10 کشوری که خدمات پزشکی ارزان و باکیفیت ارائه می نمایند

به گزارش دَبی بلاگ، هرساله تعداد بیشتری از گردشگران متقاضی درمان برای دریافت خدمات درمانی و پزشکی باکیفیت و مقرون به صرفه تر از کشور خود، به سایر کشورها سفر می نمایند. این نوع سفرها که امروزه اصطلاح گردشگری درمانی (Medical Tourism) را به خود گرفته اند، در سال های اخیر با رشد چشم گیری روبرو بوده اند. با خبرنگاران همراه باشید تا 10 کشوری که به اصلی ترین مقاصد گردشگری درمانی جهان بدل شده اند را معرفی کنیم.

10 کشوری که خدمات پزشکی ارزان و باکیفیت ارائه می نمایند

سفر برای درمان یا مراقبت های پزشکی اصطلاح گردشگری درمانی را به خود گرفته است. در چند سال اخیر، بسیاری از کشورها در ردیف کشورهای محبوب برای گردشگری درمانی جای گرفته اند که اصلی ترین دلیل محبوبیت این کشورها، ارائه خدمات پزشکی پیچیده با هزینه پایین تری نسبت به کشورهای مبدأ گردشگران است. هرساله میلیون ها نفر، مرزهای بین المللی را در می نوردند تا خدمات پزشکی و درمانی ارزان اما تخصصی دریافت نمایند. مدریتریت (MedRetreat) یک شرکت آمریکایی است که در زمینه گردشگری درمانی و ارائه مشاوره و هدایت به گردشگران برای سفر به کشورهایی با خدمات درمانی مناسب و مقرون به صرفه فعالیت می نماید. بر اساس اطلاعات منتشرشده از طرف این شرکت، شهفرایندان آمریکایی می توانند با سفر به کشوری متناسب با نوع خدمات پزشکی که می خواهند دریافت نمایند، تا 80 درصد هزینه های درمانی خود را کاهش دهند و از خدمات درمانی با استانداردهای مشابه ایالات متحده برخوردار شوند. اگر مشکل پزشکی دارید که هزینه های درمانی آن برای شما سنگین است، خبرنگاران 10 کشوری که خدمات پزشکی باکیفیت بالا و ارزان قیمتی را ارائه می دهند را به شما پیشنهاد می دهد.

10.ترکیه

ممکن است عجیب باشد، اما کشور تاریخی ترکیه یکی از مقصدهای مناسب برای گردشگری درمانی است. این کشور بیشترین تعداد از تفاهم نامه های کمیسیون مشترک بین المللی ((Joint Commission International (JCI) جهان را امضا نموده است و بسیاری از تسهیلاتی که در کشور مبدأ خود به شما تعلق می گیرد در ترکیه نیز دارای اعتبار است. علاوه بر آن کادر پزشکی مجرب، مسلط به زبان انگلیسی و خدمات پزشکی به نسبت ارزان قیمت تر از کشورهای جهان اول، هرساله پای گردشگران بسیاری را برای درمان به ترکیه می کشاند. دولت ترکیه امکانات پزشکی مناسبی ویژه گردشگران فراهم نموده و همزمان استانداردهای پزشکی بالایی را برای ارائه خدمات به گردشگران مشخص نموده است. جراحی های چشم، ترمیم مو و جراحی زیبایی از به صرفه ترین خدمات درمانی ترکیه محسوب می شوند.

9. تایلند

یکی از محبوب ترین و ارزان ترین مقاصد توریستی جهان، در گردشگری درمانی هم برای خود نامی دست وپا نموده است. تایلند بزرگ ترین بیمارستان خصوصی آسیا، بیمارستان بین المللی بومرانگارد (Bumrungrad International Hospital) را داراست و اولین کشور آسیایی است که استانداردهای لازم را برای عضویت در کمسیون مشترک بین المللی کسب نموده است. با در نظر دریافت امکانات پزشکی پیشرفته و پزشکان کار آزموده باید گفت که تایلند نه تنها صندلی خودش را به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری درمانی در آسیا تثبیت نموده، بلکه هرساله گردشگران بسیاری را با اهداف درمانی از خاورمیانه، اروپا و ایالات متحده به خود جذب می نماید. جراحی زیبایی، پیوند عضو، درمان قلب و ارتوپدی، جراحی دندان و روان درمانی از به صرفه ترین خدمات درمانی تایلند به شمار می فرایند.

8. کره جنوبی

در سال 2009 میلادی سی ان ان، کره جنوبی را به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری درمانی جهان معرفی کرد و در همان سال حدود60000 نفر برای دریافت خدمات پزشکی و درمانی به این کشور سفر کردند. این رقم طی سال های اخیر هر ساله با 20000 نفر افزایش روبه رو بوده است. وزارت درمان کره جنوبی به تازگی از برنامه ریزی برای جذب 300000 گردشگر متقاضی درمان تا انتها سال 2015 خبر داده است. علاوه بر خدمات پزشکی باکیفیت، این کشور مراکزی را جهت هدایت و مشاوره به گردشگران برای دریافت بهترین خدمات پزشکی راه اندازی نموده است. جراحی های مرتبط با ستون فقرات، تشخیص و درمان سرطان، جراحی زیبایی و طب گیاهی از به صرفه ترین خدمات درمانی کره جنوبی است.

7. سنگاپور

سازمان بهداشت جهانی سیستم درمان و پزشکی سنگاپور را در رده نخست آسیا و ششم جهان ارزیابی نموده است. با بیمارستان های طرف قرارداد کمسیون مشترک بین المللی و مراکز درمانی متعدد، جای تعجب نیست که این کشور کوچک چنین رتبه ای را به خود اختصاص داده باشد. سنگاپور هرساله نه تنها از کشورهای همسایه خود چون اندونزی، که از کشورهایی چون بریتانیا و ایالات متحده نیز متقاضیان درمان بسیاری را به دلیل خدمات پزشکی مقرون به صرفه و با استانداردهای بسیار بالا به خود جذب می نماید. درمان قلب، کاردرمانی، جراحی عصبی و سلول درمانی از مقرون ترین خدمات پزشکی است که این کشور ارائه می نماید.

6. مکزیک

مکزیک نه تنها به خاطر خدمات دندان پزشکی و جراحی پلاستیک ارزان قیمت که به دلیل طب های جایگزینی که ارائه می دهد گردشگران بسیاری را متقاعد می سازد تا خدمات درمانی خود را در این کشور دریافت نمایند. موقعیت جغرافیایی این کشور و نزدیکی به مرزهای ایالات متحده، هرساله متقاضیان درمان بسیاری را به ویژه از ایالت های مرزی ایالات متحده (همچون تگزاس، آریزونا و کالیفرنیا) راهی مکزیک می نماید. شیمی درمانی، درمان سرطان با روش های جایگزین، جراحی پلاستیک، دندان پزشکی و روش های باریاتریک از مقرون به صرفه ترین خدمات درمانی این کشور به شمار می فرایند.

5. مالزی

مالزی که سالانه بیش از یک میلیون گردشگر متقاضی درمان به خود جذب می نماید، از بسیاری از جهات در زمینه پزشکی شبیه به کشور سنگاپور است. اما آنچه مالزی را متمایز می نماید، آزمایش های پزشکی ارزان قیمت این کشور است. در مالزی در قالب دو بسته سلامت مرد خوب و زن خوب، آزمایش های پزشکی جداگانه ای با هزینه پایین و مقرون به صرفه برای آنالیز سلامت فیزیکی مردان و زنان طراحی شده است. ستاد مراقب های درمانی گردشگری از سال 2009 به صورت زیرمجموعه وزارت بهداشت این کشور فعالیت می نماید که هدف آن توسعه گردشگری درمانی و ارائه خدمات بهتر به متقاضیان درمانی است که به مالزی سفر می نمایند. اسکن تراکم استخوان، آزمایش های خون و تصاویر اشعه ایکس از قفسه سینه از مقرون به صرفه ترین خدمات درمانی هستند که در مالزی ارائه می شوند.

4. هند

هند که به بهشت گردشگران و غذاهای متنوع مشهور است، به طور پیوسته در حال شکوفا کردن صنعت گردشگری درمانی خود است. آن طور که تخمین زده می گردد گردشگری درمانی در هند سالانه با 30 درصد رشد روبرو است. شهرهای بزرگ هند تعداد زیادی از مراکز درمانی و بیمارستان های خصوصی را در خود جای داده است که پیچیده ترین خدمات پزشکی و جراحی های حساس را با استانداردهایی مشابه با ایالات متحده و اروپا، اما با کسری از هزینه لازم برای درمان در این کشورها ارائه می دهند. هرساله تعداد بیشتری از گردشگران متقاضی درمان به ویژه از کشورهایی چون کانادا و ایالات متحده به هند سفر می نمایند. جراحی های قلب و ارتوپدی و آیورودا از مقرون به صرفه ترین خدمات پزشکی هند به حساب می آیند.

3. مجارستان

مجارستان که به حمام ها و چشمه های معدنی مدرن و به روز خود شهرت دارد، در سال های اخیر به دلیل ارائه خدمات دندان پزشکی مناسب و مقرون به صرفه گردشگران بیشتری را به خود جذب می نماید. این کشور که بالاترین سرانه دندان پزشک به ازای جمعیت را در جهان داراست مراکز بزرگ دندان پزشکی را نه تنها در بوداپست (پایتخت این کشور) که در شهرهای کم جمعیت تری چون مشونگاروور نیز تأسیس نموده است. هرساله سیل گردشگران اروپایی برای ترمیم دندان های خود به مجارستان سفر می نمایند. جراحی زیبایی دهان و دندان، ترمیم کامل دندان ها و کاشت و ایمپلنت از مقرون به صرفه ترین خدمات درمانی مجارستان به شمار می فرایند.

2. کاستاریکا

جواهر زیست محیطی آمریکای مرکزی امروزه به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری درمانی بدل شده است. این بهشت گرمسیری که متخصصان، جراحان و دندان پزشکان بسیاری دارد هرساله میلیون ها گردشگر بین المللی را به خود جذب می نماید که بر اساس آمارها، 15 درصد از آن ها از خدمات درمانی در این کشور بهره می برند. نزدیکی به ایالات متحده نیز باعث شده این کشور در میان پنج کشور محبوب برای گردشگران متقاضی درمان آمریکایی قرار بگیرد. جراحی های زیبایی و خدمات دندانپزشکی از مقرون به صرفه ترین خدمات درمانی کاستاریکا هستند.

1.برزیل

اگر فکر می کنید برزیل تنها به دلیل سواحل زیبا و جشنواره ها و کارناوال هایش محبوب گردشگران است، باید بگویم گردشگری درمانی بخش مهمی از صنعت گردشگری برزیل را شکل داده است. برزیل بالاترین سرانه جراحان زیبایی در جهان را داراست و هزینه های درمانی در همه زمینه ها در این کشور به وضوح از ایالات متحده و اروپا پایین تر است. گردشگران بسیاری برای درمان به برزیل سفر می نمایند و رشد این صنعت در کشور باعث شده تا حتی شهرهای کوچکی چون سانتوس و پورتو الگره (Porto Alegre) نیز به دلیل هزینه های درمانی ارزان تر از شهرهای پرجمعیتی چون سائوپائولو و ریودوژانیرو، برند گردشگری درمانی خاص خود را کسب نمایند. لیفتینگ صورت، جراحی زیبایی بینی، تناسب پهلو و شکم و سایر جراحی های زیبایی از مقرون به صرفه ترین خدمات پزشکی است که در برزیل ارائه می گردد. در انتها باید گفت، علاوه بر کشورهای ذکر شده، بسیاری دیگر از کشورها خدمات پزشکی و درمانی ارزان قیمتی را ارائه می دهند، اما با در نظر دریافت استانداردهای خدمات ارائه شده و سهولت دریافت خدمات درمانی، این کشورها از بهترین مقاصد برای گردشگری درمانی هستند. منبع: buzzle

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: کجارو
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1402 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 5386

به "10 کشوری که خدمات پزشکی ارزان و باکیفیت ارائه می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 کشوری که خدمات پزشکی ارزان و باکیفیت ارائه می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید