آشنایی کوتاه با زیباترین جاذبه های گردشگری مسکو

به گزارش دابی بلاگ، مسکو، یکی از شهرهای توریستی است که این روزها ایرانی های زیادی تمایل به سفر به این شهر زیبا و تاریخی دارند. شهر مسکو به عنوان مرکز اصلی سیاست، اقتصاد، فرهنگ و علوم روسیه و همچنین اروپای شرقی به حساب آورده می شود. از نظر جمعیت و مساحت اگر بخواهیم در بین شهرهای اروپا آنالیز کوتاهی داشته باشیم، مسکو از این دو نظر به عنوان پهناورترین شهر قاره اروپا نیز محسوب می شود. شهر زیبای و دیدنی مسکو دارای بناهای تاریخی و ساختمان هایی با معماری شگفت انگیز و رنگارنگ بوده که در مجاورت رودخانه مسکو واقع شده اند. ترکیبی از ساختارهای مدرنیته و سنتی در دیدنی های مسکو سبب شده که این شهر مکانی جالب و دیدنی برای گردشگری بشمار می آید. بناهای تاریخی و ساختمان های باشکوه آن مانند کلیسای سنت باسیل و کاخ کرملین هر گردشگری را مجذوب خود می نمایند. در مطلب جاهای دیدنی مسکو ما قصد داریم شما را با بعضی از جاذبه های گردشگری مسکو آشنا کنیم.

آشنایی کوتاه با زیباترین جاذبه های گردشگری مسکو

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

موزه کوسکوو مسکو

زمان احداث این مورد از جاهای دیدنی مسکو بر می گردد به قرن 18 میلادی. در واقع ساختمان این موزه در زمینی قرار گرفته است که در زمان های قدیم خانواده شرمتو به عنوان یک خانه و ملک تابستانی از آن استفاده می کردند. البته آن موقع شهر مسکو به این گستردگی امروز نبود و این خانه با شرق مسکو چندین مایل فاصله داشت. این عمارت جز محدود عمارت های اشراف است که به خوبی از آن حفظ و نگهداری شده و گردشگران زیادی امروزه می توانند از آن که به عنوان موزه دولتی سرامیک شناخته می شوند، دیدن نمایند و افراد زیادی را هر روزه می توان دید که از اهالی مسکو هستند و برای گشت و گذار به این مکان می آیند.

موزه پوشکین

موزه هنرهای زیبای پوشکین نه تنها یکی از جامع ترین موزه ها در شهر مسکو بلکه در کل قاره اروپاست. این موزه در خیابان Volkhonka و درست مقابل کلیسای جامع مسیح قرار واقع شده و یک موزه دولتی است که تاریخ ساختش به سال های 1898 - 1912 باز می گردد، موزه ای که چندین اسم را در طول تاریخ به خود اختصاص داده است. اسم اولیه آن به افتخار الکساندر سوم که یکی از تزارهای بزرگ روسیه بود، نامگذاری شد. بعدها در سال 1917 و بعد از انقلاب، نام آن را موزه هنر غربی گذاشتند. 20 سال بعد یعنی در سال 1937 بار دیگر به مناسبت صدمین سال درگذشت الکساندر پوشکین نام این موزه تغییر یافت و به عنوان موزه پوشکین نامیده شد. این مورد از جاهای دیدنی مسکو در سال 1937 که همزمان بود با صدمین سال درگذشت الکساندر پوشکین، به نام قبلی خود برگشت.

میدان سرخ مسکو

مهمترین و اصلی ترین میدان شهر مسکو، میدان سرخ بوده و همه خیابان های اصلی شهر از این میدان شروع می شوند. در این مورد از جاذبه های گردشگری مسکو کنسرت های زیادی توسط خوانندگان و نوازندگان مشهور جهان برپا شد. میدان سرخ با جاذبه های گردشگری فراوانی که اغلب ساختمان های تاریخی با معماری زیبا و بی نظیر هستند مانند ساختمان کلیسای سنت باسیل و کاخ کرملین، چشم هر گردشگری را مجذوب خود می نماید. جالب است بدانید که در زمستان در این مورد از دیدنی های مسکو یک پیست اسکیت دایر می گردد.

کلیسای کولومنسکویه

این مورد از جاذبه های گردشگری مسکو که امروزه بعنوان موزه ای برای نمایش آثار هنری، صنایع دستی و نقاشی هایی از هنرمندان بزرگ روسیه شناخته می گردد، در منطقه ای قرار گرفته است که روزگاری منطقه ای سلطنتی بوده و در جهت جاده ای قرار گرفته است که به کولومنا می رسد. معماری بی نظیر این مورد از جاهای دیدنی مسکو که سابق به عنوان کلیسای کولومنسکویه شناخته می گردد، باعث شده که بنای ساختمان جدای آثار هنری و صنایع دستی با ارزشی که در آن نگهداری می شوند، بعنوان یک مکان دیدنی و توریستی شناخته گردد.

کاخ کرملین

کاخ کرملین یک قلعه تاریخی است که دفتر رئیس جمهور روسیه در آن قرار گرفته است. این مورد از دیدنی های مسکو در مرکز شهر واقع شده و به عنوان نشان منطقه شناخته می گردد. کرملین که یک مجتمع به هم پیوسته از برج های چهار کلیسا، چهار قصر و دیوار کرملین بوده، به عنوان یک اثر توریستی شناخته می گردد. در زبان روسی نام این کاخ به معنی دژ بوده و همیشه به عنوان محل استقرار روسای جمهور این کشور از آن استفاده می گردد.

تئاتر بولشوی

تئاتر بولشوی مسکو به عنوان یکی از مهمترین سال های تئاتر در کل روسیه شناخته می گردد. کاترین کبیر دستور تاسیس این سالن تئاتر را در سال 1776 میلادی صادر کرد. اگر به شهر مسکو سفر کردید و به اپرا و پایکوبی باله علاقه دارید، می توانید سری به این مورد از جاذبه های گردشگری مسکو بزنید.

متروی مسکو

این مترو در تاریخ 15 می سال 1935 که تاسیسش شروع شد تا به امروز در حال گسترش و رشد بوده و دارای ساختاری پیچیده و حیرت انگیز است. مترو مسکو را باید به عنوان یک موزه زیر زمینی بزرگ دانست. بسیاری از ایستگاه های متروی شهر مسکو به واسطه دو بخش که در روی نقشه متروهای این شهر تعیین بوده، به یکدیگر متصل می شوند. وقتی که به این مترو وارد می شوید، از نظر معماری و ساختار ریلی واقعا شگفت زده خواهید شد، زیرا معماری کهن و مدرن در کنار یکدگیر جمع شده اند و همچنین ساختار ریلی این مترو از روی ابتکاری خاص پایه گذاری شد.

موزه Arkhangelskoye

این مورد از جاهای دیدنی مسکو که در حومه شهر مسکو قرار گرفته است، جز عمارت های تاریخی با معماری باشکوه است. معماران ایتالیایی در قرن 18- 19 میلادی آن را ساخته اند و مالکان اولیه آن Yusupovs و Sheremetev بودند. این مکان امروزه به عنوان موزه استفاده می گردد.

پارک گورکی

علاقمندان به وای فای رایگان، سینماهای روباز، کافه های روباز و رستوران می توانند سری به پارک گورکی بزنند. این پارک به نام ماکسیم گورکی که از نویسندگان بزرگ دوران کمونیست بود، نامگذاری شد. تفریحات زیادی می توانید در این پارک انجام دهید که از جمله آن ها می توان به قایق سواری یا خوشگذرانی اشاره نمود. همچنین اگر در فصل سرما به شهر مسکو سفر کردید، می توانید در زمین یخی این مورد از دیدنی های مسکو اسکی کنید.

خیابان آربات

اگر به مسکو سفر کردید و خواستید به جای بروید که دارای سبکی قدیمی و خیابان هایی پر جنب و جوش و شلوغ باشد، توصیه می کنیم به خیابان آربات سری بزنید. همچنین در این خیابان رستوران های بسیار زیادی دیده می شوند که می توانید برای خوردن ناهار یا صبحانه به یکی از این رستوران ها بروید. این مورد از دیدنی های مسکو به طول یک کیلومتر در تاریخی ترین قسمت شهر قرار گرفته و قدمتش به قرن 15 میلادی می رسد، بنابراین این خیابان را به عنوان کهن ترین خیابان شهر مسکو می شناسند.

نگارخانه ترتیاکوف

بازدید از نگارخانه ترتیاکوف برای مشتاقان هنر می تواند مکانی بیادماندنی باشد. در این نگارخانه می توان آثار هنری مربوط به هنرمندان بزرگی مانند ایلیا رپین و آنرده رویلف را از نزدیک دید. آثار هنری فاخری در این نگارخانه دیده می شوند که قدمتشان به قرن بیستم میلادی می رسد. بزرگترین مجموعه هنری روسی در کل جهان در این نگارخانه نگهداری می گردد. پس، به هنردوستان توصیه می کنیم که بازدید از نگارخانه ترتیاکوف را فراموش ننمایند.

کلیسای جامع سنت باسیل

ایوان چهارم، دستور ساخت این کلیسا را داد. کلیسای جامع سنت باسیل که قدمت آن از 450 سال بیشتر است، در پاییز 1559 بطور کامل ساخته شد. کلیسای جامع سنت باسیل تا سال 1600 میلادی رتبه اول بلندترین بنای شهر مسکو را به خود اختصاص داد و به عنوان نماد روسیه شناخته می گردد. اگر بخواهید به بازدید این کلیسا بروید، باید بدانید که این کلیسا در میدان سرخ مسکو قرار گرفته است.

منبع: همگردی
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 4856

به "آشنایی کوتاه با زیباترین جاذبه های گردشگری مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی کوتاه با زیباترین جاذبه های گردشگری مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید