انواع بیماری ام اس با هوش مصنوعی ابداعی محقق ایرانی شناسایی شد

به گزارش دَبی بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی برای آنالیز مجموعه بزرگی از داده های ام آر آی مغز در بیماران مبتلا به ام اس موجب شده تا شناسایی سریع سه نوع از این بیماری با کسب اطلاع از تغییر شرایط چند ناحیه خاص از مغز که ابتدا درگیر می شوند، ممکن گردد.

انواع بیماری ام اس با هوش مصنوعی ابداعی محقق ایرانی شناسایی شد

با تمرکز بر درمان بخش هایی از مغز که در ابتدا درگیر بیماری یادشده می شوند، امیدواری ها به ریشه کنی بیماری ام اس افزایش می یابد. بیماری ام اس زمانی شکل می گیرد که سیستم ایمنی بدن به اشتباه به بافت چربی موجود در اعصاب مغز حمله می نماید. این بافت مانند عایق سیم کشی برق عمل می نماید و آسیب دیدن آن انتقال پیغام های عصبی را سخت نموده و باعث مسائلی مانند ضعف عضلانی، اسپاسم، بی حسی و مسائل در تعادل یا هماهنگی می گردد.

به گفته دکتر آرمان اسحاقی متخصص علوم اعصاب در دانشگاه کالج لندن و فارغ التحصیل دانشکده پزشکی دانشگاه تهران، تا به حال چهار نوع از بیماری ام اس بر مبنای نحوه تخریب فعالیت های مغز و شدت پیشرفت این بیماری شناسایی شده که سیستم هوش مصنوعی جدید می تواند سه تای آنها را شناسایی کند. به گفته وی تا به حال دسته بندی انواع بیماری ام اس بیشتر بر مبنای شدت پیشرفت بیماری و تأثیرات مخرب آن صورت می گرفت که ناشی از آنالیز شرایط ظاهری بیماران بود. اما با استفاده از هوش مصنوعی می توان اطلاعات بیولوژیک تازه ای در خصوص بیماری ام اس جمع آوری کرد که تا به حال در دسترس پزشکان نبود.

وی می افزاید: با دسترسی به این اطلاعات می توان الگوهای بهتر و دقیق تری را برای درمان مبتلایان به ام اس شناسایی و روش های درمانی بهتری را ارائه کرد. از این طریق دسته بندی های دقیق تری برای انواع بیماری ام اس در دسترس قرار می گیرد و درمان های پیشنهادشده مناسب تر خواهند بود.

به گفته اسحاقی این روش با موفقیت بر روی 3068 بیمار ام اس آزمایش شده و با افزایش داده های جمع آوری شده دقت آن باز هم بیشتر خواهد شد و کاربرد آن در آینده حتی پیش بینی واکنش بیماران به درمان های مورد استفاده را نیز ممکن می نماید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 16901

به "انواع بیماری ام اس با هوش مصنوعی ابداعی محقق ایرانی شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع بیماری ام اس با هوش مصنوعی ابداعی محقق ایرانی شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید