2 کشتی حامل گندم روسیه به زودی راهی ایران می شوند

به گزارش دَبی بلاگ، منابع تجاری اعلام کرده اند که دو کشتی پاناماکس حامل گندم روسیه هفته آینده یکی از بنادر بزرگ این کشور را به مقصد ایران ترک خواهند کرد.

2 کشتی حامل گندم روسیه به زودی راهی ایران می شوند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از رویترز، منابع تجاری اعلام کرده اند که ایران در هفته های اخیر یک میلیون تن گندم از بازار های بین المللی خریداری کرده است.

منابع خرید این گندم احتمالاً روسیه و برخی از کشور های اتحادیه اروپا مثل آلمان هستند.

به گفته یک منبع آگاه، دو کشتی پاناماکس حامل گندم روسیه هفته آینده یکی از بنادر بزرگ این کشور را به مقصد ایران ترک خواهند کرد.

یکی از مقامات فدراسیون تشکل های صنایع غذایی ایران در ماه اکتبر گفته بود این کشور قصد دارد 3 میلیون تن گندم در سال جاری وارد کند.

علی اکبر مهرفرد، معاون وزیر جهاد کشاورزی ایران ماه گذشته اعلام کرد تهران یادداشت تفاهم هایی با روسیه و قزاقستان برای واردات موقت گندم امضا کرده است.

یکی از تاجران گندم در مورد آخرین خرید های ایران گفت: باید ببینیم چقدر گندم تحویل داده می شود، چون نقل و انتقال مالی با ایران هنوز هم بسیار مشکل است.

جمهوری اسلامی ایران تحت تحریم های آمریکا از سیستم مالی جهانی جدا شده است، ولی عرضه غذا، دارو و سایر محصولات بشردوستانه از جمله غذای دام از این تحریم ها معاف شده اند.

آمریکا همه چیز از فروش نفت گرفته تا کشتیرانی و فعالیت های مالی را هدف قرار داده که باعث شده بسیاری از بانک های خارجی نگران تجارت با ایران باشند حتی در معاملات بشردوستانه مثل ارسال غذا.

بیش از 20 کشتی حامل حدود یک میلیون تن غلات در ماه اکتبر در خارج از مرز های ایران سرگردان مانده بود، چون تحریم های آمریکا مشکلاتی در پرداخت ایجاد کرده و جلوی تلاش های ایران برای واردات کالا های حیاتی را گرفته بود.

به نظر نمی رسد شرکت های چند ملیتی غلات فروشندگان گندم در معاملات اخیر باشند. گفته می شود دو تاجر در خاورمیانه و یک موسسه تجاری آسیایی مسئول این فروش ها هستند.

به گفته یکی از تاجران، منبع ارسال این یک میلیون تن گندم، روسیه و سایر مناطق دریای سیاه است.

اگر مشکل پرداخت حل شود، احتمالا 100 هزار تن گندم از آلمان وارد ایران میشود. مشکلاتی هم با آفت زدگی گندم روسیه وجود دارد.

بیشتر این خرید ها توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران اجرا شده است و چندین خریدار خصوصی هم این محموله ها را از طریق دریای مازندران دریافت می کنند.

pariha.com: پریها: اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما، هنر، گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 4873

به "2 کشتی حامل گندم روسیه به زودی راهی ایران می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 کشتی حامل گندم روسیه به زودی راهی ایران می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید