اعلام کردند ورود زائران خارجی اربعین به عراق ممنوع است و اجازه ورود به هیچ زائری را نخواهند داد.

لازم به ذکر است که امروز فیلم و مصاحبه ای از استاندار کربلا در بعضی خبرگزاری ها و رسانه های ایرانی منتشر شد که در آن از آمادگی مسوولان استان کربلا برای پذیرش میلیونی زائران خارجی خبر داده بودند.

استاندار کربلا در این فیلم ابراز امیدواری نموده بود که بلای کرونا ریشه کن گردد تا کلیه دوستداران اهل بیت (ع) و اربعین بتوانند پیروز به زیارت بارگاه امام حسین (ع) شوند و اینجانب در خدمت آنان باشم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 11579

به "پرونده اربعین سال جاری بسته شد؛ عراق زائر می پذیرد؟ ، ماجرای مصاحبه استاندار کربلا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده اربعین سال جاری بسته شد؛ عراق زائر می پذیرد؟ ، ماجرای مصاحبه استاندار کربلا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید