کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر نرخ بیکاری تا انتظارهای طولانی بیماران انگلیسی برای عمل جراحی

به گزارش دَبی بلاگ، جدیدترین اخبار کرونا در اروپا از انتظارهای سالانه بیماران در انگلیس برای انجام عمل های جراحی و افزایش نرخ بیکاری در منطقه یورو پیامد بحران کرونا خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر نرخ بیکاری تا انتظارهای طولانی بیماران انگلیسی برای عمل جراحی

با ما سفر کنید و با ارزانترین تور اروپا لحظه آخری از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، موج دوم کرونا همراه با انواع جهش یافته این ویروس همچنان در اروپا جولان می دهد و شرایط بسیار سخت و دشواری را برای شهفرایندان و مقامات این اتحادیه ایجاد نموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

انتظارهای طولانی مدت بیماران انگلیسی برای عمل جراحی

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که به دلیل بحران کرونا صدها هزار نفر از مردم انگلیس مجبور شده اند بیش از یک سال برای انجام یک عمل جراحی منتظر بمانند. به گزارش بی بی سی و با استناد به اطلاعات سرویس سلامت ملی انگلیس، تعداد این افراد از آغاز بحران کرونا از 1600 نفر به 192 هزار نفر افزایش پیدا نموده است.

در بیمارستان های انگلیس در حال حاضر بیش از 34 هزار بیمار کرونایی بستری هستند که بیش از 3800 نفر از آن ها به دستگاه تنفسی احتیاج دارند و فشارها بر بخش های مراقبت های ویژه بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور همچنان بالا است.

587 مرگ کرونایی روزانه در انگلیس

بر اساس آمارهای رسمی در 24 ساعت اخیر 21088 نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده و 587 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

در فرانسه هم در 24 ساعت 19235 نفر به کرونا مبتلا شده و 195 نفر هم بر اثر آن جان داده اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 11252 نفر به کرونا مبتلا شده و 237 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بالا دریافت درخواست ها در آلمان برای واردات واکسن های چینی و روسی

دیتمار وودکه، نخست وزیر ایالت براندنبورگ آلمان هم درباره آنالیز واکسن های دیگری از روسیه و چین برای تامین احتیاجهای کشورش سخن گفته و با نگاهی به این واکسن ها اظهار داشته است: من این مسئله را ضروری می دانم که همچنین این واکسن ها را مورد ارزیابی قرار دهیم و در صورت ایمن و موثر بودن آن مورد استفاده قرار دهیم. وی بر لزوم در پیش دریافت فرایند تایید این واکسن ها البته تاکید نمود.

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم در صورت تایید پیروز واکسن های روسی و چینی در اتحادیه اروپا با انجام واکسیناسیون گسترده در آلمان با این واکسن ها موافقت نموده و در گفتگویی با روزنامه فرانکفورترآلگماینه سایتونگ گفت: وقتی یک واکسن مطمئن و موثر است فرقی نمی نماید در کدام کشور فراوری شده باشد و طبیعتا می تواند در غلبه بر این بیماری یاری کند. مسئله مهم تایید منظم واکسن بر اساس قواعد اروپایی است .

روسیه روز آدینه گفت که در سه ماه دوم امسال میلادی می تواند حدود 100 میلیون دوز واکسن را برای اروپا تامین کند. به این ترتیب 50 میلیون نفر در اروپا می توانند با واکسن های روسی واکسینه شوند. در حال حاضر درخواست تایید واکسن اسپوتنیک 5 به آژانس دارویی اروپا ارسال شده است.

نهادهای بهداشتی یونان هم اولین موارد آلودگی به ویروس جهش یافته آفریقای جنوبی را در کشورشان کشف نموده اند.

به گفته مقامات بهداشتی در یونان تا به حال حدود 173 مورد آلودگی به ویروس جهش یافته انگلیسی هم در این کشور کشف شده است.

بر اساس آمارهای رسمی در یونان از آغاز بحران کرونا حداقل 156957 مورد ابتلا به کرونا ثبت شده است.

اعتراضات گسترده ضد محدودیت ها در سراسر اروپا

در اعتراضات گسترده ای که روز گذشته در بعضی کشورهای اروپایی علیه محدودیت های کرونایی برگزار گردید تعداد زیادی از معترضان دستگیر شدند.

به گفته پلیس در وین اتریش با وجود ممنوعیت اعتراضات حدود 5 هزار نفر به خیابان ها آمدند و علیه محدودیت های کرونایی اعمال شده از طرف دولت اعتراض کردند. درگیری هایی هم بین پلیس و معترضان شکل گرفت. بعضی اپوزیسیون هم در بین معترضان وجود داشتند و محدودیت ها را به عنوان جنون کرونایی مورد انتقاد قرار دادند.

در هلند هم در یک تجمع اعتراضی علیه محدودیت ها حدود 30 نفر دستگیر شدند. به گفته پلیس تجمع حدود 600 معترض در مرکز آمستردام به دلیل نقض قواعد کرونایی منحل شد. البته این اعتراضات مشابه اعتراضات چندی قبل به خشونت و ناآرامی ها منجر نشد.

حدود یک هفته پیش بعد از اینکه دولت یک قانون منع ترددهای شبانه را به محدودیت های کرونایی در این کشور برای مهار این بحران افزود چندین شب آشوب ها و ناآرامی هایی در این کشور شکل گرفت. آشوبگران به سمت نیروهای پلیس سنگ پرتاب می کردند و مغازه ها را غارت می کردند.

در بلژیک هم معترضان در اعتراض به محدودیت های کرونایی به خیابان ها آمدند. در بروکسل حداقل 200 نفر دستگیر شدند.

انتقاد شدید آلمان از استراتژی خرید واکسن کرونای کمیسیون اروپا

معاون صدر اعظم آلمان انتقاد شدیدی به استراتژی خرید واکسن کرونای کمیسیون اروپا وارد نموده و آن را مقصر به وجود آمدن فرایند کند واکسیناسیون در کشورها دانسته است.

اولاف شولتز، معاون صدر اعظم آلمان و وزیر دارایی این کشور استراتژی اتحادیه اروپا در خرید واکسن کرونا را شدیدا مورد انتقاد قرار داده و اظهار داشته است: خوب بود اگر اروپا واکسن های بیشتری از آنچه احتیاج داشت سفارش می داد. به گفته وی رویکرد خرید واکسن در اروپا به دلیل کمبودهای اقتصادی با شکست روبرو نشده است .

وی اضافه نمود: اگر کمیسیون اروپایی از ما بودجه بیشتری می خواست ما پول بیشتری را در اختیار آن قرار می دادیم .

مناقشات بین شرکت های واکسن سازی فایزر و آسترازنکا با بروکسل در حالی به نتیجه ای نرسیده است که اروپا در حال فرو رفتن در باتلاق کروناست و تسریع فرایند واکسیناسیون را تنها راه نجات خود برای رهایی از این بحران می بیند .

با توجه به انتقادهای فراوانی که به فرایند کند واکسیناسیون در آلمان وجود دارد قرار است امروز (دوشنبه) صدر اعظم آلمان به همراه نخست وزیر ایالات و نمایندگان شرکت های واکسن سازی در این باره مشاوره نمایند.

فراکسیون چپ ها در مجلس آلمان خواستار افزایش فشارها بر شرکت های واکسن سازی برای تحویل واکسن های بیشتر شده اند.

البته وزیر بهداشت آلمان درب اره داشتن انتظارات بالا از این نشست هشدار داده و اعلام نموده که ما نمی توانیم از یک نشست به تنهایی انتظار فراوری واکسن های بیشتر را داشته باشیم.

در ایالت مکلنبورگ-فورپومرن آلمان هم اعتراضاتی علیه محدودیت های کرونایی برگزار گردید.

قرنطینه یک اردوگاه پناهندگان در کلن آلمان

یک خانه پناهندگان در شهر کلن آلمان هم بعد از شیوع گسترده چند نوع ویروس جهش یافته کاملا قرنطینه شد. در 31 مورد از 41 مورد تست مثبت ساکنان این اردوگاه آلودگی به ویروس های جهش یافته برزیلی و آفریقای جنوبی مشاهده شده است.

افزایش خشونت ها علیه کارکنان پلیس لتونی

رئیس پلیس لتونی هم درباره افزایش خشونت علیه کارکنان پلیس این کشور در دوران بحران کرونا ابراز نگرانی نموده است. وی درباره شمار روزافزون حملات به نیروهای پلیس در دوران بحران کرونا هشدار داده است.

کشور سوئیس هم به شدت تحت تاثیر تنگاناهای ایجاد شده در تحویل واکسن به اروپا قرار گرفته است. بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت این کشور، سوئیس در فوریه تنها نیمی از واکسن هایی را که سفارش داده بود می تواند دریافت کند. دولت وعده داده که تا ژوئن همه افرادی که خواستار دریافت واکسن هستند واکسینه شوند.

نیمی از مرگ های کرونایی در پرتغال در ژانویه رخ داده است

در کشور پرتغال هم در ماه ژانویه تقریبا نیمی از مرگ های کرونایی که از آغاز شیوع این ویروس شکل گرفته ثبت شده است. این آمارها نشان دهنده گسترش و شیوع گسترده این ویروس در این کشور است. بسیاری از بیمارستان ها به مرزهای ظرفیت پذیرش خود رسیده اند. آمبولانس ها گاهی اوقات تا ساعت ها در برابر کلینیک ها منتظر می مانند تا تخت برای بیماران خالی گردد. در ماه گذشته میلادی حدود 5576 نفر در این کشور کم جمعیت اروپایی در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که شامل 44 درصد همه مرگ های کرونایی در این کشور می گردد. ارتش آلمان به دلیل شرایط حاد کرونایی در پرتغال به این کشور با پرسنل و تجهیزات پزشکی یاری رسانی می نماید.

افزایش شمار بیکاران در اتریش

قرنطینه و حذف توریسم زمستانی در اتریش پیامد بحران کرونا شمار بیکاران در این کشور را در اوایل امسال میلادی افزایش داده است.

بر اساس اطلاعات وزارت کار اتریش در ژانویه حدود 534470 نفر در اتریش بیکار بودند که تعداد آن ها 114.769 نفر بیشتر از این ماه در سال گذشته بوده است. نرخ بیکاری در این کشور به 11.4 درصد رسیده که 2.8 درصد بالاتر از ژانویه سال 2020 است. آمار بیکاران در ژانویه نسبت به ماه دسامبر هم افزایش داشته است. در ماه دسامبر 520.919 نفر در اتریش بیکار بودند.

بیشترین نرخ بیکاران در این کشور با حدود 9 میلیون نفر جمعیت در بخش توریسم، تجارت، و ساخت و ساز بوده است.

افزایش شدید بیکاری در منطقه یورو

کرونا همچنین بیکاری در منطقه یورو را هم به شدت افزایش داده است.

اداره آمار اروپا (یورو استات) روز دوشنبه اطلاع داد که نرخ بیکاری فصلی در ماه دسامبر گذشته حدود 8.3 درصد بوده و نگاهی به این دوره زمانی در سال قبل نشان می دهد که بحران کرونا نرخ بیکاری در منطقه یورو را به شدت افزایش داده است. در ماه دسامبر سال 2019 نرخ بیکاری در این منطقه حدود 7.4 درصد بود.

بر این اساس در منطقه یورو در دسامبر سال 2020 در مجموع 13.67 میلیون نفر بیکار بودند که 55 هزار نفر بیشتر از ماه نوامبر و 1.516 میلیون نفر بیشتر از این دوره زمانی در سال قبل از آن بود.

بر اساس اطلاعات یورو استات بیشترین افزایش نرخ بیکاری در دسامبر مربوط به اسپانیا با 16.2 درصد و یونان با 16.7 درصد افزایش بوده است.

هزینه 6 میلیارد یورویی محدودیت های فعلی برای اقتصاد فرانسه

وزیر دارایی فرانسه هم اعلام نموده که قرنطینه جدید در کشور در حال حاضر آخرین راه کار خواهد بود. وی تاکید نمود که محدودیت های فعلی حدود 6 میلیارد یورو برای اقتصاد هزینه داشته، در حالی که یک قرنطینه کامل حدود 15 میلیارد یورو در ماه هزینه به بار خواهد آورد.

یونان خود را برای وقوع موج سوم کرونا آماده می نماید

دولت یونان هم خود را برای وقوع موج سوم کرونا آماده می نماید. وزیر بهداشت یونان قرار ملاقت برنامه ریزی نشده ای را با تیم ملی بحران کرونا برای بحث پیرامون افزایش احتاقتصادی آمار مبتلایان تشکیل داده است.

احتمال اعمال قرنطینه دیگری در یونان وجود دارد. کارشناسان، یونان را در نقطه حساسی می بینند. بعد از کاهش ضعیف محدودیت ها در حدود دو هفته پیش آمارها کمی رو به افزایش گذاشته است. در اواخر هفته هم چندین مورد آلودگی به ویروس های جهش یافته در این کشور دیده شده است. این نگرانی بین مقامات وجود دارد که این بحران از کنترل خارج گردد.

جدیدترین آمار کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3817146 نفر به کرونا مبتلا شده و 106158 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 3197114 نفر به کرونا مبتلا شده و 76057 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2830478 نفربه کرونا مبتلا شده و 58319 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 2553032 نفر به کرونا مبتلا شده و 88516 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2225659 نفر به کرونا مبتلا شده و 57777 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 15168

به "کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر نرخ بیکاری تا انتظارهای طولانی بیماران انگلیسی برای عمل جراحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر نرخ بیکاری تا انتظارهای طولانی بیماران انگلیسی برای عمل جراحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید