آخرین پیامک کاظم پور از زبان زنگنه: حقوق کارگران را زیاد کنید

به گزارش دابی بلاگ، وزیر نفت با اشاره به خدمات مرحوم حسین کاظم پور اردبیلی، گفت: امروز با ره توشه پرباری به محضر خدا رفت و امیدوارم به من هم این توفیق را بدهد تا با ره توشه ای بروم که در درگاه خدا شرمنده نباشم.

آخرین پیامک کاظم پور از زبان زنگنه: حقوق کارگران را زیاد کنید

به گزارش خبرگزاری دابی بلاگ،بیژن زنگنه امروز (سه شنبه) در مراسم گرامیداشت مرحوم کاظم پور اردبیلی، نماینده ایران در هیات عامل اوپک که در وزارت نفت برگزار گردید، اضافه کرد: هر توقعی که داشت برای جمهوری اسلامی و مردم و سربلندی ایران بود.

وی آخرین پیامکی که از مرحوم کاظم پور دریافت نموده بود را مربوط به حقوق کارگران مطرح نمود و ادامه داد: در آن پیامک مرحوم کاظم پور، افزایش حقوق حداقل دستمزد را کم عنوان نموده بود و معتقد بود زندگی کارگران نمی چرخد.

زنگنه اضافه کرد: وی تاکید نموده بود که یکی از مدیران شرکت های تولیدی اعلام نموده که پولی که دولت اعلام نموده پرداخت می نماید را صرف افزایش حقوق کارگران کنیم زیرا افزایش حقوق ها تاثیری در صادرات و زندگی ما ندارد اما می تواند زندگی کارگران را تامین کند.

وی تاکید نمود: کاظم پور فرد بزرگی بود و مصداق این شعر بود که رفتی و رفتن تو آتش نهاد بر دل از کاروان چه ماند جز آتشی به منزل.

زنگنه در ادامه غزلی از مولوی در وصف این دیپلمات حرفه ای نفتی خواند.

وزیر نفت ارزش مرحوم کاظم پور اردبیلی را بیش از گنج زر دانست و گفت: زر و طلا در دست هر کسی می تواند باشد اما انسانیت و شرافت داشتن و شرافتمندانه زیستن و به رغم ناملایمات، عشق به میهن را حفظ کند به واقع از مصادیق وجه رب است.

وی با اشاره به اینکه همه چیز نابود می گردد و تنها وجه رب باقی می ماند، ادامه داد: آنچه از اعمال ما می ماند وجه ربانی ما است.

زنگنه تاکید نمود: امروز با ره توشه پرباری به محضر خدا رفت و امیدوارم به من هم این توفیقی را بدهد تا با ره توشه ای بروم که در درگاه خدا شرمنده نباشم.

وی با بیان اینکه رفتن مرحوم کاظم پور یک ضایعه بود، اضافه کرد: وی شرافتمندانه زندگی کرد و شرافتمندانه از جهان رفت.

وزیر نفت گفت: انسان باید طوری زندگی کند که در هنگام فوت بگویند خدمت کرد و کاری جز خدمت نکرد، خود خواه نبود و برای وطنش فداکاری کرد و حسین کاظم پور همینطور بود.

وی با اشاره به اینکه ایشان ابزار آن را داشت تا به خیلی چیزها دست پیدا کند، ادامه داد: حتی ذره ای در معاملات نفت و فعل و انفعالات حاضر نمی شد و این در حالی بود که همواره در متن بود و در همه اتاق ها باز بود اما سوءاستفاده نکرد، اینها شرف است.

زنگنه در انتها با تسلیت مجدد به خانواده آن مرحوم، گفت: آرزو می کنم خداوند این خصلت های نیکو را در ذریه اش تداوم دهد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 8936

به "آخرین پیامک کاظم پور از زبان زنگنه: حقوق کارگران را زیاد کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین پیامک کاظم پور از زبان زنگنه: حقوق کارگران را زیاد کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید