استقبال پرشور مردم از حسن یزدانی و کاروان کشتی آزاد

به گزارش دَبی بلاگ، بامداد آخرین سه شنبه شهریورماه 1401 در تاریخ کشتی کشور ماندگار خواهد شد.

استقبال پرشور مردم از حسن یزدانی و کاروان کشتی آزاد

احتمالا خوشبین ترین عضو کاروان کشتی ایران در مسابقات جهانی صربستان هم پیش بینی نمی کرد در هنگام بازگشت از بلگراد به تهران، این استقبال تاریخی را تجربه نمایند.

در شرایطی که تیم ملی کشتی آزاد سه فینال ایران - امریکایی را تجربه نموده بود و بعد از شکست حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور، تمام نگاه ها به طلای کامران قاسمپور و رحمان عموزاد دوخته شده بود، در نهایت کاروان ایران در این مسابقات با دو مدال طلا، سه نقره و دو برنز و کسب عنوان نایب قهرمانی تیمی به کارش خاتمه داد.

اما جدای از صحنه های ماندگار این تورنمنت برای کشتی گیران و کشتی دوستان می توان با قاطعیت گفت بخش فراموش نشدنی این دوره از رقابت ها، بازگشت ملی پوشان به کشور است.

جایی که استقبال چندهزارنفری کشتی دوستان ایرانی از قهرمان های تیم ملی صحنه های باشکوهی در فرودگاه بین المللی تهران رقم زد.

در شرایطی که ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون کشتی با توجه به انبوه بی سابقه جمعیت احتمال خروج کشتی گیران از جایی دیگر را هم محتمل دانسته بود، در نهایت بعد از معطلی چند دقیقه ای ملی پوشان و مربیان تیم کشتی آزاد در میان استقبال باورنکردنی علاقه مندان در سالن انتظار حاضر شدند.

در حالی که جمعیت حاضر در سالن به شدت مدال آوران و قهرمانان تیم را تشویق می کردند، کشتی گیران منتظر فراهم شدن شرایطی بهتر برای پایین آمدن از پله های برقی معروف و حضور در طبقه همکف فرودگاه بودند، برخی از هواداران کشتی گیران به زحمت خودشان را به آن ها رسانده بودند و یک دل سیر با ملی پوشان عکس یادگاری گرفتند.

حتی با وجود کسب مدال نقره مسابقات هم قابل پیش بینی بود که حسن یزدانی به عنوان گل سرسبد کشتی گیران تیم ملی با استقبال قابل توجهی از سوی حاضرین در فرودگاه روبرو گردد.

درحالی که جمعیت انتظار ویژه ای برای حضور حسن می کشید، بلافاصله پس از تماشا او روی پله برقی به طرز غیرقابل توصیفی به سمت او روانه شدند تا جایی که برقرار نمایندگان نظم و امنیت فرودگاه تصمیم گرفتند بار دیگر یزدانی را به بالا برگردانند.

در نهایت حسن یزدانی که مسابقه به مسابقه بی توجه به رنگ مدال، مرز های جدیدی از محبوبیت بین علاقه مندان به کشتی و ورزش کشور پیدا می نماید، در میان خیل بزرگ دوستدارانش از پله ها پایین آمد و از همان ابتدا روی دوش هوادارانش تا در خروجی سالن به طوری که برای لحظاتی در میان جمعیت غیرقابل تشخیص شده بود، مشایعت شد.

بعد از یزدانی نوبت به کامران قاسمپور و رحمان عموزاد، دو کشتی گیر طلایی ایران در مسابقات رسید که روی دوش علاقه مندان به کشتی در فرودگاه از آن ها استقبال گردد.

در هرصورت کار تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی با وجود مطرح بودن انتقاداتی نسبت به ضعف در بررسی رقبا با عنوان نایب قهرمانی و ظهور پدیده ای، چون عموزاد و تثبیت جایگاه قهرمانی مانند قاسمپور به خاتمه رسید. نتیجه ای که شاید با حضور امیرمحمد یزدانی در مسابقات درخشان تر هم می شد، اما استقبال فوق العاده مردم از کاروان ایران در این مسابقات، نمایانگر رضایت کشتی دوستان از نتایج به دست آمده دارد. هرچند نمی توان منکر این قضیه شد که حضور حسن یزدانی به عنوان محبوب ترین ورزشکار ایران در سال های اخیر، نقش بسزایی در هرچه باشکوه تر شدن این استقبال داشت.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 1 مهر 1401 بروزرسانی: 1 مهر 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 27168

به "استقبال پرشور مردم از حسن یزدانی و کاروان کشتی آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال پرشور مردم از حسن یزدانی و کاروان کشتی آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید