کمیسر بودجه اروپا: شرایط مالی در ایتالیا مرا نگران می نماید

به گزارش دَبی بلاگ، کمیسر بودجه اتحادیه اروپا ضمن ابراز نگرانی درباره شرایط مالی اتحادیه اروپا پیشنهاد رئیس شورای اروپایی برای تعویق تاریخ برگزیت تا انتها سال 2020 را معقول دانست.

کمیسر بودجه اروپا: شرایط مالی در ایتالیا مرا نگران می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، گونتر اوتینگر، کمیسر آلمانی بودجه و امور انسانی اتحادیه اروپا در مصاحبه ای با روزنامه تاگس اشپیگل آلمان، به مسئله برگزیت پرداخته و تاکید نمود که هدف ما این بوده و باقی خواهد ماند که از یک خروج نامنظم انگلیس از اتحادیه اروپا جلوگیری کنیم. از این رو ما چندین بار در این باره اعلام آمادگی کردیم که تاریخ برگزیت را به تعویق بیاندازیم. حالا ترزا می، نخست وزیر انگلیس می تواند توافق برگزیت را یک بار دیگر در ماه می در مجلس نمایندگان این کشور به رای بگذارد. اگر مجلس انگلیس به توافق برگزیت رای اکثریت بدهند دیگر انگلیس در انتخابات اروپایی شرکت نخواهد کرد و ما یک برگزیت منظم را خواهیم داشت. اما اگر این رای گیری برگزار نگردد و یا مجددا رای مجلس به توافق برگزیت منفی باشد انگلیسی ها باید در این انتخابات شرکت نمایند. تحولات بعدی می تواند تا انتها اکتبر به طول انجامد. من البته یک تمدید دوباره برگزیت را رد نمی کنم. واضح است که در خانه بسیاری از اروپاییان امیدوارند که انگیس عضو اتحادیه اروپا باقی بماند. من هم امیدوارم.

وی اضافه کرد: به عنوان عضو اتحادیه اروپا انگلیس عضو ساده ای نیست. این کشور از نظر اقتصادی، سیاسی و نظم سیاسی یک قسمت مهم تشکیل دهنده جامعه ما است.

چندی پیش 27 عضو اتحادیه اروپا در این باره با هم توافق کردند که تاریخ برگزیت برای دومین بار به تعویق افتاده و تا 31 اکتبر به انگلیس برای خروج از این اتحادیه زمان داده گردد. البته بر اساس توافقات صورت گرفته یک برگزیت زودتر از این موعد هم امکان پذیر است، اگر عرصه سیاسی انگلیس درباره مناسبات آینده با اتحادیه اروپا توافق کند.

مجلس انگلیس تا به حال سه بار توافق برگزیت صورت گرفته با بروکسل را رد نموده است.

ابتدا قرار بود انگلیس در تاریخ 29 ماه مارس این اتحادیه را ترک کند و بعد از آن 12 آوریل برای این برگزیت در نظر گرفته شد و بعد از آن هم تاریخ برگزیت تا 31 اکتبر به تعویق افتاد.

سیاستمداران انگلیسی تا به حال نتوانسته اند درباره یک راه منظم برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به توافقی دست یابند. اکثر سیاستمداران در انگلیس و بروکسل هم از یک برگزیت سخت بدون توافق با اتحادیه اروپا می ترسند. مذاکرات تاکنون دولت انگلیس با اپوزیسیون هم به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

اوتینگر در بخش دیگری از این مقاله توضیح داد که مسئله برگزیت حدود یک ساعت در هفته کمیسیون اروپایی را درگیر خود می نماید. در غیر این صورت موضوعات دیگر در دستور کار ما قرار می گیرد از جمله اینکه چگونه ما از یک جنگ تجاری با آمریکا اجتناب کنیم؟ چه پیشرفت هایی در مذاکرات با ده ها شریک بزرگ ما درباره توافقات تجاری وجود دارد؟ ما در چارچوب بودجه اتحادیه اروپا برای دهه های آینده و درباره شرایط سیاست خارجی مشاوره می کنیم. ممکن است مسئله برگزیت دستور کارهای دیگر اروپایی را تحت الشعاع قرار دهد اما تنها موضوع در برنامه های ما نیست.

وی در ادامه ضمن حمایت از مشارکت انگلیس در انتخابات اروپایی و رد انتقادها در این باره گفت: این واقعیت مبتنی بر ضرورت مبتنی بر قواعد اروپایی است. وقتی یک کشور عضو اتحادیه اروپا است، بنابراین در انتخابات اروپایی مشارکت می نماید و فرقی نمی نماید که چه مدت در این اتحادیه باقی خواهد ماند و چه سیاست خارجی را دنبال می نماید. در غیر این صورت ما اعتبار انتخابات اروپایی را به خطر می اندازیم.

اوتینگر همچنین توضیح داد که هیچ کس نمی داند که آیا انگلیس شاید هنوز مدت بیشتری در این اتحادیه بماند. دونالد تاسک، رئیس شورای اروپایی تمدید تاریخ برگزیت تا انتها سال 2020 را در مصاحبه آورده است.

اوتینگر ضمن حمایت از این پیشنهاد رئیس شورای اروپایی گفت: انتها سال 2020 یک تاریخ برگزیت معقول است. چرا که در این زمان چارچوب اقتصادی چند ساله اتحادیه اروپا که با رای امانوئل ماکرون نخست وزیر وقت انگلیس تصمیم گیری شده است سرانجام پیدا می نماید. از آن جایی که انگلیسی ها در این رای گیری مشارکت نموده اند باید مانند اتحادیه اروپا تعهدات اقتصادی خود را برآورده نمایند.

اوتینگر در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا این انتخابات اروپایی یک انتخاب سرنوشت ساز برای این قاره است گفت: مطمئنا این یک انتخابات بسیار مهم است. اما من اطمینان دارم که وقتی مجلس منتخب جدید در اولین نشست هفتگی در ماه جولای در استراسبورگ گرد هم آیند نمایندگان هوادار اروپا آشکارا در اکثریت خواهند بود. باید ما پیروز شویم این مسئله را برای انتخاب نمایندگان آشکار کنیم که انتخابات اروپایی دقیقا مانند انتخابات مجلسی آلمان و شاید البته مهم تر از آن است.

وی همچنین توضیح داد که تحولات دشواری مانند ترامپ، اردوغان، پوتین و برگزیت یاری کرد که آگاهی شهروندان درباره مسائل مهم تقویت گردد. شهروندان فهمیدند که اروپا در یک دنیا ناپایدار برای دفاع و تحقق اهداف ما همیشه اهمیت بیشتری پیدا می نماید.

اوتینگر در بخش دیگری از این مصاحبه نقض حاکمیت مشروع در بعضی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را از نگرانی های ویژه خود ارزیابی نموده و گفت: دادگاه ها باید حالا یک بار دیگر مستقل شوند. این یک ارزش اصلی اتحادیه اروپا است. هر اقدامی که این مسئله را زیر سوال قرار دهد همان گونه که ما در رومانی، لهستان و مجارستان می بینیم باید ما را نگران کند. بخصوص شرایط اقتصادی در ایتالیا من را نگران می نماید. ایتالیا در یک رکود قرار گرفته است. این مسئله عواقبی برای بودجه دولتی و پایداری بانک ها دارد.

وی اضافه کرد: ایتالیا از نظر اقتصادی یک کشور بزرگ در منطقه یورو است. این مسئله بعید نیست که طرح چتر نجات اروپا در آینده یک بار دیگر مورد احتیاج باشد. همه این ها این مسئله را آشکار می نماید که ما در آینده همچنین به ایتالیا به عنوان یک طراح چتر نجات و نه به عنوان کشوری که احتمالا خود باید زیر این چتر قرار گیرد احتیاج داریم.

کمیسر بودجه اتحادیه اروپا در ادامه به مسئله اختلافات بین برلین و فرانسه درباره طرح های اصلاحی اتحادیه اروپا پرداخته و گفت: عموما من بخصوص با ابراز تاسف بزرگ به این مسئله که تحرکات کمی در سیاست اروپایی دولت آلمان وجود دارد می نگرم. قرارداد ائتلافی سال 2018 در هر صورت با عنوان یک شکوفایی جدید برای اروپا شکل گرفت. اما من تا به حال کم تر و یا اصلا هیچ چیزی در این راستا احساس ننموده ام. این وضعیت به این مسئله مرتبط است که مارتین شولتز به عنوان یک هوادار اروپا متعلق به این دولت آلمان نیست.

وی اضافه کرد: سیاست برلین خیلی کم خود را با مسئله چشم اندازهای اروپایی مشغول می نماید. این دولت بحث های ملی را در اولویت قرار می دهد و هم در مجلس و هم دولت آلمان وضعیت این گونه است.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

kurdeblog.ir: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 966

به "کمیسر بودجه اروپا: شرایط مالی در ایتالیا مرا نگران می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسر بودجه اروپا: شرایط مالی در ایتالیا مرا نگران می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید