ائتلاف آمریکا برای احیای داعش در سوریه دست به کار شده است

به گزارش دَبی بلاگ، به گزارش خبرنگاران، روزنامه تشرین سوریه در گزارشی به قلم ترکی صقر نوشت: آمریکا ائتلاف بین المللی را به بهانه مبارزه با داعش ایجاد کرد اما واقعیت این است که این ائتلاف با هر چیزی جنگید جز داعش.

ائتلاف آمریکا برای احیای داعش در سوریه دست به کار شده است

در ادامه این گزارش آمده است: ائتلاف آمریکا نه تنها با داعش نجنگید بلکه با حمایت از این تشکیلات تروریستی، به آن یاری کرد تا بخش های گسترده ای از کشورهای عراق و سوریه و شهرهای عظیم مانند موصل را اشغال کند. آمریکایی ها تسلیحات نظامی و تجهیزات جدید در اختیار داعشی ها قرار دادند.

بر اساس این گزارش، ائتلاف آمریکا پا را از این حد نیز فراتر گذاشته و با گروه هایی که با تشکیلات تروریستی داعش مبارزه می کردند جنگید. زمانی که ارتش سوریه و هم پیمانان آن عناصر تروریستی را در بیشتر مناطق این کشور قلع و قمع کردند، ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا تمام کوشش خود را برای نجات عناصر باقی مانده به ویژه سرکردگان داعش در دیر الزور و شرق فرات به کار گرفت.

به نوشته این گزارش، آمریکایی ها این عناصر را به صورت هوایی به پایگاه های خود در عراق منتقل کردند تا خود را تقویت نموده و بار دیگر به میادین جنگ بروند. با شروع سال جدید میلادی، آمریکا اقدامات خود را برای احیای عناصر داعش از سر گرفته است به طوری که نشست هایی با مشارکت نمایندگان سرویس های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و فرانسه و تعدادی از کشورهای منطقه در منطقه التنف با حضور سرکردگان داعش برگزار شده است.

در این گزارش آمده است: کشورهای عضو ائتلاف آمریکا به دنبال احیای مجدد داعش هستند و گزارش های میدانی این کوشش ها را رسوا نموده است. دیگر کسی نمی تواند منکر رابطه آمریکا با داعشی ها بعد از هلی برن عناصر آنها در بخش های مختلف سوریه و انتقال آنها از زندان های تحت کنترل نیروهای قسد در الحسکه گردد.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 15626

به "ائتلاف آمریکا برای احیای داعش در سوریه دست به کار شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف آمریکا برای احیای داعش در سوریه دست به کار شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید