آیا می دانستید بیش از حد آب خوردن این عوارض را دارد؟

به گزارش دَبی بلاگ، همه می دانیم کم آبی بدن ما را دچار مشکل می کند؛ اما آیا می دانستید پرآبی بدن نیز مشکلاتی برای سلامتی ما به وجود می آورد؟

آیا می دانستید بیش از حد آب خوردن این عوارض را دارد؟

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران کم آبی بدن مشکلاتی از جمله خشکی پوست، یبوست، چاقی و ... را برای ما به وجود می آورد. جالب است بدانید پرآبی بدن نیز عوارضی دارد که برای سلامتی و کیفیت زندگی ما مضر هستند.

آیا من زیاد آب می خورم؟

1. هرگاه می خواهیم از خانه بیرون برویم آب می خوریم و همیشه یک بطری آب همراه خود داریم.

2. هرگاه آب می بینیم می نوشیم، بدون اینکه تشنه باشیم.

3. به دفعات زیاد به دستشویی می روید و رنگ ادرار بی رنگ است.

4. همیشه به هنگام خواب شیشه آبی در کنار خود می گذارید.

عوارض پر آبی بدن

1. آب زیاد در معده به خصوص در فصل های سرد، باعث حالت تهوع، استفراغ و اسهال می شود.

2. سردرد های مکرر، بدون هیچ دلیل خاصی به سراغتان می آید و شما را از انجام های روزمره باز می دارد. این سردرد ها به علت برهم خوردن تعادل بین نمک و آب در بدن انجام می گیرد که به آن فشار اُسمزی می گویند. این سر درد در قسمت فوقانی سر بوده از پیشانی تا بینی را تحت تاثیر قرار می دهد. در موارد حاد تر ممکن است دچار اختلالات تنفس و مغزی نیز شود.

3. ورم صورت، دست ها و پا ها یکی دیگر از عوارض پرآبی بدن است. به این دلیل که سلول های بدن ما بیش از حد نیاز آب جذب کردند و در نتیحه متورم می شوند.

4. گرفتگی عضله بیشتر برای شما رخ خواهد داد. داشتن بدن سالم مستلزم این است که همه مواد مورد نیاز به اندازه کافی به بدن برسند، نه کمتر و نه بیشتر. آب زیاد، موجب برهم زدن تعادل الکتریکی بدن شده و موجب گرفتگی عضلات، لرزش دست ها و تن می شود.

5. احساس خستگی و بی حالی، به علت پر آبی بدن نیز ممکن است رخ دهد. در برخی از موارد این عارضه به علت کمبود ویتامین است، و در برخی دیگر به علت پر آبی بدن. بیش از حد نیاز آب خوردن، موجب تولید هورمون های استرس نیز در بدن می شود و ما واکنش های سریع و استرسی به کنش ها نشان خواهیم داد. در واقع نوعی ضعف اعصاب به وجود می آورد.

منبع: ایرنا

4127

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 11922

به "آیا می دانستید بیش از حد آب خوردن این عوارض را دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا می دانستید بیش از حد آب خوردن این عوارض را دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید