آغاز فصل تازه ساماندهی و بازسازی در محوطه تاریخی گندی شاپور

به گزارش دَبی بلاگ، مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی و گردشگری گندی شاپور و ایوان کرخه از ادامه فرایند ساماندهی، حفاظت و بازسازی در محوطه تاریخی گندی شاپور خبر داد.

آغاز فصل تازه ساماندهی و بازسازی در محوطه تاریخی گندی شاپور

ایسنا: یعقوب زلقی با بیان این که فاز تازه اقدامات ساماندهی، حفاظتی و بازسازیی در محوطه تاریخی گندی شاپور در حال اجرا است، اضافه کرد: اقدامات حفاظتی روی ترانشه کاوش شامل اندود کاهگل حفاظتی بر جداره ها و کف و بازسازی حفاظتی در قسمت هایی از دیواره و پی های آسیب دیده و همچنین ساماندهی محیطی پیرامون ترانشه کاوش اجرا شده است.

او ادامه داد: در همین زمینه، دومین فصل از ساماندهی سازه های آبی با اجرای اقدامات بازسازیی روی صیفون شماره دو و پل بند اطراف این سازه آغاز شده است که شامل بررسی و شناخت سازه های موجود به منظور اقدامات بهتر حفاظتی و بازسازیی و بازسازی پایه های پل بند شماره 2 از سمت غرب است.

مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی و گردشگری گندی شاپور و ایوان کرخه اضافه کرد: همچنین اقدامات بازسازیی روی تونل یا کانال آب بر و موج شکن ها مطابق با طرح اولیه تا قسمت مد نظر در حال اجرا است.

او بیان نمود: اندود بدنه ها، کف سازی روی سطح کانال ها با تکنیک مواد و مصالح سنتی (با ملاط ساروج) از دیگر اقدامات در حال اجرا روی این سازه ها است.

زلقی در ادامه به آغاز فرایند عملیات ساماندهی آرامگاه یعقوب لیث صفاری و پاکسازی و بازسازی نمای اصلی (ضلع شمالی آرامگاه) اشاره کرد و گفت: در این عملیات، پاکسازی نمای آجری آسیب دیده از عوامل محیطی و ترمیم گلدسته ها در حال اجرا است.

او گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی ملی در دستورکار قرار گرفته است.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 20020

به "آغاز فصل تازه ساماندهی و بازسازی در محوطه تاریخی گندی شاپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز فصل تازه ساماندهی و بازسازی در محوطه تاریخی گندی شاپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید