شروع کار کتابخانه مجلس شورای اسلامی با رعایت پروتکل های بهداشتی

به گزارش دَبی بلاگ، مجتبی عباسلو مدیر روابط عمومی و امور بین الملل کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگاران ، با اشاره به بازگشایی کتابخانه از امروز (شنبه 25) بهمن شرح داد: از امروز همه بخش های مختلف کتابخانه بازگشایی شده و هیچ محدودیتی برای بخش ها وجود ندارد و دسترسی مخاطبان به کتاب ها طبق روال قبل است؛ از پشت پیشخوان به کتابدار مرکزی نام کتاب مورد نظر خود را می گویند و پس از دریافت در سالن مطالعه می توانند کتاب را بخوانند.

شروع کار کتابخانه مجلس شورای اسلامی با رعایت پروتکل های بهداشتی

وی ادامه داد: بخشی نیز به کتابخانه دیجیتال اختصاص دارد که اعضا می توانند با انتخاب کتاب تصاویر اسکن شده کتاب را بر روی لوح فشرده دریافت نمایند.

عباسلو با اشاره به ظرفیت سالن مطالعه با توجه به بحث فاصله گذاری اجتماعی شرح داد: با توجه به این موضوع ظرفیت 50 نفر را در نظر گرفته ایم و اگر درخواست و تقاضا بیش از این تعداد شد تمهیداتی مثل ثبت نام اینترنتی و درخواست حضوری را در نظر گرفته ایم.

وی همچنین درباره ضدعفونی محوطه و مجموعه نیز شرح داد: اینکار به شکل روتین و روزانه توسط کادر خدماتی انجام می گردد همچنین در ورودی کتابخانه و سالن های مطالعه دستگاه های ضدعفونی قرار داده شده است و افراد باید در بدو ورود دست های خود را ضدعفونی نمایند و جایگاه های سالن مطالعه نیز علامت گذاری شده است.

عباسلو درباره ضدعفونی کتاب ها نیز بیان کرد: 2 دستگاه جدید برای گندزدایی و ضدعفونی کتاب ها تهیه شده است که اکنون برای ضدعفونی کتاب ها بخاطر ویروس کرونا نیز کاربرد دارد و پس از هر بار امانت کتاب ها ضدعفونی خواهند شد.

به گفته عباسلو، علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت کتابخانه و ارسال ایمیل منابع درخواستی خود را اعلام نمایند و کارشناسان ما به درخواست آنها پاسخ خواهند داد.

وی یاداور شد: ساعت کار کتابخانه و مرکز اسناد مجلس از 8 الی 15 پیش بینی شده است و بعد از رفع شدن مسائل ناشی از ویروس کرونا این زمان افزایش نیز پیدا خواهد نمود.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 15639

به "شروع کار کتابخانه مجلس شورای اسلامی با رعایت پروتکل های بهداشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع کار کتابخانه مجلس شورای اسلامی با رعایت پروتکل های بهداشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید