یکی از وجوه مشترک ادیان، شهادت است

به گزارش دَبی بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهادت را وجه اشتراک ادیان توحیدی برشمرد و گفت: ادیان وجوه مشترک متعددی دارند که شهادت یکی از آنهاست.

یکی از وجوه مشترک ادیان، شهادت است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، دکتر عباس صالحی در گردهمایی نمایندگان ادیان توحیدی که به مناسبت چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار شده است اضافه نمود: سرانجام زندگی یا همان مرگ وجوه مختلفی دارد که شهادت وجهی متمایز است که در ادیان برای سرانجام زندگی تعریف شده است.

وی گفت: مرگ های طبیعی، تصادفی و حتی انتحاری با شهادت بسیار متفاوت است.

وزیر ارشاد اضافه نمود: زندگی بشر در سه زمینه مادی، انسانی و ملکوتی تعریف می گردد که حقیقت در هر سه بعد برای شهادت تعریف شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شهادت در بعد مادی به منظور دفاع از جان و مال است و در بعد انسانی دفاع از ناموس، خاک و وطن و عدالت در برابر ظلم است، اما شهید در کنار این دو بعد به حقیقتی ملکوتی نیز دست یافته است.

آقای صالحی با اشاره به رونمایی از کتاب شهدای ایرانی ادیان توحیدی ادامه داد: با مرور این کتاب به راحتی می توان متوجه شد که تعریف شهدا از زندگی نه تنها مشابه بلکه همانند یکدیگر است.

وی اضافه نمود: تعریف انسان از زندگی در سرانجام زندگی بسیار ویژه است و باتوجه به زندگینامه های مختصر شهدای ادیان توحیدی به نظر نمی رسد که این شهدا از ادیان مختلف بوده اند بلکه مشابهت و حتی همانندی آن ها بسیار چشمگیر است.

آقای صالحی ابراز امیدواری کرد که ادیان توحیدی همانند گذشته در کشور ما با همزیستی مسالمت آمیز در کنار هم برای پیشرفت و توسعه کشور بکوشند.

وی بیان اینکه سال جاری هشتمین سالی است که در گردهمایی ادیان توحیدی حاضر می شوم اضافه نمود: در چهار سال نخست به عنوان معاون فرهنگی وزیر و سپس در سمت وزیر حضور داشته ام.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 15247

به "یکی از وجوه مشترک ادیان، شهادت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکی از وجوه مشترک ادیان، شهادت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید