اصلاحات تاریخی مسکن قیمت ها را کاهش خواهد داد

به گزارش دَبی بلاگ، آنالیز های تازه رویال بانک کانادا (RBC) نشان می دهد که یک اصلاح تاریخی مسکن در کانادا در حال اجرا است و بازارهای گران قیمت انتاریو و بریتیش کلمبیا احتمالا مراکز رکود خواهند بود.

اصلاحات تاریخی مسکن قیمت ها را کاهش خواهد داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی تی وی، طبق گزارش (RBC) قیمت مسکن در منطقه کلانشهر تورنتو در طول همه گیری افزایش یافت و تا ماه فوریه تقریباً 36 درصد در سال افزایش داشت.

اما افزایش نرخ بهره تهاجمی بانک کانادا از آن موقع بر بازار تاثیر گذاشته، به طوری که در حال حاضر شاهد چهار ماه متوالی کاهش قیمت بوده است.

به گفته کارشناسان انتظار می رود میانگین قیمت مسکن در سراسر کانادا تا اوایل سال 2023 حدود 12 درصد نسبت به اوج خود در ماه فوریه کاهش یابد. اگر این مساله تحقق یابد، شدیدترین اصلاحات طی پنج رکود ملی سالهای گذشته خواهد بود.

با این حال، این اصلاح بسته به بازار هر منطقه متفاوت خواهد بود.

قیمت مسکن در بازارهایی که در گذشته هم نسبتاً مقرون به صرفه بودند، می تواند مقاومت داشته باشد و قیمت ها فقط حدود سه درصد در آلبرتا و ساسکاچوان و بین پنج تا هشت درصد در بیشتر استان های دیگر پایین می آید.

اما خریداران در بازارهای گران قیمتی مثل انتاریو و بریتیش کلمبیا به طور ویژه نسبت به نرخ بهره حساس خواهند بود و ممکن است شاهد کاهش درصدهای بیشتری باشند.

پیش بینی رویال بانک کانادا این است که فروش مجدد خانه در بریتیش کلمبیا و انتاریو به ترتیب 45 و 38 درصد در سال های 2022 و 2023 کاهش یابد و زمینه را برای افت بیش از 14 درصدی شاخص قیمت مسکن را از اوج سه ماهه خود در هر دو استان فراهم کند. بدین ترتیب بزرگی رکود بازار با اوایل دهه 1990 در انتاریو رقابت خواهد نمود که فروش مجدد 41 درصد و قیمت ها 15 درصد کاهش یافته بود . در سه ماهه اول دهه 1980 در بریتیش کلمبیا هم فروش مجدد 62 درصد پایین آمد و قیمت ها 27 درصد.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 10 مرداد 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 26166

به "اصلاحات تاریخی مسکن قیمت ها را کاهش خواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاحات تاریخی مسکن قیمت ها را کاهش خواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید