اتمام مطالعات طرح ساماندهی گردشگری سواحل و جنگل ها

به گزارش دَبی بلاگ، ایرنا/ مدیر کل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری وزارت میراث فرهنگی از اتمام مطالعات طرح ساماندهی گردشگری سواحل و جنگل ها اطلاع داد.

اتمام مطالعات طرح ساماندهی گردشگری سواحل و جنگل ها

داستان چیست؟

زاهد شفیعی گفت: مطالعات طرح ساماندهی گردشگری سواحل و جنگل ها با هدف حفظ صندلی گردشگری پایدار و حفاظت از جنگل ها و سواحل بر مبنای مفاد بند ب ماده 100 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور با مشارکت جامعه دانشگاهی انجام و به خاتمه رسیده است.

وی اضافه نمود: چارچوب کلی طرح ساماندهی گردشگری جنگل های البرز و زاگرس شمال و غرب کشور و نیز ساماندهی سواحل شمالی و جنوبی با اولویت سواحل مکران در قالب چارچوب سیاستگذاری، مدیریت و حفاظت از جنگل ها و سواحل کشور با رویکرد گردشگری تهیه و برای سیر مراحل تصویب با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی ذیربط مورد آنالیز نهاده شد.

شفیعی با بیان اینکه در این نشست کلیات و مبانی قانونی طرح مورد بحث و آنالیز نهاده شد، گفت: پس از ارائه گزارشی کامل از فرایند تهیه محتوای طرح توسط مشاور، مقرر شد دستگاه های اجرایی ضمن همکاری در تهیه و تنظیم متن تصویب نامه هیات وزیران، نظرات و موارد پیشنهادی خود را در زمینه بهره برداری بهینه از ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری مناطق ساحلی و جنگل ها با رویکرد توسعه گردشگری پایدار ارائه دهند.

مدیر کل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری یادآور شد: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعنوان متولی صنعت گردشگری که از مهمترین صنایع درآمدزا و جایگزین درآمدهای ناشی از صادرات نفت است؛ به منظور تحقق بخشیدن به رسالت های خود در حیطه سند چشم انداز بیست ساله کشور و به استناد بند (ب) ماده (100) قانون برنامه ششم توسعه و سایر قوانین فرادستی به منظور سیاست گذاری و تدوین الگویی واحد، منسجم، جامع و پایدار جهت ساماندهی گردشگری نواحی ساحلی و جنگل های کشور، طرح چارچوب سیاستی، حمایتی و حفاظتی در مورد جنگل ها و سواحل با رویکرد گردشگری را ارائه نموده است.

وی گفت: هدف آن است تا به استناد بند ب ماده 100 قانون برنامه ششم توسعه، صندلی گردشگری، ضمن پیشرفت و پیشبرد سایر بخش های مالی و اجتماعی در سواحل و جنگل ها، حفظ گردد و توسعه این بخش در ارتباط و تعامل با سایر ذینفعان و با رویکردی جامع و پایدار و در جهت انتفاع مردم محلی و گردشگران داخلی و بین المللی، مدنظر سازمانهای دولتی و خصوصی ذی مدخل و مرتبط قرار گیرد.

زاهدی گفت: تا حد زیادی در این مطالعات تعیین شد که در راستای حمایت از صندلی و حقوق گردشگری در بهره برداری از سواحل و جنگل ها ضمن رعایت اصول توسعه پایدار، چگونه باید عمل کرد و کدام دستگاهها، چه وظایفی را بر عهده دارند. بنابراین، این طرح با تعیین کردن خطوط سیاستی بر اساس مداخلات اصلی حوزه گردشگری در نواحی ساحلی و جنگل ها، به عنوان پایه و مبنای اجرای برنامه های گردشگری منطبق با شاخص های توسعه پایدار و رویکرد افزایش بهره وری تدوین شده است.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: همگردی
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 12527

به "اتمام مطالعات طرح ساماندهی گردشگری سواحل و جنگل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام مطالعات طرح ساماندهی گردشگری سواحل و جنگل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید