چگونه همیشه شیشه هایی براق داشته باشید؟

به گزارش دَبی بلاگ، خبرنگاران زندگی - داشتن شیشه و آینه براق و تمیز در خانه یکی از خوشی هایی است که معمولا زیاد دوامی ندارد و بسیاری از مواقع در نظافت خانه حتی به تمیزی مورد نظر در شیشه و آینه نمی رسید. تمیز کردن شیشه و آینه ها کار سخت و زمان بر و است و انرژی بالایی می خواهد. اما اگر چند راهکار ساده و ابزار مناسب برای تمیز کردن آنها داشته باشید، شاید این کار سخت به امری خوشایند تبدیل شود. شاید تمیز کردن شیشه و آینه ها کار دشواری باشد؛ اما استفاده از ابزار و روش های مناسب زحمت تان را کم و نتیجه کارتان را بهتر می کند. نکات و ترفندهایی که برای تمیز کردن شیشه و آینه نیاز است بدانید را مرور می کنیم.

چگونه همیشه شیشه هایی براق داشته باشید؟

پاک کردن گردوغبار

پیش از اینکه از هز گونه مواد شوینده برای شیشه ها استفاده کنید یک دستمال خشک را در دست بگیرید و گرد و غبار نشسته بر شیشه و آینه را پاک کنید. اقدامی آسان و اساسی که در نهایت کار شما را بسیار راحت می کند. اگر این آلودگی ها با محلول شوینده ترکیب شوند، کارتان را چند برابر می کند.

حرکت از بالا به پایین

نکته بسیار مهم در شستن شیشه این است که از بالای شیشه و آینه تمیز کردن را شروع کنید. یک حرکت اشتباه در تمیز کردن شیشه این است که دستمال را دایره وار بچرخانید. اگر می خواهید شیشه ها و آینه های بدون لکه و تمیزی داشته باشید، باید تمیزکردن آنها را از بالا به پایین انجام دهید. با این روش کار شما بسیار راحت تر خواهد بود.

استفاده از گوش پاک کن

مسلما در تمیز کردن آینه و شیشه با این مشکل روبه رو شده اید که گوشه های شیشه از سخت ترین قسمت تمیزکاری است. نقطه هایی که به سختی تمیز می شوند و حتی تمیز کردن آنها باعث کثیف شدن دیگر قسمت ها می شود. گوش پاک کن وسیله ای مناسب برای پاک کردن کناره های پنجره است.

تاثیر جادویی تی

بهترین راه تمیز کردن شیشه و آینه؛ استفاده از یک تی شیشه شو است. استفاده از پارچه یا روزنامه باعث خشک کردن همه محلول روی شیشه نمی شود و ممکن است هنوز مقداری از آن باقی بماند. استفاده از یک تی شیشه شوی ساده خیالتان را راحت می کند که شیشه های تمیزی خواهید داشت.

هوای سرد

بهترین روزی که شما می توانید شیشه ها را تمیز کنید روزی است که آفتاب کمتر بتابد. بهتر است قبل از شستن شیشه ها هواشناسی را چک کنید. آفتاب محلول پاک کننده روی شیشه را سریع خشک می کند و لکه ها باقی می مانند. هر چقدر محلول مدت زمان بیشتری روی شیشه باقی بماند، شما می توانید راحت تر شیشه ها را تمیز کنید.

ابزار مناسب

ممکن است از آن دسته باشید که علاقه دارید شیشه و آینه را با روزنامه تمیز کنید اما اگر به صدای کشیده شدن کاغذ به شیشه حساس هستید یا ردی که روزنامه بر جای می گذارد را دوست ندارید بهتر است تی شرت های کهنه خود را حفظ کنید. استفاده از تی شرت های قدیمی به جای دستمال راهی مناسب برای صرفه جویی در هزینه های نظافت خانه است.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 20632

به "چگونه همیشه شیشه هایی براق داشته باشید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه همیشه شیشه هایی براق داشته باشید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید