ژنرال حفتر با آتش بس در لیبی مخالفت کرد

به گزارش دَبی بلاگ، تهران - خبرنگاران - فرمانده ارتش ملی لیبی و حامی دولت موازی در شرق این کشور، به رئیس جمهوری فرانسه گفت که شرایط برای آتش بس مناسب نیست اما اگر فرصت فراهم گردد، آماده گفت وگو است.

ژنرال حفتر با آتش بس در لیبی مخالفت کرد

به گزارش چهارشنبه شب خبرگزاری اسپوتنیک، ژنرال خلیفه حفتر در دیدار با امانوئل مکرون در پاریس ادعا کرد که نه خودش و نه نیروهایش از درآمدهای نفتی خاورمیانه استفاده نمی نمایند.

حفتر امروز وارد پاریس شد و با مکرون دیدار و گفت و کو کرد. این دیدار در حالی است که پایتخت فرانسه دو هفته پیش میزبان فایز السراج رئیس دولت وفاق ملی لیبی بود.

لیبی از 15 فروردین و همزمان با دستور حفتر به نیروهای تحت امرش برای حمله به طرابلس بار دیگر متشنج است.

ژنرال حفتر حامی دولت رقیب در شرق لیبی است که از به رسمیت شناختن دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج مورد حمایت جامعه بین الملل، خودداری می نماید.

پس از سرنگونی قذافی در سال2011، لیبی به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد. دولت وفاق ملی به ریاست السراج در طرابلس در غرب کشور تشکیل شد که مورد حمایت جامعه جهانی است.همزمان نیز یک دولت موازی در شهر طبرق در شرق لیبی با حمایت مجلس نمایندگان به ریاست عقیله صالح و حفتر فرمانده ارتش، اعلام موجودیت کرد.

در روزهای اخیر درگیری میان نیروهای تحت امر حفتر با نیروهای دولت وفاق ملی در 30 کیلومتری جنوب شهر طرابلس به اوج خود رسیده است.

شبد**1480**1379

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایرنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 1145

به "ژنرال حفتر با آتش بس در لیبی مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژنرال حفتر با آتش بس در لیبی مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید