شروع ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 99 از امروز

به گزارش دَبی بلاگ، پذیرفته شدگان نهایی کنکور سراسری برای اطلاع از نحوه، تاریخ و مدارک لازم برای ثبت نام ضرورت دارد از امروز 14 آبان به سایت اطلاع رسانی دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه نمایند.

شروع ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 99 از امروز

به گزارش خبرنگاران از فارس، نتایج کنکور سراسری نهم آبان اعلام شد و داوطلبان از نتایج کنکورشان مطلع شدند؛ روز گذشته هم کارنامه کنکور بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور نهاده شد تا داوطلبان شرایط خود را در انتخاب رشته ببینند.

پذیرفته شدگان نهایی کنکور سراسری برای اطلاع از نحوه، تاریخ و مدارک لازم برای ثبت نام ضرورت دارد از امروز 14 آبان به سایت اطلاع رسانی دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه نمایند.

در مجموع تعداد 189 هزار و 948 داوطلب در کنکور 99 پذیرفته شدند که از این تعداد در گروه آزمایشی علوم ریاضی تعداد 62 هزار و 848 داوطلب، علوم تجربی 61 هزار و 517 نفر، علوم انسانی 55 هزار و 57 داوطلب، هنر 61 هزار و 9 داوطلب و در نهایت در گروه آزمایشی زبان نیز 4417 داوطلب پیروز به کسب جایگاه رشته های باآزمون دانشگاه ها شدند.

در آزمون سراسری سال 99 تعداد 118 هزار و 50 داوطلب در دوره روزانه، تعداد 18 هزار و 96 داوطلب در دانشگاه پیغام نور، 13 هزار و 46 نفر در دانشگاه فرهنگیان، 18 هزار و 797 نفر در موسسات غیرانتفاعی، 13 هزار و 395 نفر در پردیس های خودگردان، 514 نفر به صورت شهریه پرداز و 5339 نفر نیز در 4 رشته دانشگاه آزاد پذیرفته شدند که در مجموع 189 هزار و 948 نفر در رشته های با آزمون کنکور پذیرفته شدند.

متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند، توجه داشته باشند که منحصراً می توانند در یکی از کدرشته محل های قبولی ثبت نام نمایند و به عبارتی مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نیستند، در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

همچنین آن دسته از متقاضیانی که در مرحله اعلام نتایج رشته های تحصیلی پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (در تاریخ 24 مهر 99) در ردیف پذیرفته شدگان نهایی نهاده شده اند و هم اکنون نیز در ردیف پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی با آزمون قرار دارند، باید از دو رشته قبولی اعلام شده یکی را به دلخواه انتخاب و در آن رشته ثبت نام نمایند و به تحصیل بپردازند و ثبت نام در یک رشته تحصیلی به منزله انصراف از رشته دیگر تلقی خواهد شد.

همچنین با توجه به برگزاری امتحانات جبرانی دوره پیش دانشگاهی (برای نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی) و یا پایه دوازدهم (برای نظام آموزشی 3-3-6) در شهریور ماه، در صورتی که پذیرفته شدگان در زمان ثبت نام حسب مورد پیروز به ارائه گواهی پیش دانشگاهی و یا گواهی خاتمه تحصیلات دوره دوم متوسطه (نظام آموزشی 3-3-6) نشوند، ضروری است تعهدی مبنی بر ارائه گواهی فراغت از تحصیل تا تاریخ 30 مهر 99 در دانشگاه محل قبولی بدهند. بدیهی است در صورت عدم ارائه گواهی مذکور برای این تاریخ قبولی آنان لغو می گردد.

پذیرفته شدگان باید با مراجعه به سامانه تأییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش به آدرس https://emt.medu.ir فرم مربوط را تکمیل نموده و پس از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه، کد پیگیری و تأییدیه پرداخت دریافت نمایند.

پذیرفته شدگان باید در مرحله ثبت نام الکترونیکی در دانشگاه محل قبولی، کد پیگیری دریافت شده از سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش را در محل معین شده در سامانه ثبت نام درج نموده و یا در مراجعه حضوری به واحد ثبت نام دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند.

دانشجویان اخراجی آموزشی موضوع آیین نامه آموزشی و همچنین دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی (اعم از کاردانی عمومی و یا کاردانی ) را اخذ نموده اند نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس از تسویه حساب کامل با مؤسسه ذیربط و همچنین اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت ذیربط و در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه (برای برادران ) هیچ محدودیتی در انتخاب رشته نداشته و حق ثبت نام در رشته قبولی اعلام شده را دارا هستند.

این متقاضیان می توانند تمامی تعهدات مربوط را پس از اتمام تحصیلات خود به صورت یکجا به انجام برسانند.

فارغ التحصیلان و یا هریک از دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و یا کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی وحرفه ای، دانشگاه جامع علمی-کاربردی و یا دانشگاه آزاد اسلامی برای رشته های تحصیلی پذیرش برای نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 که حداکثر تا تاریخ 30 مهر 99 و برای رشته های تحصیلی پذیرش برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-1399 که تا تاریخ 30 بهمن 99 فارغ التحصیل شده اند:

1. رشته تحصیلی آنها مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

2. رشته تحصیلی دوره کاردانی آنان فاقد دوره کارشناسی ناپیوسته باشد.

3. در مهلت معین شده بعد از اتمام تحصیل و قبل از اعزام به خدمت در آزمون پذیرفته شده اند.

در صورت قبولی در رشته های تحصیلی گروه آزمایشی ذیربط و در مقطع بالاتر از کاردانی و با احتساب تعدادی از واحدهای دوره کاردانی در دوره بالاتر به نحوی که حداکثر طول مدت تحصیل آنها از کاردانی به مقطع بالاتر 2 سال کمتر از طول مدت تحصیل طبق ضوابط وزارت متبوع در همان دوره تحصیلی باشد، قبولی آنان از نظر نظام وظیفه بلامانع است. در غیر این صورت قبولی آنان لغو می گردد.

دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی) که در هر یک از رشته های تحصیلی نیمسال اول پذیرفته شده اند چنانچه در حین انجام خدمت ضرورت (وظیفه عمومی) هستند با ارائه گواهی از یگان مربوط مبنی بر اینکه دوران خدمت ضرورت (وظیفه عمومی ) آنان تا تاریخ 31 شهریور 99 (برای هر یک از رشته های تحصیلی نیمسال اول) و یا تا تاریخ 30 بهمن 99 (برای هر یک از رشته های تحصیلی نیمسال دوم) به خاتمه خواهد رسید، مجاز به ثبت نام در رشته قبولی اعلام شده هستند.

فارغ التحصیلان دوره های کاردانی ( فوق دیپلم دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ) رشته های تحصیلی گروه آموزشی پزشکی ( اعم از خواهران و برادران ) که خدمات قانونی مقرر آنان (طرح لایحه نیروی انسانی) تا تاریخ 31 شهریور 99 به خاتمه رسیده باشد، مجاز به انتخاب رشته های نیمسال اول و دوم بوده اند و فارغ التحصیلان دوره های مذکور که خدمات قانونی مقرر آنان تا تاریخ 30 بهمن 99 به خاتمه می رسد، منحصراً مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی دارای پذیرش برای نیمسال دوم سال تحصیلی بوده اند.

آن دسته از دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم) رشته های تحصیلی گروه آموزشی پزشکی که خدمات قانونی مقرر آنان تا تاریخ 30 بهمن 99 به خاتمه نخواهد رسید، مجاز به ثبت نام در رشته قبولی (پذیرش برای نیمسال دوم امسال هم) نبوده و قبولی آنان لغو خواهد شد.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 13073

به "شروع ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 99 از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 99 از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید