کالاهای فرانسوی تحریم گردد، ماکرون دنیا اسلام را از دست داد

به گزارش دابی بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از السومریه، ائتلاف الفتح عراق در واکنش به موضع اسلام ستیزانه امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، خواهان تحریم کالاهای فرانسوی شد.

کالاهای فرانسوی تحریم گردد، ماکرون دنیا اسلام را از دست داد

در بیانیه ائتلاف الفتح که نسخه ای از آن در پایگاه السومریه عراق منتشر شد، آمده است: دنیا اسلام و عرب و دوستان ملت فرانسه با اظهارات توهین آمیز ماکرون علیه اسلام و پیامبر اکرم (ص)، شوکه شدند. ما در عین حال که این اظهارات رئیس جمهور فرانسه را محکوم می کنیم، آن را اهانت آشکار به ارزش های انسانی و متمدنانه و فرهنگی ملت ها از جمله امت اسلام می دانیم که به دین خود افتخار و پیامبر مکرم را تکریم می نماید و معتقد است که ایشان رسول خاتم است و برای همه دنیایان رحمت و نعمت دارد.

در ادامه این بیانیه آمده است که اظهارات اهانت آمیز ماکرون بیانگر جهل او درباره اسلام است در حالی که او در کشوری است که یکی از نخستین کشورهایی بوده که استشراق در آن رشد نموده و تحقیقات زیادی در این کشور درباره اسلام و فضل فلسفی و معرفتی آن بر تمدن غرب اجرا شده است.

ائتلاف الفتح تاکید نمود: ماکرون دنیا اسلام و عرب را از دست داد، فرانسه نیز متحدی راهبردی در میان ملت های عربی و اسلامی از جمله مردم عراق را از دست داد. کمترین واکنش به این تعرض آشکار علیه پیامبر اکرم (ص)، تحریم محصولات فرانسه است و دولت عراق نیز باید سفیر فرانسه را احضار و یادداشت اعتراض شدید اللحن بغداد را به وی ابلاغ کند.

در سرانجام این بیانیه نیز ضمن محکومیت شدید اظهارات رئیس جمهور فرانسه، آمده است که چنین افتراها و وارونه سازی هایی وجهه اسلام را تخریب نمی نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 13136

به "کالاهای فرانسوی تحریم گردد، ماکرون دنیا اسلام را از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالاهای فرانسوی تحریم گردد، ماکرون دنیا اسلام را از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید