افزایش عرضه رایانه های شخصی به علت دورکاری ناشی از کرونا

به گزارش دابی بلاگ به نقل از انگجت، شیوع ویروس کرونا موجب خانه نشینی اجباری میلیون ها نیروی شغلی در سراسر جهان شد و آنها برای انجام بسیاری از وظایف خود مجبور به استفاده از رایانه های شخصی شدند. همین مساله عرضه و خرید رایانه را بیشتر کرد.

افزایش عرضه رایانه های شخصی به علت دورکاری ناشی از کرونا

گارتنر از عرضه 64.8 میلیون واحد رایانه در سه ماهه دوم سال 2020 خبر داده که نسبت به سه ماهه دوم سال 2019 حدود 2.8 درصد افزایش نشان می دهد. اما آی دی سی بر این باور است که این افزایش عرضه 11.2 درصد بوده و به 72.3 میلیون واحد در سه ماهه دوم سال 2020 رسیده است.

بخش زیادی از این افزایش عرضه در کنار شیوع ویروس کرونا به اختلال در چرخه های عرضه و تقاضا به علت خانه نشینی اجباری کارمندان شرکت های تجاری و فناوری در سه ماهه اول سال 2020 نیز مربوط است. آی دی سی و گارتنر بر این باورند که این افزایش تقاضای بازار مقطعی است و در ماه های آینده عرضه رایانه های شخصی باز هم افت می کند.

در این میان بیشترین استقبال مربوط به لپ تاپ ها و رایانه های قابل حمل بوده که گزینه ای مطلوب برای دورکاری است. در عین حال تقاضا برای خرید رایانه های شخصی سنتی و رومیزی در آمریکا، اروپا و خاورمیانه و شمال آفریقا نیز بیشتر از حد انتظار بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 10337

به "افزایش عرضه رایانه های شخصی به علت دورکاری ناشی از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش عرضه رایانه های شخصی به علت دورکاری ناشی از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید