کاهش 10 روزه زمان صدور پروانه ساختمانی در شهرداری منطقه یک

به گزارش دَبی بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران-زمان صدور پروانه ساختمانی در حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری منطقه یک، با کاهش 10 روز کاری به 40 روز رسید.

کاهش 10 روزه زمان صدور پروانه ساختمانی در شهرداری منطقه یک

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، حمیدرضا حاجوی شهردار این منطقه در سومین اجلاس سراسری سازندگان و طراحان تهران که با حضور مدیران حوزه شهری، عمرانی و ساختمانی، سازندگان و معماران برتر منطقه ها 22 گانه تهران، اعضای انجمن انبوه سازان استان تهران، دفاتر معماری تاثیرگذار کشور، شرکت های ساختمانی مطرح تهران و اعضای منتخب سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در هتل اسپیناس پالاس برگزار گردید، اظهار کرد: امروز شهرداری منطقه یک افتخار این را دارد که در 100 روز گذشته 500 میلیارد تومان از حق شهر را پس از آزادسازی از متصرفان به بیت المال برگردانده است.

وی گفت: با توجه به اجلاسی که چندی پیش با سازندگان منطقه یک برگزار گردید، 23 جلسه مجزا بدون واسطه با سازندگان و سرمایه گذاران منطقه به صورت مستمر در راستای مانع زدایی و برطرف مسائل سازندگان و به صورت چهره به چهره در حوزه شهرسازی و معماری برگزار گردید.

حاجوی توسعه متوازن در راستای عدالت شهری را به عنوان مبنای نظریه شهردار منطقه یک در حوزه مدیریت شهری دانست و اضافه کرد: برابر عهدی که داشتیم هرجا احتیاج به تفسیر ضوابط و مقررات است به نفع مردم و حقوق عامه تفسیر اجرا شده است و برای ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری تدارک ویژه برای منطقه یک در نظر داریم و پیشنهادات لازم را به معاونت شهرسازی شهرداری تهران ارائه داده ایم.

شهردار منطقه یک برای طراحی میدان تجریش نیز این نوید را داد که طراحی این میدان به صورت مسابقه برگزار می گردد و طراحان، معماران و دانشجویان همگی می توانند در این فضای رقابتی برای شهر شرکت نمایند تا حال و هوای این میدان هم حال و هوای معمارانه و شهرسازانه پیدا کند.

وی بعلاوه تهیه اطلس شهرسازی و درآمدی در نواحی دهگانه، کسب رتبه بالای کمیته نمای منطقه به نسبت سایر منطقه ها و کیفی سازی نقشه های معماری و ساخت کیفی در حوزه ساختمان در منطقه یک را از اقدامات اجرایی و در اولویت منطقه دانست.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 خرداد 1401 بروزرسانی: 15 خرداد 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 24741

به "کاهش 10 روزه زمان صدور پروانه ساختمانی در شهرداری منطقه یک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 10 روزه زمان صدور پروانه ساختمانی در شهرداری منطقه یک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید