آیا ویروس کرونا با غسل اجساد جانباختگان منتقل می شود؟

به گزارش دابی بلاگ، مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) درباره آلودگی ناشی از پساب تغسیل اموات کرونایی توضیحاتی داد.

آیا ویروس کرونا با غسل اجساد جانباختگان منتقل می شود؟

سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) در گفت وگو با خبرنگار درباره آلودگی ناشی از پساب تغسیل اموات کرونایی گفت: سازمان آب و فاضلاب تهران پس از آغاز تغسیل متوفیان کرونایی در سالن های تطهیر بهشت زهرا(س) برای بررسی موضوع به صورت جدی ورود کرد و در نهایت تأیید کرد که تغسیل متوفیان کرونایی آلودگی در بر ندارد.

خال ادامه داد: استقرار سیستم تصفیه خانه هم با نظارت سازمان آب و فاضلاب تهران و با رعایت پروتکل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شده است و در این زمینه جای هیچ گونه نگرانی نیست.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) گفت: در خصوص مدیریت پساب ناشی از تغسیل متوفیان کرونایی جلساتی را با کنندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی کرونا و همچنین کارشناسان و مدیران حفاظت از محیط زیست داشتیم تا از این مساله مطمئن شویم که این مساله آلودگی محیط زیستی در بر ندارد.

خال با اشاره به انجام هماهنگی های لازم با ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ما در این زمینه تأییدیه ستاد ملی مقابله با کرونا را اخذ کردیم تا با مسئله ای در این رابطه روبرو نشویم، ضمن اینکه کنندگان و کارشناسان اداره آب و فاضلاب تهران و همچنین اداره حفاظت از محیط زیست دائما در اینجا حضور دارند و موارد را کنترل می کنند و به صورت روزانه آب تصفیه خانه سالن های تطهیر آزمایش می شود و مورد نظارت واقع شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 8218

به "آیا ویروس کرونا با غسل اجساد جانباختگان منتقل می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ویروس کرونا با غسل اجساد جانباختگان منتقل می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید